Nedostatok vitamínu D a snaha o tehotenstvo

kundiboo
10. sep 2022

Ahojte, ma nedostatok D vitamínu vplyv na otehotnenie?

patus_2
10. sep 2022

@kundiboo na otehotnenie zrejme nie, ale každé telo je iné. Takže úplne to vylúčiť nejde. Každopádne Dčko je dôležité na imunitu, zuby, kosti, takže suplementuj a kým sa dá tak aj naberaj zo slnka 🙂

saska85
10. sep 2022

Neviem vobec, ale ja som mala nedostatok Dcka (imunologicke vysetrenie). Kup si Devit Direct (1 vstrek do tyzdna pod jazyk). To som brala rok a zvysilo sa celkom dost. Teraz som v 6. Mesiaci tehotenstva

vahcaac
10. sep 2022

@kundiboo nemyslím si. Mala som extrémne nízke D a otehotnela som na prvý krát. Nevedela som o tom nízkom Decku

akinom0077
10. sep 2022

@kundiboo ziaden.

basska_b
10. sep 2022

Podla mna plati: Zvysenie prijmu vitaminu D ma pozitivny vplyv na otehotnenie, ale to vobec neznamena, ze jeho nedostatok zakonite musi otehotnenie blokovat.

petkasaurus
10. sep 2022

@kundiboo ja som mala totalny deficit podla krvnych testov a v ten mesiac sa nam zadarilo.. Mozno by sa nam zadarilo aj skor, neviem..

babushkaem
10. sep 2022

Ja nedostatok, doktor predpísal vitD a doposiaľ som neotehotnela 🤣 takze za mna to tiež nemá váhu pri otehotneni…

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre