Nízky progesteron a vysoký Lh hormón

5. sep 2020

Ahojte zienky , prosím Vás , mám na Vás otázku.. chcem sa spýtať či náhodou mi neviete poradiť .. bola som na HP ako samoplatca keďže žensky mi nerobil hormonálny profil .. síce som bola na 28DC( nevedela som či príde MS nakoľko je nepravidelná a plus PCO mám ), tak som isla .. ale chcem sa vás spýtať či mi viete poradiť , zdá sa mi že mám nízky progesteron a vysoký Lh hormón . Za každú radu moc Ďakujem !!🙂

kikusha2212
5. sep 2020

Ahoj. Podľa výsledkov to vyzerá, že si ešte stále vo folikularnej fáze a ovu asi každým dňom pride. Koľko dní sú staré výsledky?

autor
5. sep 2020

@kikusha2212 ahoj výsledky sú z 13.8, a v ten som bola aj na sone u môjho ženského a povedal že dáme pre istotu vyvolávačku .. takze MS bola po vyvolavacke 🤷🏼‍♀️Na 33dc

kikusha2212
5. sep 2020

Takže z toho usudzujem, že sa jednalo o anovulacny cyklus. Snazite sa o babo, či prečo si riešila hladinu hormónov?

autor
5. sep 2020

@kikusha2212 áno snažíme .. ja mám PCO plus som mala zvýšený prolaktín ale to je už ok. Len podľa mna z výsledkom mám strašne nízky progesteron a to bude zrejme tá chyba .. a podľa aj vysoký LH .. momentálne som mala ovu tak uvidíme .. ale ten progesteron je určite až moc nízky 😭

kikusha2212
5. sep 2020

Progesterón je nízky, lebo ten sa zvýši až po ovulácii. Podľa výsledkov si minulý cyklus ovulaciu nemala. Treba hladinu progesterónu skontrolovať 7 dni po ovulácii. Podľa čoho vieš, že si teraz mala ovulaciu? Ako si ju kontrolujes? V minulom cykle by bola pravdepodobne po pár dňoch od krvných testov, no pichnuty progesterón vo vyvolavacke ju zabrzdil. Aké dlhé mavas cykly bez vyvolavacky?

autor
5. sep 2020

@kikusha2212 lebo som merala BT plus testy ovu🙂 a egg hlien .
A ja som MS nemavala , lebo každý lekar má chcel riešiť antikou ale odmietla som.. tak som chodila na vyvolavacky .. v máji som brala tabletky na zníženie prolaktinu a tie za dva týždne pomohli 🙂 a potom som mala v júni(32dc) a v júli normálne (júl 36dc)a v auguste teraz mi povedal že dáme vyvolávačku pre “istotu “😃🤦🏼‍♀️

kikusha2212
5. sep 2020

To je veľmi dobre. Vyzerá to, ze cyklus sa dáva do poriadku 😊 merias stále bt? Más graf?

mima66
5. sep 2020

Prosím ťa, môžem sa ťa opýtať kde si bola na ten horm.profil ako samoplatca a kolko ťa to stálo? Ďakujem

autor
6. sep 2020

@mima66 medirex 🙂 tam nájdeš všetko robia rôzne testy

mima66
6. sep 2020

Dik!

janetinka27
7. sep 2020

a bola si na sone? ono je dobre aj zistit, ci ovulacia prebehla a ako a ci je pritomne zlte teliesko. ja som si dlho myslela, ze nemam ovulaciu, ale vysvitlo, ze ovulacia ano, zlte teliesko ano, ale zial pracuje nedostatocne.

janetinka27
7. sep 2020

no a som zabudla dopisat, ze progesteron som mala v podobnej takmer nulovej hodnote ako ty.

autor
7. sep 2020

@janetinka27 predtým neviem či ovulacia prebehla , ale teraz áno . Podľa BT a testov . Ale viem že doktor niečo spomínal že sa mi netvorí žlté teliesko

janetinka27
7. sep 2020

podla testov neviem ci zistis, ze prebehla, podla mna ten pozitivny ovulacny test iba povie, ze ovulacia prebehne. ale ak mas pco, tak mozno sa teda len vytvori dalsia cysta na vajecniku a vajicko sa nevypudi ako ma. a ked si merias bt, ako dlho sa ti drzi hore? lebo napriklad mne hned po moznej ovulacii ide dolu, lebo nizky progesteron.

autor
7. sep 2020

@janetinka27 ja meriam 2x čiže druhý cyklus .. a po ovu sa mi drží 3ti deň hore 🙂 tebe ide hneď dole teplota po ovu ?

janetinka27
7. sep 2020

tiez cca treti den uz ide dolu.ako kedy. uvidis sama,ked si to.bydes sledovat.drzim palce aby sa ti to dalo doporiadku🙂

autor
7. sep 2020

@janetinka27 Dakujem pekne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre