Nepriechodný plodný hlien v krčku

vierkainka
2. aug 2021

Ahojte.Chcela by som sa opýtať,ak by mi niekto vedel poradiť.Som vyše roka po konizacii a okrem toho že mám problém s ovuláciou,na ktorý mi bol nasadený clostilbegyt,mám problém s tým,že mám akoby nepriechodný hlien v krčku.Aspon tak som to pochopila, keď mi to doktorka vysvetlila.Ze ten hlien drží tie spermie.Drzia sa v krčku a nejdú ďalej.Je nejaký spôsob,ako toto odstrániť a zlepšiť?Ďakujem za odpovede.

zojanka
2. aug 2021

@vierkainka robili ti postkoitalny test (brali ti vzorku z hlienu par hodin po sexe) ? Pokial je naozaj problém v tom tak najjednoduchšie je ísť na IUI podľa mňa. V deň ovulácie ti zavedú dnu spermie a obídu tým nepriechodný hlien. Jednoduchý, bezbolestný, rýchly zákrok.

zojanka
2. aug 2021

Ešte napíšem že úspešnosť nieje vysoká (o málo vyššia ako pri normal sexe) lebo väčsinou nieje nepriechodný hlien jediný problém.

vierkainka
autor
2. aug 2021

@zojanka na IUI som už bola 2 krát.Pteto hľadám nejakú radu,či sa s tým dá niečo urobiť.

rk123
2. aug 2021

ak si bola uz na iui a ani to nepomohlo, tak jedine ivf, to obide skoro vsetky problemy 😀 a je nepriechodny hlien jediny problem? spermiogram je v poriadku?

vierkainka
autor
2. aug 2021

@rk123 áno,manžel je úplne v poriadku.

rk123
2. aug 2021

tak asi len skusat. iui ten hlien uplne obchadza kedze sa spermie streknu rovno do maternice. nic ucinnejsie moc nie je

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre