Obavy z tehotenstva

cuci22
24. jan 2023

Ahojte baby.
Potrebujem sa vyrozprávať (zdôveriť) alebo sa opýtať ci aj niektorá z vás mala také pocity.
Už asi 5 mesiacov sa snažíme o dieťatko s priateľom po ktorom som strašne vždy túžila.Naozaj veľmi.Akosi sa nám nedarí a po mnohých vyšetreniach mi môj lekar zistil nejaké problémy ,vraj u mňa neprebieha ovulácia.Inak všetko OK.Predpisal mi clostylbegit tablety na dozrievanie (určite ho poznate) a povedal ze s týmto by sa nám to malo podariť.Problem je však to ze zrazu som sa začala veľmi báť toho tehotenstva
,bojím sa ci to všetko zvládneme aj koli tomu ze mame veľkú hypoteku,či zvládnem byť matkou,bojím sa ze nebudem mat zdravé dieťatko a takéto veci vo mne prúdia 😪 nechápem to ked moja túžba po babetku bola vždy obrovská a zrazu chcem cuvnut od snaženia. STALO SA VAM to už niekedy nejakej? Baby prosím o podporu ❤️❤️❤️

simona1998
24. jan 2023

@cuci22 neboj sa , mať strach je úplne normálne , podľa mna to všetko zvládnete 💕my máme ten istý problém , u mna ovulacia nenastáva , teraz mam prvý cyklus s clostylom -za 3 dni mam testovat . Ja si myslím , že by ste sa mali o tom porozprávať a po vzájomnej dohode aa rozhodnete 😊

cuci22
autor
24. jan 2023

@simona1998 práveže môj partner ma v tom podporuje on mi stále vraví ze to zvládneme ak keby sme sa mali trosku uskromniť,len mňa sprevádzajú takéto pocity 😪 som z toho nešťastná....držím vám veľmi palce 🙏🙏🙏

akriakova
24. jan 2023

@cuci22 myslím si,že tvoj strach je normálny. Zmení sa to celý život. Každá,ktorá už dieťa máme vieme o tom svoje. Neznamená to ale,že je to niečo zlé. Je to len strach z nepoznaného... Ver,že všetko opadne a časom sa na pousmeješ na tom,že si mala z toho strach. 😉

simona1998
24. jan 2023

@cuci22 podľa mna to je úplne prirodzene , moja sesternica tiež nebola na 100% istá mala strach a teraz? Vraví , že to bolo najlepšie rozhodnutie ktoré urobila ❤️

casillas28
24. jan 2023

@cuci22 nie si sama 🙂 ja som tiez vyplasena, bojim sa zmeny a najviac sa bojim aby bolo babatko zdrave a zvladli sme to v zdraví...ten strach je prirodzeny...hypoteku a podobne veci teraz ani neries..ak by sa cokolvek dialo vyriesite s muzom za pochodu...stale sa vies vratit do prace a muzovi pomoct (vsak na to su jasle ak by sa inak.nedalo)..neboj nic dobre bude! Drzim palce nech sa podari 🙂

doda26
24. jan 2023

@cuci22 je to normalne 😊 ja som sice nezazila toto pri prvej, ale teraz sa chceme snazit o druhe a zrazu mam strach…neviem ci je to tym, ze som starsia, ze neviem si to predstavit s dvomi detmi, ci to zvladnem, peniazky sa tiez uz pocas prvej rodicovskej minuly…akoze fakt mam milion otazok…ale zas ja som si polozila jednoduchu otazku: viem si predstavit, ze by som mala len jedno dieta? Nie. Vzdy som seba a muza videla s dvoma detickami, strasne chcem vidiet starsiu vyrastat so surodencom…a tak isto si ty poloz otazku vies si predstavit svoj zivot o niekolko rokov a bez dietata? Ak tiez odpovies na tuto otazku nie, tak je rozhodnute 😊 a obavy tu budu stale, aj ked sa dietatko narodi a bude zdrave a aj ked budete mat penazi jako pliev, vzdy sa vynoria obavy ineho typu 😄 ludsky mozog je zvlastny, aj keby bolo vsetko dokonale, strach a obavy si vie vyrobit z nicoho 😄

cuci22
autor
24. jan 2023

Strašne vám všetkým ďakujem 🤗🤗🤗❤️

adka3321
24. jan 2023

@cuci22 to su uplne normalne pocity. pri dcerke ked som zbadala // na teste tak do mna hned stres, panika, ze ja dieta nechcem 😄 a za 5 minut uz bolo dobre, uz som sa tesila, len ten prvotny sok... a teraz pri druhom sme sa 20 mesiacov snazili, strasne sme chceli druhe babo a nevychadzalo to, bol plac, hnev atd atd. a ked mi vysli // ciarky, tak znova taky isty pocit, ze ved mne vlastne staci to jedno dieta, naco mi je druhe 😂 a zas za 5 minut bolo dobre a uz sa na tu nasu zabku tesime a cakame kedy pride medzi nas

malacibulka
27. jan 2023

@adka3321 to poznam. Snazili sme sa o male, podarilo sa v podstate hned - v momente ako som zbadala dve ciarky - stress panika a boze moj nechcem nechcem. Samozrejme mi bolo jasne ze to je len sok, ale skutocne som tehotenstvo akceptovala asi az v 14tom tyzdni, ked som videla ze sa plod udrzal a na ultrazvuku skakalo, metalo sa. Dovtedy som nechcela uverit, ze sa to deje - ved to mohlo kedykolvek skoncit.

terry658
27. jan 2023

@cuci22 tieto pocity sú úplne bežné. Potom príde strach počas tehotenstva a keď sa dieťa narodí tak ešte len vtedy príde ten pravý strach. Život je naozaj nevyspytateľný a vždy je to risk. Moja mama mi vždy vraví, že tehotenstvom si žena k pásu vždy priviaže aj smrť. Nikdy si ničím nemôžeš byť istá. Musíš sa len nejak naučiť to akceptovať.

cuci22
autor
28. jan 2023

@terry658 no to ste ma teda podporila ze smrt 😃😃😃😃

terry658
28. jan 2023

@cuci22 nebudem klamať. Je to prosto o akceptácii toho, že väčšina života je nevyspatateľná.

ivkatobi
3. apr 2023

Dobry den, ak ma niektora naviac clostilbegyt a uz nepotrebuje mala by som zaujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre