Nízka sliznica maternice a snaha o tehotenstvo

olivia2001
23. máj 2022

Tak už vieme náš problém mám nízku sliznicu maternice preto sa nám nedarí otehotnieť, ako dopomôcť k tomu aby bola vyššie? Dala mi dr. Inofolic. Beriem aj kyselinu a alchemilku.

anjelicek26
23. máj 2022

Vitamin E, zelezo, dzus s granatovych jablk, cervena maca, ta alchemilka, gynex... na nic dalsieho rozumneho som zatial neprisla...

lula3108
23. máj 2022

Mne tak isto, je treba doplnit progesteron cize ja mam nasadeny duphaston, pitie alchemilky, medovky, salvie, jest sojove veci, grepove mangove stavy a tiez stavu z granatoveho jablka a tiez su dobre rozne tinktury, su take speci na plodnost alebo zenske problemy.

kulumulu123
23. máj 2022

@olivia2001 alchimelkova tinktura caj je sice fajn ale treba ho pit ozaj veeeeela aby zabral tiez som uzivala po 2mes mi bolo do placu pri myslienke ze mam vypit dali pohar. Tinktura super zabrala kazdy den od zaciatku ms 3x denne 20 kvapiek na lyzicku zapit vodou uplna malina hlavne mi zabrala na 2mesiac aj dr sa cudovala ako sa mi to pidarilo bez liekov. Drzim palce ✊✊✊✊✊✊✊

anjelicek26
23. máj 2022

@lula3108 ja som v tom, ze stielka maternice rastie len prvu fazu cyklu, ci (?) Progesteron dal lekar aj mne, "na istotu", zmenu na stielke nevidim...teda MS stale slaba...ale za to moze urcite ten blby kyret...ale uz som dufala, ze sa to po 5 mesiacoch pomaly da doporiadku :(

kulumulu123
23. máj 2022

@anjelicek26 skus alchimelkovu tinkturu pisala som vyssie autorke mne dlhoooo nic nezaberalo a zrazu bolo vsetko idealne jasne ak ide iba o vystelku

lula3108
23. máj 2022

@anjelicek26 mne na to gynekologicka povedala, ze prave hormony reguluju tu stielku, hned sa ma pytala ako silno krvacam a kedze dlhodobo mam velmi slaby menzes tak povedala ze treba pracovat na tom. Vraj je vela roznych byliniek, mam si najst tu svoju ktora mi bude chutit a budem vediet denne pit caje, ale ze sa daju pouzivat aj aromaterapie alebo rozne oleje, vraj v cajovni mi poradia. Ja som vela googlila a teda objednala som tinkturu femina, je v tom viacero byliniek a teda uvidim ze co. Popri tom mam nasadeni vitmain e, femibion, caj medovka rano a vecer alchemilka a cez den dzusy budem striedat. Uvidim ci pomoze, budem teraz kazdy mesiac chodit na folikulometriu tak dam vediet ci nieco vobec pomohlo

anjelicek26
23. máj 2022

@kulumulu123 skusila som objednat a uvidim. Lebo ten caj je Fakt hnus tolko toho pit.

basska_b
23. máj 2022

@anjelicek26 Vies co, rastie sliznica aj v druhej polke cyklu. Az do uhniezdenia. Teda aspon tak som citala. Pozri, tuto po ovulke este hrubne... aj na tom obrazku na linku nizsie
https://biopedia.sk/clovek/pohlavna-sustava-zeny

anjelicek26
23. máj 2022

@basska_b Tak skusim brat dlhsie,zatial som vzdy Len do ovu... inak aspirin dlhodobo? Vraj sposobuje lepsie prekrvenie maternice a o 19 percent uspesnejsie tehotenstva v prvom Trimester ak sa berie kazdy den.. Ale to Fakt vaham,ci je dobry napad. Clovek privela cita😅😀Teda ja😀😀

basska_b
23. máj 2022

@anjelicek26 Ja beriem aj po ovu, teda hlavne na ten vitamin E som sa teraz zamerala 😃 a zelezo... s aspirinom nemam skusenosti, to su asi take vselijake finty... nepocula som o tom. Ale urcite prekrvenie je fajn vec, ale to zas daktori odporucaju aj alkohol 🤦‍♀️

anjelicek26
23. máj 2022

@basska_b Alkohol neviem, zo radsej ten Aspirin😅Ale to skusim mozno dalsi cyklus😅Nejako stale dufam,ze Uz nebude treba😏Teraz Uz stvrtok bude ovu,Tak nema zmysel asi zacinat nic noveho.

basska_b
23. máj 2022

@anjelicek26 Oo, tak drzim palce 🙏 ja som dnes 22DC, ak by to teraz vyslo, budem mat doma tri februarcata 🙏

anjelicek26
23. máj 2022

@basska_b my sme mali mat stvrte junove,Ale.. snad nebudem cakat do septembra ,kym sa Nam zasa zadari😅😅

luccija
23. máj 2022

@olivia2001 takže Ti robila aj hormonálny profil či len podľa sona určila?
@anjelicek26 od kolkeho dňa cyklu berieš progesterón?inak ten Duphastonu je tuším všeliek podľa toho čo čítam;)

kulumulu123
23. máj 2022

@anjelicek26 ved mi hovor ma napinalo uz len pri myslienke na to ze mam vypit dalsi pohar 🤢🤢. Inak ja som kupivala v obchode so zdravou vyzivou dost bezne dostupna... ✊✊✊

anjelicek26
23. máj 2022

@luccija az od 4dpo - 12dpo, teda ten 12ty den uz nezoberiem, ked je test negativny...na 15ty den potom dojde mrcha. Minimalne drzi teplotu krasne hore, ale tak to mne aj bez toho...ovulku mavam ukazkovu (minuly mesiac dokonca dva krasne folikuly), ale co s toho, ked sa nemaju kde uchytit :(

bessdonna
23. máj 2022

baby zajtra rano testujem.bojim sa😭

olivia2001
autor
23. máj 2022

@luccija áno len podľa sona všetko videla a ze vraj veľa folikul aj mi to ukazovala a boli tam veľa také malé gulicky alebo neviem čo neviem to nazvať😂
Baby dúfam ze sa Zadari už kúpim hoci čo na to len nech je to tak ako ma a uvidím // na teste.

luccija
23. máj 2022

@anjelicek26 ja ho mám na úpravu cyklu od 16 na 10 dní, takže tiež dostávas skôr menzes?ja už na 18 deň mám polyp idem ho dať von, ale posledný 3/4 rok katastrofa ako mi dali Duphaston tak pekne na 28 deň.Ja som si myslela, že som v prechode, ale lekár videl folikuly povedal, že určite nie.mne to začalo po očkovaní:(2 m žiadny menzes a odvtedy skôr...povedal, že hormóny sa už bláznia okolo 40 tky, ale menopauze to nie je.Ale aspoň nemám taký silný PMS je mi oveľa lepsie

olivia2001
autor
23. máj 2022

@luccija si očkovaná na kovid?

anjelicek26
23. máj 2022

@luccija ani nie, mne ho dal preventivne kvoli potratu...inak LF tych 12-13 dni, s nim 15 dni...tak sa to natiahne (pre mna zbytocne ale ok...

basska_b
7. jún 2022

@anjelicek26 Pocuj, davaj si tie megadavky vitaminu E... vyzera, ze u mna to vyslo, akoze nemam sliznicu v nejakom hroznom stave (neviem, kolko mm, mojho gynekologa uz nezaujimam, po prvej MS ma ani nevidel :/ ), ale ja som brala 400 mg denne a ten pan, co radi v poradni o vitaminoch pre tehotne, bol zhrozeny 🙆‍♀️ ked uz budes tehu, uz to neber, ale vraj je to vitamin plodnosti. Ja som to brala len teraz v maji a hned na prvy sup... ale rozmyslam, ze ked ja mam uz dve deti splodene v maji a ty v seprembri, ze to moze suvisiet s vitaminom D. Ten je tiez mega dolezity. Najlepsie sa ziska zo slnka, potrebuje ho partner aj zena

anjelicek26
7. jún 2022

@basska_b Eko beriem veru,dko som brala doterz tiez,Ale uz je Dost slnko. Ci to vyslo uvidime o 5 dni😂

basska_b
7. jún 2022

@anjelicek26 kiez by, kiez by! 🙏🙏

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre