Neviem ako ďalej

25. feb 2024

Ahojte. Nepíšem kôli nejakej rade, skôr možno sa vyrozprávať.
Od svadby čo je 5 rokov, sa s manželom snažíme o dieťa no bez úspechu.
V roku 2020 , čiže po roku snaženia sa som zmenila gynekológa.
Ten mi urobil všetky vyšetrenia.
Zistil mi že mam ureoplazmy a mykoplazmy nastavil mi liečbu. Bola som nahnevana pretoze nikdy som nezanedbavala prehliadky. 😢Po liečbe som absolvovala diagnostiku v narkoze kde mi zistil ze pravý vajcovod nemám prechodný a nešiel ho spriechodnit. Čiže môžem iba na ľavý otehotnieť. Do toho aby nebolo malo rozsiahla endometrióza- vypaloval mi veľké ložiská endometriózy ale ta sa vracia.
Po operácii som absolovala imunoalergologicke vyšetrenia to bolo vsetko ok. Hematologia ok. Stitna zlata som nastavane na liekoch pravidelne chodim na kontroly.
Beriem vitaminy nosifol forte, s prestávamo beriem macu bielu.
Bola som aj na hormónov celostilbegit a letrozol no žiaľ bez uspechu. Chodila som tam ako na klavír. Od októbra prišiel zlom.
Beriem len vitamíny. Som psychicky vyčerpana, aj ked si poviem ze to nebudem riešiť stale ma to trapi prečo ja? Kazdy v okolí sa chvali ze je tehotnáy, a ja stále nič. Manžel povoe ze ho to trapi ked sa trapim ja. Niekedy mu poviem že asi nemáme byť spolu že sa nam nedari. Ja už neviem ako dalej. Mam 30 rokov

pribinak
25. feb 2024

Smer centrum asistovanej reprodukcie.

gejb
25. feb 2024

Po 5 rokoch, a ked ste už skúsili asi všetko dostupne tak súhlasím ze by ste to mali riešiť v CAR.
A k tým ostatným ľuďom v tvojom okolí...bola by si prekvapená koľkí z nich čakajú bábätko vďaka IVF

juliacenc
25. feb 2024

Mrzi ma to. Ja nie som ziadny odbornik a jedine, co ti viem poradit je ci mas stravu plnohodnotnu a kvalitnu. Tiez to zavazi. Prajem ti vela sil aby si to dotiahla k uspesnemu otehotneniu 😉

autor
25. feb 2024

@gejb áno, premýšľam uz nad ivf. Len bojím sa neúspechu. Jeden krát som mala biochemické. No hneď to odišlo.

thereisabear
25. feb 2024

CAR a IVF, nemáš podľa mňa na čo čakať.

martul
25. feb 2024

A manžel absolvoval aké vyšetrenia?

medda_beda
25. feb 2024

Jediné na čo mi zatiaľ prišli je, že mám ložiská endometriózy ktoré sa nedajú odstrániť, ale mne nezasahujú do reprodukčných orgánov len mi to spôsobuje bolesti.
Manžel na vyšetreniach bol?
Ja som zdravá žena a napriek tomu nám odporúčajú IVF takže sa s tým treba zmieriť.Po 5 rokoch ste už dávno mali byť v CAR a vyskúšať minimálne IUI.
A predtým všetkým mať porobené vyšetrenia.Doplňte si aj genetiku.

Či to výjde, nevýjde.Načo nad tým lamentovať.Nevyskúšaš, nezistíš.

autor
25. feb 2024

@juliacenc ďakujem, mám sibo. Čiže vyhýbam sa spracovaným potravinám
Sú veci ktoré nejedavam pretože nemôžem. Ale myslim si že jem veľmi zdravo.. nefajčím, alkohol sem tam aj to len ribezlove víno na krvinky

autor
25. feb 2024

@martul spermiogram ma v poriadku, taktiež imunoalergologicke vyšetrenia absoloval spolu so mnou.
Davali sme si robiť aj genetické vyšetrenia, všetko ok

juliacenc
25. feb 2024

Tak to je dobre. To je spravny krok. Vies co ja poznam X parov ktore sa prestali snazit, prestali na to mysliet a zrazu bum. Ale naozaj nad tym prestat stale dumat. Z toho ze mas 30 si nic nerob. Nic to neznamena. Zeny su schopne rodit az dokial nestratia menstruaciu a od toho mas este daleko daleko. Viem, verim ti, ze je to narocne velmi chciet a nemat, ale psychika robi vela. A na teba je toho velmi vela skrz tie diagnovi a snazenie sa a tum ty velky tlak na seba davas. Musis sa upokojit a verit sebe a partnerovi.

gejb
25. feb 2024

Ešte by ste mali skúsiť ísť na reprodukcnu inunologiu. Tam by mohol este byť problém keďže si už raz otehotnela...ale medzitým sa kľudne objednaj na vstupnú konzultáciu do centra AR

viky173
25. feb 2024

Naco Ti je tolko trapenia v zivote, ked sama vidis, ze to nejde? Preber sa z tej myslienky, ze vsetci maju deti, lebo to len Ty tak vidis, ked si na to nafixovana. Ja poznam kopu ludi, co deti vobec nemaju. Zivot sa da zit plnohodnotne aj bez nich. Ale to ako Ty zijes nie je zivot, ale obycajne prezivanie a trapenie sa. Stoji Ti to zato takto premrhat svoj a manzelov mlady zivot?

sofia1979
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sofia1979
25. feb 2024

Ivf je aj o tom šetrite a ak veľmi chceš hor sa do toho ešte potom si daj spraviť genetiku vajíčok

slavkab
25. feb 2024

Po takom case urcite CAR a tam uz budu vediet, co dalej, ci inseminacia alebo IVF. Chodte na konzultaciu a uvidis potom.

beata110
25. feb 2024

Napis spravu

danielavaleria
26. feb 2024

Ahojte. Chcem sa s vami podeliť o svoj príbeh. Prišla som o tri detičky a už sme sa rozhodli so snúbencom ísť cestou umelého oplodnenia, brala som lieky a pichala som si injekcie,aby narástli folikuly. Žiaľ nenarástli. Takže injekcie v hodnote 300 eur mám stále doma, už mi neboli treba. Chcem pomôcť nejakej z vás, takže ak by ste mali záujem ozvite sa mi. Injekcie : MERIOFERT KIT jedno balenie v neotvorenej krabici, CETROTIDE 0,25mg - jedno balenie v krabici,

danielavaleria
26. feb 2024

Bemfola tri injekcie. Duphastone 2 balenia, Estrofem dve balenia, všetko v záruke. Kto potrebuje vymením za niečo, alebo veľkú zľavu ponúkam. 0907305215

juliet86
26. feb 2024

a do car nejdete preco ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre