Nízka rezerva vajíčok

zuzana321991
29. apr 2021

Ahojte..jedno dieta uz mame no mala som zamlcany potrat a nedari sa nam.otehotniet,robili mi hormonalny profil a zistilo sa ze mam velmi malu rezervu vajicok ,0.98..mate s tym skusenosti?..podla vsetkoho pojdem do centra asistovanej reprodukcie..aspon na zaciatok..dakujem za skusenosti

emuska888
29. apr 2021

@zuzana321991 tak to nie je az taka nizka hladina

pink_lady
29. apr 2021

@zuzana321991 Nepíšeš kolko mas rokov...Za mna je 0,98 vela 😎 mala som totiz 0,06!!! v I/2019. Mam za sebou potrat aj biochemicke, aj neuspesne IVF...a teraz som v 31. týždni po prirodzenom otehotneni. Takze, moje odporucanie: urcite si dat porodbit vysetrenia /hemato, imuno/, ist pripadne aj na konzultaciu do CAR - tam ta vysetria presnejsie, ale nenechat sa odradit...

zuzana321991
autor
29. apr 2021

@emuska888 strasne ma vystrasili..velmi..

zuzana321991
autor
29. apr 2021

@pink_lady mam 30..dakujem..urcite tam pojdem..co najskor..a su nejake vitaminy,co su odporucane uzivat..a kde v akom centre si bola?pripadne ake odporucas?

pink_lady
29. apr 2021

@zuzana321991 my sme boli v ISCARE Martin ale teda tam na mna pozerali pomaly tak ze co s takym AMh chcem ...aspon som taky pocit mala...potom sme boli v Reprofite v Brne, tam zenam s nizkym AMH robia soft stimulaciu ze to ma vacsiu uspesnost...embrya boli krasne, ale nechytilo sa. No celkove nastavenie ich je take ze "co tam AMH..." , velmi pozitivny pristup, odporucili mi ake vysetrenia si dorobit, a potom prist na KET. No ten som nestihla 😂 Ja som za tu dobu brala kadeco - drmek, alchemiklu, D3, a pocas stimulacie aj v mesiace ktore sa zadarilo kotvicnik v tabletkach. Udajne pri nizkom AMH nie je dobry inofolic - co sa u mna aj potvrdilo, mi to vyvolalo ovulaciu skor - vajicko nestihlo dozriet. A ten kotvicnik prave pomaha vajickam dozriet. A hlavne mysli na to ze aj posledne vajicko moze byt vitazne! Nie je rozhodujuca kvantita, ale kvalita 🍀

pink_lady
29. apr 2021

@zuzana321991 a este, hladinu AMH casto skresluje nedostatok vitaminu D3. Po 2m brania som mala AMH uz 0,74. Takze odporucam doplnit aj D3 vo vyssich davkach.

andrea_r016
29. apr 2021

@pink_lady ahoj mas s tym skusenost nizky D vitamin a amh? Ja mam nizky D vitamin az hlboko pod normou a amh 1,12. Pricom rok dozadu amh cosi cez 2.50 a D vitamin v norme 🙂

emuska888
29. apr 2021

@zuzana321991 ja mam 0,70 a vitamin D len 19 a to je velmi malo, neviem ci je moje AMH ovplyvnene tym Deckom ale kazdopadne otehotneli zeny prirodzene aj s ovela nizskm AMH 🍀

emuska888
29. apr 2021

@pink_lady a mne prave kazali brat inofolic 🤦🏼‍♀️tak ja uz neviem ci brat ci nebrat

pink_lady
29. apr 2021

@emuska888 vyskusaj...vseobecne by sa nemali doplnky brat viac ako 3m v vkuse...tak ked nezaberie, zmen trebars na kotvicnik...
@andrea_r016 mne nedostatok D3 zrejme skresloval hladinu AMH

helenky11
29. apr 2021

@pink_lady ahoj, inac s tym D3 a vplyvu na AMH mas uplnu pravdu. Ja som mala pred rokom AMH 1,81, ale musela som ist na operaciu endometrickej cyste a kleslo mi iba na 0,74.zacala som. Brat D3 a uz som na 1,07. Ja mam tiez pri stimulacii IVF problem s kvalitou vajicok. Kolko si mala oocytov a kolko z toho bolo zrelych vajicok?

pink_lady
29. apr 2021

@helenky11 pri soft stimulacii som mala 7 folikulov, ale brali mi len z jedneho vajecnika, kde boli 4 foliky, vo všetkych boli zrele vajicka.

zuzkalujza
29. apr 2021

@zuzana321991 ja som dnes presne toto riešila s mojím doktorom. Lebo chodím do CAR a tam to veľmi riešia, aká je hodnota AMH, lebo sa nám nedarí. On mi vysvetlil, že hodnota tohto hormónu nie je "smerodajná", že je podstatné čo vidí lekár pri sono, či je zásoba folikulov, alebo nie. On má pacientku, ktorá by podľa AMH mala byť neplodná a už čaká 3 dieťa a to prirodzene. Takže by som s tým hlavu nelámala. Tiež poznám veľa dievčat čo otehotneli aj s oveľa nižšou hodnotou, takže aj to o tom čosi hovorí.

zuzana321991
autor
29. apr 2021

@zuzkalujza dakujem ti velmi pekne za podporu..no vysttasilo ma to velmi..lebo mi povedali,ze to prirodzene mozno nepojfe,ze je tam mala sanca..uvidim ako to vsetko dopadne..ale podla toho ma cgcu poslat do care....ale msm problem aj v tom ze vsjicko-folikul mi uplne nepraskne a zablokuje vajecnik,teda ms nepride..v pondelok mi dali vyvolavacku a nic zatial

milka1988
29. apr 2021

@zuzana321991 ja mam 32 a mam rezervu 2 aj niečo ale beriem vitamín D lebo som sa dočítala ze nedostatok vit D spôsobuje ze vyjde nizke AHM . Beries vit D? Ak ano ako dlho a koľko?

bororka
30. apr 2021

@zuzana321991 Mám kamošku, čo mala AMH 0,0nič. Vystrašili ju a tlačili do dvoch IVF po sebe. Nevyšli. Hormóny jej úplne zblbli telo, a dva neúspechy dali zabrať hlave. Doktor jej povexal, že už len darované vajka. Na všetko sa vyprdla a trvala na ročnej pauze, dovolenke a tak. Síce prišiel covid, tak dovolenka nebola, ale prirodzene otehotneli. Malá má mesiac ❤️ Nič neber ako definitívne. Asistovaná reprodukcia je nástroj, hodný použitia. Ale nie, keď sa nato necítiš, resp. by si tam mala ísť so strachom. Skús prelúskať internet čo s tými obalmi vajok. Resp. tu je skupina a možno tam s tým budú mať skúsenosť. Ale to AMH je len informatívne.

bororka
30. apr 2021

https://www.modrykonik.sk/group/2220/
Link na skupinu. Baby tam majú rôzne skúsenosti, a skôr ti poradia. Držím palce a ver, že to vyjde 🍀

zuzkalujza
30. apr 2021

@zuzana321991 tak ako píše bororka, INF je nástroj k otehotneniu, ale musíš sa na to cítiť a stotožniť sa s tým, inak ani to nebude fungovať. Takže ak ti nejak súrne nehorí čas, dala by som ešte tomu šancu. Myslím skúšať prirodzene. AMH je naozaj iba "informácia" a aj s veľmi nízkym sa dá otehotnieť, len to chce trošku viac času. Inak ani IVF ti nezaručí 100% tehotenstvo, no ak by si sa na to chcela dať, odporúčam ti dať spraviť naozaj všetky možné, dostupné vyšetrenia, aby si aj ty aj partner vedeli ako na tom ste a aby ste zvýšili šance a CAR aby mohlo zvoliť správnu taktiku. Je aj tu na koníku skupina IVF, sú tam skvelé dievčatá, radíme si, podporujeme sa. Ja som sa tu dočítala toľko vecí a dôležitých informácií, ktoré mi napríklad v CAR ani nepovedali. Držím palce, nech sa čím skôr dočkáš miminka 🙂

zuzana321991
autor
30. apr 2021

@bororka dakujem ti krasne..vecer ked mi mala zaspi budem.pozerat..joj..verim ze to dobre dopadne..rada by som este deticky ..dakzjem za podporu

zuzana321991
autor
30. apr 2021

@zuzkalujza dskujem aj tebe za podporu..no mam 30..takze natahovat to nechcem..ale ani moc tlacit..cim skor tym lepsie..popozeram skupiny..pokukam rady..a chcem zavolat do care..o konzultaciu a vysetrenia aspon zatial a podla toho uvidime co dalej..najradsej by som chcela prirodzene..dufam ze to tak bude

zuzana321991
autor
30. apr 2021

@milka1988 ano beriem vitamin D len musim skusit nejaky kvslitnejsi a beriem ho kratko mozno 2mesiace viac nie

bororka
30. apr 2021

@zuzana321991 dobre dopadne, uvidíš 🙂 Inak ja som išla s AMH 1,04 v 35. na 1. IVF. Vyšlo mi len 1 vajko a sme v 15tt. Si len na začiatku, je veľmi skoro klesať na duchu. Vek máš krásny. Do 50tky času dosť 😃

zuzana321991
autor
30. apr 2021

@bororka nestras..do 50..😉
Posala som ti ip

pietrula
9. jan 2023

@pink_lady Preco ti brali len z jedneho vajecnika, ked folikuly boli na oboch?

pink_lady
9. jan 2023

@pietrula bol tam nepomer, tie by potrebovali este 1-2 dni, na lavom bolo viac a akuratnej velkosti na odber, bali sa cakat aby nepraskli SKOR

pietrula
9. jan 2023

@pink_lady aha, lebo toto zvyknu poriesit cetrotidom na zablokovanie ovu a potom ovitrelle na indukciu v spravny okamih. Mozno tam ale hrozi prezretie tych vacsich, ktovie

pink_lady
10. jan 2023

@pietrula ja som mala soft stimuláciu, na věk a AMH (0.06) som mala "dosť" folikulov takže možno nechceli riskovat .. neviem ja som im verila a nevypytovala sa moc 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre