Neplodnosť a snaha o bábätko

toniejepodstatne
21. apr 2020

ahojte zienky,
Idem si ku vam po radu ...
S priatelom sme sa velmi dlho snazili o babatko no nedarilo sa nam a tak sme navstivili helios centrum v Martine, tam nam bohuzial povedali ze priatel ma pomalsie spermie a mne nedozrievaju vajcka ako maju, odporucili nam umele oplodnenie, no teraz je situacia aka je a neda sa tam chodit kedze korona vsetko zastavila, len ja uz nechcem cakat kedze velmi tuzim po babatku, chcem sa spytat skusali ste niejake lieky ? Alebo nieco scim sa vam podarilo otehotniet ? Aj napriek tomu ze vam lekar povedal ze ste neplodne ? :(

iwuskapoh
21. apr 2020

@toniejepodstatne ahoj mame podobný problém ties mi nedozrievaju vajíčka a.snazime sa už 3 roky uz vyše 2 roky som brata clostilbegyt duohaston aj všeličo možné inofolic aj bilinky som skúšala drmek obyčajný kotvicnik pre manžela folandrol kontvicnik a nič bola som na laparke a zistili mi jeden vajcovod mám nepriechodný mám saktosalpinx vajococd naplnení tekutinov no nechali mi to tak a terás.mam.silne bolesti terás zase.mam ist to vybrať lebo to zabraňuje tehotenstvo...tiež nám lekár povedal že neotehotniem prirodzené mám ísť na ivf neviem co mám robil skúsim ešte ísť na laparku vybrať to a pôjdem.na stymulaciu vaječníkov s gynekológom sme sa dohodli to.skusit iba stimulovať vaječníky aby mi dozreli vajíčka 🙂

deti95060810
21. apr 2020

mojej kolegyni tiež tvrdili že je neplodná....a v cca 35 porodila decko a o 2 roky ďalšie....

lelluska
21. apr 2020

@toniejepodstatne Ahoj, hlavne si hneď nehovor, že si neplodná, alebo že ste neplodní ako pár. Sú aj oveľa horsie diagnózy ako popisuješ a tie vaše určite nie sú nezvratne. Ak veris, nechces ísť hneď hneď cestou IVF je možnosť upraviť životosprávu a pockat. Ja som napr brala fytosoju na dozretie vajíčok a partner vitamíny na zlepšenie spg. Ak toto pre teba nie je alternatíva, odporucam prve vyskúšať inseminaciu bud bez stimulácie alebo s clostillbegytom. Potom už ostava IVF. Tam už ti vajíčka nastimuluju a pri metóde ICSI neprekáža, že partner ma pomalšie spermie. Vsetkym som si prešla, takze ak Ta zaujíma niečo konkretne kludne pis pytaj sa🙂

tatinka
21. apr 2020

@toniejepodstatne v lekarni si kup gynastan zensky caj,presne tento nazov dlhy,davaj si vrecko rano,vrecko vecer, muzovi na nete pohladaj tribuous ale bulharsky,nie tie lacne, ale presne ten bulharsky,je drahy ale fakt ucinny a kludne xi Moze skusit dat o tabletu viac nez je pisane a budete vidiet aj v sexe ci je to "rychlejsie"...treba to ale dlhodobo,nie ze mesiac a uz cakam zazrak....nam tiez tvrdili v centre,ze prirodzene to nepojde,snazili sme sa 9 rokov,ked sme sa na to vykaslali,sli k bylinkarke...sup po tristvrte roku bratia tribulusu a cajiku plus ine caje,som ostala tehu a doma uz mame 21 mesacneho synceka

tatinka
21. apr 2020

A po sexe neutekat do sprchy ale pekne lezat aj 4 hodiny

sejan
21. apr 2020

Ahoj...poznám jeden pár ktorým sa tiež dlho nedarilo a viem že u neho bol problém s pomalými spermiami...navštívili pani Kopáčovú z Vrbového je to bylinkárka...ona okrem iných zdravotných problémov pomáha párom ktorým sa nedarí otehotnieť.Dokonca viem že k nej chodia páry zo zahraničia.Týmto kojim známym tiež pomohla po pol roku otehotnela.Neviem ako je to s tými vajíčkami ale skúste nič za tri nedáte.Ja osobne dom u nej tiež bola ale s iným zdr.problemom.Je aj na FB Anna Eva Kováčová kľudne jej napíš aj keď teraz cez koronu neprijíma návštevy ale ozvy sa jej...Prajem vám veľa šťastia....budem rada ak mi potom napíšeš či si sa s ňou skontaktovala

sejan
21. apr 2020

@sejan opravujem sa Anna Eva Kopáčová ...

toniejepodstatne
autor
21. apr 2020

@sejan ahoj ano napisala som jej toto vsetko ked skoci by som rada aj snou stretla som zvedava ci mi pomoze ja som skusila uz fakt vsetko a som stoho zufala :(

toniejepodstatne
autor
21. apr 2020

@tatinka skusali sme uz aj sviecku zaspat na sebe s penisom dnu nic nepomaha 😑

tatinka
21. apr 2020

@toniejepodstatne sviecka nepomohla ani nam,ale bolo odporucene len si jemne podlozit panvu po seXe ,sxovat zo zadu a na lavom boku....pomohlo to

extempore
21. apr 2020

@toniejepodstatne 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 to si robíš srandu, však?

toniejepodstatne
autor
21. apr 2020

@extempore preco srandu ?

extempore
21. apr 2020

@toniejepodstatne no lebo som sa pokúšala predstavit si to. Preboha, zdravý rozum zapojte!

toniejepodstatne
autor
22. apr 2020

@extempore neviem o co vam ide toto robi kazda druha zena ktora sa snazi o dieta mam to iba od bab z modreho konika necitate ine clanky ?

izy1661
22. apr 2020

@lelluska ahoj, ak sa smiem spýtať, nám odporučili ICSI, ale manzel ma len 2% dobrých spermií (mal len 1%, ale po brani folandroli sa mu to "zlepšilo" na 2). Myslíš, ze tým ICSI vedia aj toto ovplyvniť ? Inak ich ma dost, su rychle, atd. A moj problem, nizke amh, len 0,62 (co na moj vek, 23, je príšerne malo). Tak nám odporučili IVF s ICSi (inak mame takmer všetky vyšetrenia za sebou - ja mam trombofiliu, zníženú funkciu stitnej zlazy a inzulinovu rezistenciu -> všetko pod kontrolou a v poriadku ). Myslíš, že nam to ICSI pomôže ? A nevieš nam odporučiť, co by sme si k tomu mali doplnit? (PK, AH,...)

lelluska
22. apr 2020

@izy1661 Ahoj, ja si myslím, že ICSI je dobra volba z toho dôvodu, že embryológ vyberie najživotaschopnejšiu spermiu, ktorú vloží do vajíčka. Nám teda bola odporučená práve tato metoda, lebo štatisticky je úspešnejšia. Určite by som volila centrum, kde majú spickovu embryologiu, predĺženú kultiváciu sme mali tiež. Embrya sa sa vyvíjali pekne, vklady to už bola ďalšia kapitola, tam už len dufat, že sa chytia🙏

izy1661
23. apr 2020

@lelluska ďakujem za odpoveď 🙂 Chodime do gyn fiv. Minuly mesiac sme začali stimulaciu, ale mi bola stopnuta kvôli korone (aj tak som na prvej kontrole ze vraj vobec nereagovala a este aj cysta sa mi spravila 🙄 - proste to očividne nebol ten spravny cyklus :D ). Len nase centrum nerobí picsi a možno by to nebolo na škodu pri takom poškodení. Ma okolo 80% poškodených hlavičiek, tak sa obavam trošku, ci nam "len" to icsi bude stačiť

kulumulu123
23. apr 2020

@toniejepodstatne necitala som ine prispevky takze ak sa opakujem prepac za mna vcelia mater.kasicka ale z lekarne v tobolkach 2-3x den ta v mede ma iba velmi slabulinku koncentraciu, vitamin e, selen v prirodnej forme tj. Para orechy pozor nemali by sa jest to velkom max 3-4 za den prave kvoli ultra mega obsahu selenu a ja Este alchymelkovy caj vsetko toto uzivat kazdy den mimo ms vtedy pauza... vysledok Nasej zarucenej neplodnosti potvrdena Dr na oboch stranach ma dnes 3mes 😍😍😍😍

lelluska
23. apr 2020

@izy1661 Z tej (ne)reakcie si nerob tazku hlavu, ľudské telo nie je stroj. PICSI aj tak odporúčajú až po zlyhaní ICSI - aspoň nám tak hovorili. Preto hlavne s kludom, centrum sa dá vždy zmeniť. Vela spraví, že si tam spokojna a máš dôveru k lekárom. Moja svagrinka chodila do GynFiv s tým, že mali viacero diagnóz. Boli tam velmi spokojní, pomohli im a majú krásneho synceka🙂

izy1661
23. apr 2020

@lelluska aj ja som spokojná s našou doktorkou 🙂 A dnes som sa dozvedela, ze som nereagovala pretože som mala tu cystu a ze "pohltila" všetky tie hormóny a nemam si z toho robiť ťažkú hlavu.
Tak snad to bude ok 🙂

toniejepodstatne
autor
23. apr 2020

@kulumulu123 nie este mi toto nik nepovedal :/ no urcite to vyskusam nedam nic za to 🙂 dakujem velmi pekne ja uz skusim vsetko s toho aka som smutna a zufala ze sa nam uz tolko nedari :/

toniejepodstatne
autor
23. apr 2020

@kulumulu123 a co je to ta vcelia mater vies mi poslat daky link na to kde to kupim prosim ?

kulumulu123
25. apr 2020

@toniejepodstatne https://biocare.sk/eshop/produkt/materska-kasic... my sme pouzivali Tuto 2-3x za den potom pauza pocas menzesu a znova prepac skor som nestihala, da sa kupit aj zarobena v mede v bille ale ma velmi slabulinku koncentraciu cely med jej obsahuje menej ako jedna tato tobolka... Je to super potravina pre vceliu kralovnu robotnice sa s nou zivia 2-3dni dozivaju sa par tyzdnov nemaju vyvinite pohlav.organy, vcelia kralovna ju papa cely zivot doziva sa cca 4r denne nakladie okolo 2000 vajicok..... Nesmu ju uzivat ludia alergicky na vcelie produkty.... Selen a vitamin e silne antioxidanty napravaju strukturu DNA v zarodocnych bunkach velmi ti drzim palce ucinok sa dostavi najskor o 2-3mes (doba kolko dozrievaju vajicka a obnovia sa spermie) can potom vediet.... Tiez som Bola v situacii ked by som Bola ochotna urobit cokolvek

toniejepodstatne
autor
27. apr 2020

@kulumulu123 ahoj no dnes som si to vsetko objednala 🙂 som zvedava potom jasne dam hned vedit 🙂 som zvedava ci mi to daco pomoze 🙂 lebo ja som uz naozaj zufala :( po korone chcem este vyskusat aj tu bylinkarku ak toto nezaberie :( uvidime co bude. A ci sa nam konecne zadari 😑

ivana160992
27. apr 2020

@toniejepodstatne ahojte dievcata. S manzelom sme sa snazili rok o babatko a poznam pary, ktore sa snazili 5 rokov a viete co nam pomohlo? Poculi ste o vcelej materskej kasicke? Skuste si o tom precitat na nete. Spolu s kasickou sme s manzelom uzivali aj tekvicovy olej s jodom. Vsetko su to prirodne veci ziadne lieky ani prasky..skuste to urcite. Budem vam drzat palce 😊
Vcelia kasicka—www.vcelisvet.sk
Olej s jodom —-www.olejprezdravie.sk

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre