O bábo sa snažíme 2 roky a nedarí sa

javiemneviem
7. aug 2020

Ahojte baby. S mužom sa 2 roky snažíme o malé a stále nič. Mame za sebou chudnutie, hormonálne vyšetrenia - všetko ok, po každej stránke, čo sa hormónov týka. Manžel speriogram ok. Mam za sebou vyšetrenie priechodnosti vajickovodov práve dnes. Tiež všetko ok. Vraj po tomto vyšetrení sa pacientkam zvykne do 2 mesiacov podariť, že je to taký prefuk vajickovodov. Ale ak nie, odporúčajú inseminaciu a ak by nebola úspešná tak umelé oplodnenie. Už mi logika nedáva - dvaja úplne zdraví ľudia. Úprimne vôbec nato nie sme úpätí - len sme nechceli nič zanedbať tak sme po niekoľkých mesiacoch snaženia zbehli po lekároch. Nemám stavy placu ani pocity nespravodlivosti, že ini majú a my nie. Naopak, doprajem. Len nechápem. Vždy som myslela, že mat deti je úplne prirodzene a to je takýto problém. Máte podobnú skúsenost? Už rozmýšľam, čo robíme zle 😀💪🏻

jajusa85
7. aug 2020

@javiemneviem ahoj aj mňa na to posielali. Moja diagnóza oveľa horšia ako tvoja. Bez menštruácie, po 2 operáciách a liečbe hormónmi, cystycke vaječníky. Na prefuk som nešla. Niekde vo vnútri som tušila že to dáme aj bez toho. To bolo 11/2019. Potom mi istý šaman poradil kvapky gynex. Je to volne dostupný v lekárni bylinný výživový doplnok. Začala som užívať, dávkovanie ti viem napísať do správy. Do pol roka som otehotnela bez zásahov lekárov a dokonca pred otehotnenim som nemala 4 mesiace menštruáciu. Je to pre nás malý zázrak. Veľkú pomoc pripisujem práve tým kvapkam 🙂

janulka257
7. aug 2020

hematologia a reprodukcna imunológia ok?

krisbar
7. aug 2020

Urcite este idporucam hema a imuno. My sme jedine toto nemali a cakali sme na dieta 14 rokov...az po imuno sa podarilo.

alice8mi
7. aug 2020

@javiemneviem ja som bola zaciatkom aprila na laparoskopii-prefukli a precistili mi vajcovody (mala som tam zrazeniny po mimomaternicovom teh. a zrasty), 14.4. som mala menstruaciu a mesiac na to som uz nasla dve ciarky na teste 🙂. takze moja skusenost ze ten prefuk nam pomohol. drzim prsty ;)

asia83
7. aug 2020

@javiemneviem Nemám skúsenosť, ale počula som o prípadoch, kedy jednoducho dvaja SPOLU nevedeli mať dieťa. S iným partnerom áno.

gabu_lienka
7. aug 2020

@javiemneviem my sme tiez boli na tom rovnako, vsetko ok az zrazu sme objavili problem na reproducknej imunologii. To by nam nepomohlo iui ani ivf

javiemneviem
autor
9. aug 2020

@janulka257
@krisbar
@gabu_lienka ahojte, ďakujem za tipy. Na hematologii je u mna všetko ok. Manzela nikto neposielal. U vás bolo potrebné hematologicke vyšetrenie aj partnera? A o reporodulcnej imunologii počujem príznam sa prvýkrát. Ako tam prebiehajú vyšetrenia?

bona69
9. aug 2020

@javiemneviem aj ja som otehu po tých kvapkách gynex

noami12
10. aug 2020

@javiemneviem ahoj ak máš záujem napíš správu boli sme na tom tak isto no nakoniec sa mi podarilo hneď otehotnieť keď som sa riadila pokynom lekára

gabu_lienka
11. aug 2020

@javiemneviem hemat.partnera nie. O repro imunologii som sa aj ja docitala na MK (je tu aj diskusia a skupina). My sme boli v Nitre, Dzurilla centrum, mne zobrali asi 12 ampuliek krvi, manzel ejakulat, dalsi krat nam robili aj ovulacny test. Podrobne info o tom ake robia vysetrenia najdes na ich stranke.

ivanak149
23. aug 2020

@javiemneviem my máme úplne rovnaký problém, 2 roky, vyšetrenia (spermiogram, priechodnosť vajíčkovodov, injekcia na prasknutie vajíčka, posledný krok bol plánovanie pohlavného styku) akurát že priateľ má horší spermiogram ale vraj je to v takom štádiu ze sa to stále dá, má zlý tvar spermií, proste niesu všetky pekne.. Dostal vitamíny smažíme teda on sa snaží ja to veľmi neovplyvním, sa o zlepšenie tvaru... dnes je 15 deň od ovulácie ja doslova stále revem kvôli každej prkotine, rada sa hádam a poslednú dobu sa "nevládzem" furt sa rozplačem 😂 a dnes som si robila test lebo dnes som mala dostať a neviem ci si namyslam alebo je z duch, zajtra skúsim druhý. Ale je mi zle ako keď mám dostať a strašne ma bolia prsia 🤷‍♂️

ivanak149
23. aug 2020
gabu_lienka
23. aug 2020

@ivanak149 vidim ho, drzim palce! 🙏 ja som mala este slabsiu ciarku a po 5 rokoch cakania uz vytuzeny poklad spinka pri mne v posteli 😁

ivanak149
23. aug 2020

@gabu_lienka ďakujem a gratulujem 💗

javiemneviem
autor
27. aug 2020

@ivanak149 tiež tam vidím ducha 🙂 držím palce a blahoželám 🙂 ja ako nestrácam nádej a nie som z toho na prášky, ako som písala vyššie. Ja verím, že šťastie vynosiť dieťa sa raz obráti na každú ženu. Len niektoré majú to šťastie že sa trápia menej ;)

ivanak149
30. aug 2020

@javiemneviem nebol to duch, teda nie je 😊

javiemneviem
autor
31. aug 2020

@ivanak149 z celého srdca blahoželám 🙂 a držím silno palce 🙂

megan777
1. mar 2022

@krisbar a co pomohlo

megan777
1. mar 2022

@gabu_lienka co pomohlo

gabu_lienka
1. mar 2022

@megan777
- 7 mesiacov som kazdy den poctivo cvicila Mojžišovej cviky
- maca, pre muza k tomu kotvicnik, bluefertil, zinok, omega 3
- samozrejme podrobne gyn.vysetrenie (aj priechodnost vajcovodov), muz spermiogram
- plus odpodrucam skontrolovat endokrinologiu, hematologiu a reprodukcnu imunologiu
Bez liecby na repro.imuno by sme dieta nemali

megan777
1. mar 2022

@gabu_lienka blahoželám

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre