Neplodnosť u muža a šanca na dieťa

21. aug 2024

Poteste ma zeny vasim pribehom. Prosim iba tie ktore maju rovnaku situaciu,dakujem!
Manzel ma este horsi spermiogram ako par rokov dozadu. Z inseminacie mame dceru a chceli by sme este jedno. Len vyslo mu v skratke ze 95percent spermii je zlych.Necakala som to aj vitaminy uzival. Povedal,ze do centra uz ist nechce ze ak to vinde prirodzene tak bude,ked nevinde tak budeme iba s jedným dieťaťom.
Nemozem kvoli tomu ani spat..Ktora z vas otehotnela aj ked mal jej partner takyto hrozny spermiogram?

jamimo
21. aug 2024

moja sesternica. Chlap spermie 0 a ona zrazu tehotná vo veku 43 rokov. (po 10 rokoch spoločného života) Absolútne s tým nepočítali 🤷‍♀️
Vám držím palce!

misisi93
21. aug 2024

Možno nemame ten isty pribeh ale mojho muža operovali aby sme mali spermie čakam s nim dceru po dlhych rokoch IVF chápem manžela že nechce centro ale nechajte ho chvilku a porozpravajte sa s nim ked je to vaša tužba tiež tužim mať 2 detičky držim vam palce❤️

majka99999
21. aug 2024

A preco nechce ist do centra? Ved on tam len vzorky odovzda, nie? Mozno nechce operaciu, ak by to bolo naozaj zle... Ak by to aj bolo horsie, ze musite na IVF, tak vacsia zataz bude na tebe, hormony a tak. Troska sebecke, ak je on na pricine. Nepotesim, v okoli museli ist este raz na inseminaciu, kedze sa nedarilo niekolko rokov, maju 2 deti.
Porozpravajte sa, pripadne si dajte termin, dokedy budete skusat prirodzene, zalezi od veku aj, ak mas 35+, necakala by som.

natalis1998
21. aug 2024

Ja som sice ešte neotehotnela. Ale bojujeme, žiadnu spermiu nemá manžel morfologicky ani pohybovo dobrú a množstvo je tiež nič moc. Ale sú pripady kde aj s azoospermiou otehotneli, takze netreba strácať nádej.
Úplne chápem tvojho muža. Môj muž mi už to iste povedal, že sa uz necíti dobre toľko spermiogramov dávať a chcel aby sme použili darcu. Je to aj pre nich veľmi ťažké. Treba im dať asi čas a časom sa ten názor zmení. Skúste nasadiť doplnky nám v CAR odporučil embryolog Fertiduo a upraviť stravu možno sa to časom zmení. Tieto doplnky majú vplyv na morfológiu a pohyblivosť takze ak máte množstvo relatívne dobre tak šanca taˇ vždy je. Držím palce 😊

bambulka711
21. aug 2024

Ahoj, pomohlo by, keby si dala výsledky spermiogramu. 5% dobrých spermií môže byť stále super výsledok, len ťažko povedať, keď nevieme ostatné parametre 🙂

sisska96
21. aug 2024

Však už máte jedno, tak načo nasilu ďalšie, ak nemôžete..... Ak sa podarí bude, ak nie tak nie.

jamimo
21. aug 2024

@majka99999 jedna vec je autorkina túžba, druhá vec, že treba rešpektovať aj manželove pocity a názor. To nie je len JA JA JA chcem, a ty (manžel) musíš ísť na kliniku, lebo TY si príčinou 😵‍💫
V opačnom garde, mňa by tiež chlap nikdy nenútil a nepresvedčil o niečom, čo by som sama nechcela. 🤷‍♀️ Vo vzťahu sú dvaja a áno, aj na takéto rozhodnutia treba dvoch.

sagitar
22. aug 2024

Neviem čo máš na mysli s tým že 95% je zlých, je to morfológia? Lebo podľa svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je postačujúce ak je aspoň 4% morfologicky správnych. Takže 95% nemusí byť taký zlý výsledok ako sa zdá a nenazýval by som to neplodnosť. Moje spermie dosahovali cca. 3% normálnych foriem a mám deti počaté prirodzene. Ale dôležité sú aj ďalšie parametre, okrem morfológie to je pohyblivosť a početnosť, u mňa bola početnosť nadpriemerne vysoká (koncentrácia 220 mil./ml), takže tým, že produkujem veľmi veľa spermií v podstate kompenzujem zhoršenú morfológiu. Chcem tým povedať, že to treba hodnotiť zo širšia a nie sa zamerať na jednu hodnotu. Ako príklad, je rozdiel či počítaš 5% zo 40 miliónov alebo 450 miliónov.

katuskamala1
22. aug 2024

Iba 5% nie je iba , chcem ta podporit,ze by to mohlo vyjst... nasa skusenost: Nepamatam presne ale prvy krat pri ivf sme sli s asi 2.5% a druhy krat ivf ze o polovicu horsie a zla bola uz i rychlost,lekar nechapal ze preco take rapidne zhorsenie.. K obom ivf sme sli po cca 3rokoch neuspesneho snazenia a oba ivf sa podarili.

autor
24. aug 2024

@sagitar 1,5 miliona iba...vraj ma byt minimum 4

autor
24. aug 2024

@katuskamala1 super gratulujem 🥰

autor
24. aug 2024

@jamimo ja nic take nepisem. Nick je u teba vystizny...si mimo🙈a hned v uvode píšem,ze poprosim pusat tych co maju skusenosti.

autor
24. aug 2024

@sisska96 niekedy je lepsie nepisat nic.

jamimo
24. aug 2024

@autorka... ak si si nevšimla v diskusii, odpísala som ti toto:
moja sesternica. Chlap spermie 0 a ona zrazu tehotná vo veku 43 rokov. (po 10 rokoch spoločného života) Absolútne s tým nepočítali 🤷‍♀️
Vám držím palce!

druhý príspevok bolal reakcia na: @majka99999
jedna vec je autorkina túžba, druhá vec, že treba rešpektovať aj manželove pocity a názor. To nie je len JA JA JA chcem, a ty (manžel) musíš ísť na kliniku, lebo TY si príčinou 😵‍💫
V opačnom garde, mňa by tiež chlap nikdy nenútil a nepresvedčil o niečom, čo by som sama nechcela. 🤷‍♀️ Vo vzťahu sú dvaja a áno, aj na takéto rozhodnutia treba dvoch.
Slovo diskusia má aj odvodené slovo = diskutovať. Diskusia má svoju dynamiku a vždy sa vyvíja 😉
Prepáč, hlboko sa ti ospravedlňujem, že som ťa chcela povzbudiť prvým príspevkom a nemám osobnú skúsenosť 🤔
No a keď myslíš, že jamimo je mimo, tak dobre, pobavilo....Pri troške fantázii to môže znamenať hocičo 🤷‍♀️
Môžeš trochu rozšíriť svoju frustračnú hranicu, budeš to mať v živote ľahšie. Prajem všetko dobré!

sisska96
24. aug 2024

Úplne logické. Problém by bolo keby ešte nebolo ani jedno dieťa.

melany444
1. sep 2024

Ahoj my po 3 rokoch sa nám podarilo 🙂s takým hroznym

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre