Neskorá ovulácia a možné tehotenstvo

10. sep 2021

Ahojte, mate niekto skusenost s neskorou ovulaciou? Nijak som si ju nesledovala, ale teraz ma na preventivke dr. prekvapila, ze coskoro budem ovulovat - to som uz bola 20DC. Dnes som 27DC, posledne 3 dni spinim a neviem ci to moze byt zahniezdovanie/ovulacia alebo je to zaciatok menstruacie.... Ked som mala ovulaciu po 20.dni, moze uz moje telo vediet ak som tehotna? Alebo normalne budem mat ms a pripadne tehotenstvo sa moze ukazat az 2 tyzdne po ovulacii? Pocula som o pripadoch ked zeny mali ms aj v tehotenstve, ale neviem ci to bolo prave neskorsou ovulaciou.

luciachh
10. sep 2021

Ah9j ja som mávala štandardne ovu medzi 17-23DC, asi dva krát sa mi stalo ze na 14dc..... Otehotnela som v cykle kde som mala ovu na 21dc, s tým ze moja LF bola vždy tak 11-12 dní max. Test mi ukázal slabú čiarku na 10dpo, čiže 31dc. Čiže.......
Ak ti na 20dc povedala gyn že ešte len budeš ovulovat a dnes si 27dc, nebude to menzes, môže to byť ovulka aj uhniezdenie. Skus si spraviť o týždeň test ak nepríde ms. 🙂
Držím palčeky 🙂
A ešte k tomu, to ci máš alebo nemáš ms v tehotenstve nie je neskoršiu ovuláciou. To sa proste stane alebo nestane 🙂 ale tvoje telo ešte nemôže vedieť ze si tehu, reálne tehotenstve príznaky, naozaj reálne, nie také ktoré si my ženy pri voláme sa objavia až tak 3-4 týždne po ovuláciu, kedy stúpa hcg v krvi 🙂

2helka20
10. sep 2021

Ja som mala ovuláciu vždy presnú ako hodinky, dokonca aj ms,doslova som si podľa nej mohla nastaviť budík... spolahnutí s manželom na to sme sa riadili kedy sa chrániť a kedy nie... tak sme si naplánovali aj naše 2 staršie deti, podarili sa hneď na 1x... a hop šup, raz sa mi ovulácia neviem prečo posunula a 2dni pred ms sa nám podarilo tretie... 🙂

autor
10. sep 2021

@luciachh ms ti uz neprisla aj ked si mala ovulaciu na 21DC? ja uz jedno dieta mam, cize viem rozpoznat tehotenske priznaky, ale tato neskorsia ovulacia ma trosku prekvapila :D a netusim ako sa vtedy sprava telo

autor
10. sep 2021

@2helka20 tu ms si vtedy aj dostala ci uz ani neprisla?

2helka20
10. sep 2021

Už neprišla, preto nás to dosť prekvapilo... s manželom sme počas ovulky spolu ani neboli a aj bábo bolo dlho menšie ako malo byť... 🙂

nevenka
11. sep 2021

@luciachh ja to mavam velmi podobne. Ja som ale po 2 rokoch takychto neskorych ovulacii zistila, ze jeden mesiac prisla ovu na 14-ty den a 12 DC sme mali sex. Bez ochrany, vsak u mna v pohode a ked mi stupla teplota, tak som uz len pocitala dni a od ovulacie na 11-ty den som mala.pozitivny ovu test. Mam 3 deti a az pri tomto tretom mi datum porodu sedel aj s vekom babatka. Inak som obe deti prenasala a to podla mna preto, ze som mala neskor ovulaciu. Ale cykly 34-38 dni.

nevenka
11. sep 2021

@2helka20 nam opacne, posunula sa mi z 21 dc na 14 a mame tretie 😅🤭

luciachh
11. sep 2021

Nie, neprišla 🙂

erika690
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre