Nežiaduce účinku Duphastonu

zuzicka27888
13. jan 2021

Ahojte,prosim radu,prvykrat vzivote beriem Duphaston(dr mi ho dal po ovulke na 10 dni 2x denne 1 tbl -ovulka potvrdena USG). V piatok mam poslednu tbl. Ale od cca 5. dna od ovulky ma zacali velmi boliet bradavky,teraz uz ma strasne bolia prsia(vobec nemozem lezat na bruchu), zvacsili sa,su tazke, mam stale vodnaty vytok, doslova zravost-ja asi ani nie som najedena(stale citim hlad), a hocico ma rozplace. Chcem sa opytat,ci to mozu byt neziaduce ucinky Duphastonu a ci sa opakovanym uzivanim priznaky zmiernia akebo to bude kazdy mesiac rovnako,ci s tym mate skusenosti,alebo sa mi uz rozbieha PMS,ktore je ocividne o dost silnejsie ako inokedy. Dakujem

miskanathan
13. jan 2021

@zuzicka27888 v tele sa zvysil progesteron to je reakcia. Mam priblizne rovnake prejavy citlive nie bolestive prsia, hlad, plac teda nie..a PMS som nikdy predtym nemala. No a plus kila..

zuzicka27888
autor
13. jan 2021

@miskanathan a mas to tak kazdy mesiac?ci sa to zmierni?

nika11103
13. jan 2021

Určite áno ... ja som ho brala predminule leto lebo som mala problémy s menzesom ... od 11 do 25 dňa cyklu neviem či ne náhodou dvakrát denne ... a otras mne to normálne aj na psychiku udrelo a neskutočne modriny sa mi robili, vyzeralo to ako by má niekdo mlátil a iba na stehnách .. ale ozaj take modriny že cez celé stehno a to ja mám stehno dosť veľké 😂.. držím palce za mna je to strašne silný liek čo ja inak som v živote o žiadnom lieku ani “nevedela” že ho beriem, tento duphaston musí byt veľmi silný . Takze na stopercent to máš z neho

idaku
13. jan 2021

@zuzicka27888 skus aj teho test 🙂... Pripomina to aj tehu priznaky.

zuzicka27888
autor
13. jan 2021

@idaku skusala som,negat,ale som len 8DPO

paulisko
13. jan 2021

Aj ja som mala bolestivé poprsie počas užívania, taktiež hlad zavodnovanie dosť som pribrala a taktiež som bola náladová.. Striedanie hnevu a plaču...ustúpilo len to s poprsím... Odmietla som liečbu ani čistý progesterón som neznášala lepšie

veronikaa006
14. jan 2021

@zuzicka27888 ja mám to isté, najprv som brala duphaston teraz Progestanele ale rozdiel žiadny. Počas užívania mám bolestivé prsia, neustály hlad.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre