Nikdy som nebola tehotná

skvarocka
19. jan 2018

Ahojte. Už som tu čítala x príspevkov o neúspešných rokoch snaženia sa o dieta ale skoro všetky píšete že ste boli tehotné a potratili, či už prirodzene alebo pomocou ivf.
Ja by som sa však chcela dozvedieť viac od tých ktorým sa nikdy nepodarilo otehotnieť či už prirodzene alebo cez ivf, pri ktorom nedošlo ani k spojeniu-oplodneniu vajíčka. My sa snažíme 7 rokov. Výsledky mame obaja dobre čiže povedali že nemáme žiadny problém. A aj napriek tomu som nikdy nebola tehotná a po prvom neúspešnom ivf sme to nejako vzdali. Dr. povedal,že druhé už určite vijde, ale keď sme sa tak nad tym zamysleli, že akú mame asi šancu, tak sa nám do toho nechce znova ist.
Sú tu nejaké snazilky ktoré zdieľajú rovnaké pocity a chcú si vymeniť skúsenosti pripadne rady? Budem rada o akúkoľvek potrebu sa o tom porozprávať.

vyhuelka
19. jan 2018

Ahoj, napíšem ti nie moj príbeh ale kamarátkin.... dlho sa snažili, on mal ale zlé spermie tak išli do ivf, po prvej stimulke mala 5 blastocýst, postupne vložili všetkých 5 a ani raz sa nezadarilo... tiež bola hotová... potom sa rozhodla s odstupom času že idú ešte do jednej stimulky, urobili vklad a vyšlo to! Na 6x..... 🙏 teraz majú skoro polročného chlapčeka 🙂 držím palce nech znovu nájdeš chuť sa do toho pustiť, však predsa keď žena niečo chce ide aj cez mŕtvoly 😃👍

skvarocka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska13
19. jan 2018

@skvarocka takže by Ti eventuálne nevadilo zostať bezdetná?Vieš ja Ti napíšem iba môj pocit prosím neber to osobne.Keby som sa 7 rokov snažila a nevyšlo by mi iba jedno umelé po čase by som išla do toho, lebo načo čakať?iné by bolo, keby ste sa snažili rok.Velku rolu hra aj psychika možno podvedome nechceš, neveríš si..po toľkých rokoch by som chcela stoj čo stoj.Preco píšeš, že ste sa zamysleli akú máte šancu?Veď nemáte očividný problém ako neviem čo Vám všetko vyšetrovali, ale niekde problém bude.Istotu, že nepôjdu peniaze do vzduchu nemáš nikdy

eliska13
19. jan 2018

@skvarocka možno k sebe nepasujete.Aj take sa stáva naši známi nevedeli mať deti spolu, rozišli sa a každý mal do roka dieťa s niekým iným.Ak máš vek a čas a necítis smútok, že dieťa nemáš nechaj to na prírodu Ale, ak bábo chces škoda premarneneho času a treba nájsť iného lekára, iný sposob čokoľvek...

maaaria3
19. jan 2018

@skvarocka Kamaratka mali všetko rovnako ako vy.............., išli do toho aj na druhýkrát, podarilo sa... dvojičky! Išli dalej s tým, že spolu deti mať prirodzene nemožu... za dva roky pribudol chlapček - prirodzene, neuveriteľne.... majú tri deti...

kikuska_wedge
19. jan 2018

Ja som taký prípad. Sme spolu 17 rokov. Nikdy som nebola tehotná. IVF tiež nevyšlo. Išli sme cestou adopcie a máme dve rozkošné deti, ktoré neskutočne ľúbime.

dharmasanata
19. jan 2018

Všetko má svoj dôvod...skoro si sa vzdala..teda obaja..ak tak veľmi chcete. Po prvom nevydarenom takto to proste nechať. Možno to jeden z vás tak necíti..

kikuska_wedge
19. jan 2018

@dharmasanata nie vždy to tak je. My sme sa snažili dlho. Pokusov IVF ani nerátam, tuším ich bolo 9. Nekončené vyšetrenia, lieky, čaje, vitamíny, rôzne prípravky ... Vyskúšali sme všetko, obaja sme deti chceli. Niekedy to proste nejde a nie je to niečo, čo človek dokáže ovplyvniť. Vyrovnáva sa s tým ťažko.

janickacrazy
19. jan 2018

@skvarocka málokomu to vyjde hned na prvý raz, kamoške vyšlo na tretí pokus po 8 rokoch a potom mala ešte dalšie 2 deti prirodzene

dharmasanata
19. jan 2018

@kikuska_wedge ale oni sa proste vzdali po prvom pokuse...

jonnie
19. jan 2018

Jedny moji znamy tiez cca 7r nemohli otehotniet...akurst ze mali inu diagnozu a dali im 3% sancu na otehotnenie...po 7r akoby sa "vrece roztrhlo"...uz si musia vraj davat pozor...maju 3 deticky. Ked som sa pytala-ze ako..povedala mi, ze prstikova metoda. Ze nech si vygooglim. Nikdy neabsolvovali ziadne IVF.

katharines
20. jan 2018

Ja som zasadne proti ivf. Pary, co poznam pocali cca po 10 rokoch, ale trebalo toho zmenit viac ako: pristup k sebe, zacat cvicit, psych. pohoda, sledovanie plodnych a neplodnych dni, zmena stravovania bohata na vitaminu, mineraly a zdrave tuky (omega-3, plnotucne mliecne produkty...).

skvarocka
autor
20. jan 2018

@eliska13 my sme manželia. Brali sme sa pred ivf takze sme vedeli do čoho ideme. Áno počula som že niekedy si partneri v tomto nesadnú ale veľmi sa lubime tak som zvedava akoby si sa ty rozviedla kvôli tomu že neviete mat spolu deti. Sú sj iné možnosti ako napr adopcia. Ale ešte skúšame samozrejme či to vijde prirodzene. Nepísala som že sme sa na to vykašlali
@kikuska_wedge alebo vzdali. Ivf sme mali iba pred necelým rokom čo znamená že sa možno necítim alebo niesom pripravená podstúpiť ho ešte hneď rýchlo za prvým

skvarocka
autor
20. jan 2018

@katharines tieto zmeny sme podstúpili sj niekoľko krat. Ja stále neprestávam dúfať. 🙂

sense
20. jan 2018

Napisem ti pribeh mojej dobrej kamaratky, roky sa snazili 5-6-7r, neviem presne ale dlho ,jej 4 surodenci mladsi, stihli kazdy po jednom niekt dvoch detoch...skusili ivf nic, a zrazu kratku dobu na to ked podla jej slov sa aj vnutorne zmierila s tym ze bude len krstnou viacerim detom, dostavali svojpomocne dom, mala stabilnu pracu, zrazu otehotnela...ci za to mohla psychika ci len.osud neviem...

skvarocka
autor
20. jan 2018

@kikuska_wedge ale mali ste embrya zakaždým? Pretože my nie a možno to nás teraz brzdí. Ivf som mala v apríli takze nieje vylúčené že na to ešte nepôjdem. Mala som po ňom strašnú depresiu a možno aj to má odrádza

kikuska_wedge
20. jan 2018

@skvarocka mali aj nemali. Vajíčka sa podarilo oplodniť, ale ku vkladu väčšinou neprišlo, lebo embriá sa na 4. deň prestali vyvíjať.

eliska13
20. jan 2018

@skvarocka "tak sa nám do toho nechce znova ísť" to je akokeby si sa vzdala.Keby si napísala otrasiem sa z toho posledného ivf a ideme na to o pol roka, rok to je iné.Neviem prečo na mňa útočis či by som sa rozviedla?Samozrejme, že je tu aj adopcia aj možnosť nemať deti .Len mi to z tvojich písmenom tak znelo, že vyskúšali sme, bude to drahé, výsledok neistý kašlem na to, ak to bolo len hlúpo napísané tak sa ospravedlňujem
Len som Ti chcela dodať odvahy, aby si sa po prvom neúspechu nevzdávala🙂

skvarocka
autor
20. jan 2018

@kikuska_wedge aspoň ste mali tu nádej že sa spojili. Naše vôbec. Ale momentalne mám inofic combi a čakám na vizitu v nemocnici aby sme podstúpili nejaké vyšetrenia. Uvidíme čo bude.

katharines
20. jan 2018

A este je naprotechnologia a fertility massage. NaProTechnology riesi par ako celok a snazia sa najst pricinu. A Fertility massage, co je abdominalna masaz zvysuje tiez plodnost. Tiez su aj bylinky ako napr. Rebricek a alechemilka

kikuska_wedge
20. jan 2018

@skvarocka držím palce. Vieš čo, tá nádej je relatívna. Vyskúšajte ešte, ale keď to nepôjde, tak to čo najrýchlejšie ukončite. My sme sa v tom máchali mnoho rokov. Nervy, stres, plač. Mohli sme byť šťastní oveľa skôr. A možno nemohli. Možno sme čakali na tých našich drobcov.

denisa2019
20. jan 2018

@skvarocka Ahoj, nečítala som predchádzajúce odpovede, ale môžeš byť imunna voči spermiam tvojho mm. Známi boli tento prípad, liečili sa v Prahe a podarilo sa. Chlapček už chodído školy. Neviem ako sa tejto poruche povie odborne,ale lekár - odborník by to vedel vysvetliť. Držím palce.

katharines
20. jan 2018

@denisa2019 suhlasim, moze to okrem ineho suvisiet aj s potravinovou alergiou. Ak ju ma zena, tak tu istu dietu bez alergenov musi dodrziavat aj muz.

lilyianka
20. jan 2018

@skvarocka my mame za sebou 1ivf, z toho 1ET a 2x KET, vsetko neuspesne, takze u nas tehotenstvo ani prirodzene ani po umelom.....proste u nas ani "brnk".... snazime sa uz cez 3r a CAR sme navstevovali rok a pol....dalsie umele neabsolvujeme

juliet86
20. jan 2018

@skvarocka ahoj. Znie to ze potrebujes pomoct dusevne sa s tym vyrovnat a spracovat to. Skusila by som byt tebou psychologicku terapiu. Ivf viete lacnejsie ako 8000 mat v brne ci v sr. Nie je pre vas moznost na ten cas prist sem? Nepises aky mate zivotny styl. Mate obaja zdravu vahu nefajcite nepijete? Mate komplet reproimunologicke vysetrenie? V prahe ho robia za cca 600 eur. Spermie sa obnovuju kazdych 80 dni. Dalsia moznost je darovane vajicko alebo spermia alebo embryo. Moznosti je vela. Skus sa najma postarat o svoje dusevne well being a o vas vztah. Drzim palce. Tiez som este nebola tehu a odhodlavam sa na prve vysetrenia

katharines
20. jan 2018

@juliet86 ak bude v psych. pohode, ivf a ani nic z toho potrebovat nebude. 😉

eliska13
20. jan 2018

@skvarocka nám sa nedarilo 2 roky obaja zdravi.Ked som si podala prihlášku na VŠ začala cvičiť a zamerala sa iným smerom som otehotnela

katharines
20. jan 2018

@skvarocka a ak chces pozri aj stranku
http://www.zenyprezeny.sk/crms/
Je tu aj diskusia "aku mate skusenost s centrami..."

skvarocka
autor
20. jan 2018

@eliska13 pred ivf sme mali ešte 2 hormonálne liečby takze toto nebola prvá a asi ani jediná skúška. A áno písala som že rozmýšľame že ivf nepodstupim ale iné vyskúšať chcem. Možno som to ja zle napísala ale opraviť sa to už nedá. Určite by som tu vetu pozmenil lebo každý sa chytá práve tej vety

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre