Neustále krvácanie, Duphaston

16. júl 2022

Ahojte zeny chcela by som vediet ci mala niekedy nejaka z vas nieco podobne. O babo sa snazime od januara, od aprila som zacala mavat spinenie od 20teho dna cyklu, ktore sa opakovalo, neprestavalo, tak mi moj dr predpisal Duphaston. Minuly mesiac som ho brala prvy krat 15-25DC, konecne bez spinenia, ms dosla na treti den po vysadeni, parada. Teraz som vsak zacala novy cyklus a na 13DC som zas zacala krvacat , sprevadzalo to mierne bolesti podbruska. Momentalne to uz trva druhy den, Duphaston som nasadila preto skor… stretla sa s tym niektora ze mala takto neustale nejake krvacania? Pol mesiaca krvacam, uz ma to nebavi🙈.

simbatko
16. júl 2022

Ja som to mala minulý rok...2tyzdne som krvácala .išla som k dr...aaa robili mi hysteroskopiu...a mala som polyp na zadnej strane maternice.. vyčistili ma...a od vtedy mám pokoj ..momentálne som tehotná..dúfam že to dotiahneme do úspešného konca...a ty pekne chod k dr a nech ťa riadne vyšetria..alebo skoc na pohotovosť

autor
16. júl 2022

@simbatko ako zatial to nie je nejake neunosne, planujem volat dr v pondelok, plus uz sme objednani do ivf centra tak snad sa tam uz tomu povenuju nakolko moj dr sa stale tvari ze je vsetko uplne v pohodke.

simbatko
16. júl 2022

Neustále spinenie a krvácanie nie je normálne...určite to treba poriešiť... držím ✊

janetinka27
16. júl 2022

ahoj, mozno ti duphaston nestaci. mozno potrebujes iny progesteron. uzivas ho este kratko, takze ani dojtor nemusel vediet aka davkaje pre teba potrebna. ja som tiez krvacala mimo MS, brala som duphaston, ten vsak bol slaby, dali mi norethisteron a takto dookola a stale sa mi krvacanie vracalo.
u mna to bola nakoniec diagnoza hyperplazia, teraz uzivam progesteron amelgen a zatial ok

miskamicha
16. júl 2022

Zmenit liek...mne fuphaston nezaberal a mala som to iste.. v duphastone je dydrogesteron alelen 10 mg..tebe treba uz progesteron vo vyssej davke a kludne aj 200mg 2x denne. Inak sa babo neuhniezdi lvoli nizkej hladine progesteronu

autor
16. júl 2022

@janetinka27 moze byt ze to je iba tym ze ho uzivam kratko a ze buduci mesiac sa to zlepsi?? A pri norethisterone sa da otehotniet?? Velmi by sme chceli babo, pocula som ze pri takychto krvacaniach nastavuju zeny aj na HAK , ale pri tom asi tiez neotehotniem :( . Nechapem, pri prvej dcerke nebol ziadny problem, ani cely zivot, ziaden problem s menstruacnym cyklom az teraz…

autor
16. júl 2022

@miskamicha a aky progesteron teraz uzivas prosim?

miskamicha
16. júl 2022

Progestanelle.

janetinka27
16. júl 2022

ahoj, ja ked som brala norethisteron,bola som nezadana a bolo to uz davnejsie, neviem,ci sa da pri nom otehotniet, ci sa moze vtedy vobec uzivat.
duphaston je asi liekom prvej volby a ked nepomoze,tak sa ide hlbsie do problemu.
u teba to mozno nebude vobec nic vazne a neprekonatelne,takze sa neobavaj🙂
mozno bude treba zistit,preco mas nizky progesteron - anovulacny cyklus, neprasknutie folikulu, pco, nedostatocnost zlteho telieska... moze to byt cokolvek. uvidis,co ti povie dr🙂

autor
20. júl 2022

Tak vcera mi pichli Neofolin (estrogeny), nezabrali… dnes Agolutin (progesteron)…. A stale krvacam…. Dnes je 19DC. Usg aj vaginalne vysetrenie bolo vsetko v poriadku, ziadne cysty polypy nic… stalo sa to uz niekomu??? Ako sa to potom riesilo? Som zufala :(

janetinka27
20. júl 2022

ahoj a ake mas krvacanie? je silne? mas bolesti? aku vysku sliznice si mala? videli zlte teliesko?

autor
21. júl 2022

@janetinka27 bolo take silne ze zo mna vychadzali kusy sliznice, sliznica maternice bola 3mm iba tusim. Nechapali preco a z coho tolko krvacam. Zlte teloesko videli. Napada ti nieco? Akoze dnes sa mi to stoplo, stale mierne spinenie ale oproti tomu co to bolo ovela lepsie, staci slip vlozka…🙈. Snad to prestane samo uz potom.

luccija
21. júl 2022

Toto som mala skoro pol roka:(dovtedy ukazkovy cyklus.Prisiel Covid, po ockovani som nedostala 2 m menzes a odvtedy bud dostala skor a velmi silny, alebo spinenie, kratsi cyklus, dlhsi....dali mi Norethisteron potom Duphaston nieco pomohlo nieco nie...za 3/4 roka som pribrala 5 kg.V prechode nie som...nasrala som sa s prepacenim a vysadila vsetky lieky a druhy mesiac mam normalny cyklus.Treba pozriet ci nemas myom, polyp, endometriozu
Akurat Duphaston mi pomohol na predmenstruacny syndrom nebola som taka nervozna a neprijemna🙂
Mne povedal lekar, ze toto riesi kazda druha zena po 40 tke neviem kolko mas rokov...ze telo nie je stroj a vykyvy su bezne.Ja som z casteho a silneho memzesu bola anemicka

janetinka27
21. júl 2022

ahoj, ak videli zlte teliesko, tak si mala predtym ovulaciu. ak bola sliznica len 3 mm, je to malo. tie kusy, co vychadzaju von, su obycajne kusy zrazenej krvi, lebo sliznica odchadza v malinkych ciastockach. ja som mala sliznicu parkrat 28 mm (liecim sa na to), vtedy som videla vacsie kusky sliznice, ale ta je skor ruzova. tie tmave kusy su zrazeniny krvi. menstruacna krv sa obycajne nezraza, ale pri velkom krvacani sa uz zraza. verim ti, ze je to neprijemne. snad dalsi cyklus uz bude v poriadku.
a dali ti teraz agolutin a co dalej? agolutin je progesteron, picha sa vacsinou jednorazovo ako vyvolavacka, ale aj pri dysfunkcnom krvacan. dali ti na uzivanie dalsi progesteron? ak si mala zlte teliesko, tak si mala ovulaciu a teraz by mozno bolo fajn podrzat lutealnu fazu do dalsej ms. ale oni snad vedia najlepsie, co robit.

autor
21. júl 2022

@janetinka27 volala som s dr, lebo zas som sa rozkrvacala, nechce mi dat nic, ze do toho uz nechce zasahovat. Mam pockat do pondelka a ozvat sa ako som na tom. Nevladzem uz…. :(

autor
21. júl 2022

@luccija ja mam cerstvo 30, tak snad este v prechode nie som. Kontrolovali vsetko ziadne cysty myomy polypy nic… nikto nechape preco tolko krvacam…

luccija
21. júl 2022

Daj si ascorutin a vela c vitaminu, citronovu vodu.Drzim palce tiez som si uzila svoje uz som bola z toho vycerpana.

autor
21. júl 2022

@luccija cecko pomoze? A tebe sa to ustalilo po vysadeni vsetkych liekov? Mam ascorutin dnes som si dala dve tbl, idem urobit citronovu vodu teda.

luccija
21. júl 2022

Na stastie ano, ale ja mam maly polyp musim si ho dat von a stale to odkladam.To mi poradil lekar ascorutin 3x denne.Ja som viac mala menzes ako nemala niekedy aj po 16 dnoch som sa bala, ze som uz v prehode🙂ani som si nestihla dat Duphaston od 16 dna a uz som krvacala.
Norethisteron pomohol, ale som bola z neho nervozna a vela som pribrala.Teraz neberiem nic a vsetko je ako ma byt uvidim dokedy..bojim sa narkozy odkladam operaciu.Povedal mi, ze to je hormonalna nerovnovaha, ze to riesi denne.
Mne to odstartovalo ockovanie 2,5 m som nemala menzes

sono2
21. júl 2022

Norethisteron sa nesmie užívať, môže plodu spôsobiť genetické vady.
Čiže v Žiadnom prípade ak sa snažíte toto užívať
Ono je to aj tak všetko potlačené hormonmi, to nerieši žiadny problém.
Ja by som Dr zmenila.
Ak je preňho pol mesiaca ok krvácať

romanadam1626
13. okt 2023

@luccija aj mne duphastom pomohol proti PMS

romanadam1626
13. okt 2023

Shoj, ako sa teraz máš?
Prešlo Ti potom to krvácanie.
Nerobili Ti potom diagnostickú hysteroskopiu?
Narkoza trva len nejakých 10 minut, zatiaľ pozrú dutinu maternice. Môže tam byť polyp napr
Ktorý na sone nie je vidieť.
Ja som tak mala asi pred 10 rokmi. Potom bol dlho pokoj, ked mi polypy odstránili.
Teraz mám podobné problemy s krvácaním.
Ale uz mám 47 r.😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre