Nedarí sa nám už 3,5 roka. Nevzdávam to, ale už nevládzem

terezka295
2. mar 2013

...uz to trva tri a pol roka a stale nic. Asistovana reprodukcia tiez nepomohla, embryko sa neujalo ☹ Neustale snazenie sa, neskutocne mnozstvo liekov a injekcii no ziadny uspech... uz naozaj nevladzem, je to unavne a niekedy mam chut rezignovat ... preco to musi byt take tazke??? Viem, ze na to nikdy nenajdem odpoved a ani vysvetlenie, ale aspon takto sa mozem vyrozpravat ... Pan Bozko,my chceme babatko, ako na to?

andrejka1983
2. mar 2013

@terezka295 hlavne nestracat nadej a vieru 🙂...a možno sa prestat tak usilovne snažit a smutit, trápiť saked to mesiac čo mesiac nevyjde 🙂 viem že sa to lahko radi ale ťažšie vykonáva...ale vela je takých prípadov že ked to vzdali tak prišlo bábo....ja osobne poznam take dve manželstva....jedni sa 10 rokov snažili o babo, nakoniec si adoptovali chlapčeka, a asi 3 roky na to ona otehotnela..a decká vyrastaju ako vlastní surodenci 🙂 🙂........ a druhý prípad su mladí manželia, ktorí sa asi 5 rokov tak horlivo snažili, až sa začali navzájom obviňovať, že na vine je ten druhý a už ked mali tesne pred rozchodom, tak sa to podarilo a ona otehotnela 🙂 mala 30rokov keď prvýkrát rodila...takže hlavne sa nevzdávaj....držím palčeky

sudabe
2. mar 2013

@terezka295 viem o čom hovoris ja to tiež nechapem prečo je to tak my sa snažíme 2,5 roka a teraz ideme na umělé oplodnenie uvidím ako to dopadne je to strašná zataz tie iniekcie hormony tabletky ja už nevladzem. nepises kolko krát si bola na ivf? niekedy třeba skusit viac krát alebo si kúpiť doplnky vitamini bylinky...........
hlavně nemysliet na to je to ťažké ale dá sa. a sky máte problém?

wenka25
2. mar 2013

my sme sa snazili tiez 3roky,nakoniec sme to prestali riesit,upravila som si zivotospravu lebo som chcela schudnut,sli sme na dovolenku a po 5tyzdnoch som sla ku doktorovi ze mam asi brusnu chripku a bola som v tom....aj kamaratke sa strasne dlho nedarilo otehotniet a potom zacala chudnut a uz ma maleho drobca.mozno nieco bude aj na tom stravovani.

marikoll
2. mar 2013

Mozes vyskusat tutu stranku - http://www.elep.sk/symptotermalna-metoda. Dolezite je vediet, ci ste obaja zdravi. Ak ano, tak je to super sprava. A ziadny stres z toho, nesnazit sa zufalo za kazdu cenu, lebo tak to nepojde. Snazte sa byt prirodzeni a podporovat psychicky jeden druheho. Skuste navstivit lekara, ktory je odbornikom na symptotermalnu metodu. Hlavne nezufaj, verim, ze sa Vam to podari. Ak to tak bude, tak dakuj len Bohu, ktorý dal Vasmu dietatku zivot.
Ak chces pozri si na webe " Modlitby matiek" - je velmi dolezite, aby si sa modlila za svoje dieta od pociatku. Nech Ta Boh pozehnava i Tvojho manzela!

terezka295
autor
3. mar 2013

Dievcence ďakujem Vám za Vaše rady a povzbudenia,vážim si to. Naozaj to nie je ľahké nemysliet na to ked tá túžba po bábätku je veľmi silná...
Snažím sa na to myslieť čo najmenej a modlim sa k Pán Bozkovi, no niekedy mám pocit,že na nás s manželom akosi zabudol...budem sa modlit aj naďalej a ako sa hovorí...nádej nikdy neumiera...

bobatko
3. mar 2013

ahojte my sme sa s manzelom snazili o babo 5 rokov a nakoniec som nasla vyborneho gynekologa v banovciach
/ dr. Paul/ ktory nam s tymto problemom pomohol teraz mame 2,5 rocneho synceka bohuzial na vianoce som potratila dvojcatka ale len preto ze jedno bolo v maternici a jedno mimo nej tak museli ist von obe . ale neva nezufam hlavne na to tolko nemysliet a hadam sa podari. my sme cvicili mojzisovu a sex sme mali od doktora predpisany ktore dni ano a ktore nie. popritom som brala injekcie a lieky.a do pol roku som bola tehu. a teraz nam povedal ze ak neotehotniem spontanne tak to znova v maji zacneme podporovat liecbou tak uz sa tesim.

terezka295
autor
3. mar 2013

@bobatko cvicili ste mojzisovu? to je co ak sa smiem opytat? a nevies aka liecba to bola? lebo ja teraz tiez beriem lieky a mame sa snazit len v urcite dni, ale nic sa nedeje, prave dnes som dostala bolesti a krvacanie.... ☹ mrzi ma to s tymi vasimi dvojickami, a zaroven ta obdivujem, ze to zvladas a beries tak ako to beries ...

bobatko
3. mar 2013

to su cviky na posilnenie brusnych stien to mi dal dr. vytlacene z knihy cviky podla p. mojžišovej.
to ti neviem povedat aka liecba to bola ale bola dost silna lebo som po nej pribrala na vahe 10kg ale za mimi mi to stalo. ano ja som tomu neverila ze sa to stane a pomoze ale uz bola moja jedina sanca on potom uz len umele alebo adopcia.
ale zacala som v novej praci a uz so ani na to nemyslela.
a beriem to preto tak lebo som pred touto liecbou uz 4x potratila a vzdy okolo 11-13 tt tehu tak som uz " odolna" ale aj napriek tomu to stale boli.
teraz som mala dostat a uz mi 7 dni meska a bojim sa spravit test aby nevysiel neg a nebola som sklamana tak som sa radsej rozhodla ze v stredu pojdem k Dr a necham sa vysetrit lebo som tam bola minuly stvrtok a nic nehovoril ze by nasvedcovala ze by som mala byt tehu.

cecil36
3. mar 2013

@terezka295 a aku mate diagnozu?

terezka295
autor
4. mar 2013

@cecil36 diagnozu? no tazko sa to vysvetluje, ale ja som kedysi mala endometriozu, ktora sa bohuzial neda uplne vyliecit a manzel ma zly spermiogram... aj ty mas podobny problem?

cecil36
4. mar 2013

@terezka295 my sme mali ten zly spermiogram, a ze veeelmi zly, snazili sme sa vyse tri roky 😒 Napis mi v IP ake ste mali vysetrenia spermiogramu a ake ine vysetrenia mm robili a mozno ti budem vediet poradit.

kosmacka
5. mar 2013

@terezka295 Mila Terezka, my s manželom sme sa trápili 5 rokov. Tiež to boli samé nepríjemné vyšetrenia, prefuk vaječníkov. Je den doktor tvrdil to, druhý hento. Manželovi robili spermiogram 3 nezávisli doktori a kazdý bol iný. Mala som ísť na umelé oplodnenie, ale vzdala som to. Uz som nevládala. A potom to samo prišlo. Som v 15 týždni a veľmi sa teším. Nechválim sa iba ti chcem povedať aby si nestrácala nádej a verila. Ono to príde keď to budeš najmenej čakať. Prajem tebe aj všetkým snažilkám veľa zdravia a aby sa Vám splnilo to po čom najviac túžite. S pozdravom Lucka 🙂

terezka295
autor
5. mar 2013

@kosmacka Lucka, dakujem ti velmi pekne za povzbudive slova, a tesim sa spolu s tebou(s vami),ze sa Vam podarilo otehotniet 🙂 5rokov je dlha doba takze si viem predstavit aku radost asi prezivate... nech sa dari aj nadalej,opatrujte sa 🙂 Ja mam teraz take obdobie, ze uz naozaj nevladzem, nevime ako a co dalej ... iskricka nadeje stale blika, ale je velmi malicka ...

kosmacka
6. mar 2013

@terezka295 Terezka, treba iba veriť. A netreba na to stále myslieť. Ja viem že je to ťažke,ale ozaj to funguje. Prajem veľa šťastia 🙂

dolce251
7. mar 2013

@terezka295 Ahoj, ja som na tom podobne, o chvilu to budu 4 roky co sa snazime. Raz sa nam to podarilo, ale v 9tt prestalo bit srdiecko, uz su odvtedy 2 roky a stale nic. Pochodili sme vsetky mozne vysetrenia, mm ma ukazkovy spg a ja mam tiez zatim vsetko v poriadku, napriek tomu dietatko nemame. Chodila som na folikolumetriu, cyklus ukazkovy, vyskusali sme jonasa, bylinkarku, kadejake vitaminy, macu, proste vsetko mozne a stale nic. Lekarov uz mam plne zuby, tak som nateraz stopla vsetko, lebo uz mi zacinalo sibat. Teraz som akasi rezignovana, ale ked mi oznami opat nejaka kamoska ze je tehu, tak sa asi zrutim, tieto spravy proste nezvladam. Za ten cas co sa my snazime, kazda kamoska uz aj 2x porodila, neviem kedy zavita bocian konecne aj k nam.

terezka295
autor
8. mar 2013

@dolce251 Ahoj, no tak to viem o com hovoris, ja mam tiez lekarov, liekov a vsetkeho uz dost, tiez som tak trochu rezignovala, uz nevladzem. Tento mesiac znova do seba davkujem lieky, ale to je naozaj posledny pokus...potom to necham chvilku tak lebo je toho vela, hlavne na psychiku...ako ty pises, ked sa dozviem ze niekto znami caka baby tak ... tiez mam kamosky,ktore idu uz druhykrat rodit a je mi z toho nanic...
nie si v tom sama co ma take pocity, ked vidim tehotnu zenu,tak mi je do placu, ze mi este nemame ani len naznak tehotenstva...
drzim silno palusky, aby sa Vam to podarilo, mozno teraz ked to nebudes riesit sa to podari...tvoj organizmus sa zregeneruje po tych vsetkych liekoch a ... mozno ten bocian zavita aj k Vam ...a mohol by uz aj k nam ... tak si drzme prsty navzajom ... 🙂

terezka295
autor
8. mar 2013

@bobatko tak ako si dopadla? si tehu?

andrejka1983
8. mar 2013

@terezka295 ešte taka mala rada,alebo nádej 🙂 všimla som si že si veriaca, tak len taka sukromna skusenost, moja mamka ma tri roky nemohla mat, a každy den sa chodila modlit k svetej Terezke aby mohla mat deti, to jej poradila jedna mniška a o tri roky som sa narodila Ja, a nakoniec ešte o dalšie ročky neskor moje dve sestry...takže modlidby tiež vedia robiť zázraky 🙂,tri roky sa moja maminka s ockom snažili o babatko a nakoniec nas mala tri dievčence, zdrave a krááásne 😀 😀 tak držím palce

adka2112
8. mar 2013

Ja som otehotnela po 9 tich rokoch, keď som to už celkom prestala riešiť. Uvažovala som o adopcií. Po liekoch som dosť pribrala, tak ma kamarátka zlahárila, aby som s ňou chodila cvičiť kickbox. Riadne nám tam dávali do tela. A vtedy som otehotnela.
Neviem, či to súvisí, ale je pravda, že nikdy predtým (počas toho snaženia o tehotenstvo) som tak inzentívne nechodila cvičiť. Potom som sa smiala, že to malé som si vyboxovala.

terezka295
autor
8. mar 2013

@andrejka1983 modlim sa k Pan Bozkovi, prosim ho a aj mu dakujem za vsetko dobre a aj zle ...ale akosi mam pocit akokeby ma nepocuval...alebo akokeby si povedal, este sa modli dalej ... viem, ze to znie divne ale niekedy mam pocit,ze ten hore na nas s manzelom zabudol...v poslednej dobre sa na nas toho vali z kazdej strany ... uz by mohla prist aj nejaka dobra sprava ci novinka...ale dakujem za tvoju radu,budem sa modlit aj k sv.Terezke, aby nam pomohla. si zlata, dakujem.

terezka295
autor
8. mar 2013

@adka2112 9rokov? paaaani, tak to je riadne dlho. obdivujem ta, ze si to tak dlho vydrzala a nesla do adopcie. Zeby som zacala cvicit aj ja? no uz len najst niekoho kto pojde somnou ...

adka2112
8. mar 2013

Možno aj preto, že som si hovorila, že mám ešte čas. Prvýkrát som to začala riešiť asi po 3 rokoch snaženia, medzitým som mala aj iné zdravotné problémy a snaha otehotnieť musela ísť načas bokom. Keď som nakoniec otehotnela mala som 32 rokov. A ešte pikoška, druhýkrát som otehotnela ani neviem ako, malý mal len 5 mesiacov.

mariettka27
8. mar 2013

@terezka295 ahoj,hlavne treba stále veriť a nevzdávať sa... 🙂 ..my sme čakali 6 rokov pokým som otehotnela,vyskúšali sme lieky,bylinky,všeličo...už sme strácali nádej,manžel mal zlý spermiogram (vraj prirodzene len mizivá šanca) a ajhľa,hneď v cykle po absolvovaní spg som ostala tehotná...keď som videla tie dve čiarky na teste,ani som tomu neverila,urobila som si ďalších 7 testov...a aj tak som uverila,až keď som videla na ultrazvuku tú maličku bodku....dnes sme v 32 týždni a tešíme sa na ten náš malinký zázrak najviac na svete...
moc ti držím palce,aby si tento pocit zažívala čoskoro aj ty 😉

bobatko
8. mar 2013

ahoj tak nie som tehu dr. mi zistil volaku velku krvnu zrazeninu a uvidime o 2 tyzdne co s nou bude . napichal ma injekciami a nechal tak a ze az nezacnem krvacat tak to budeme riesit operacne uz teraz sa bojim. a ako som sa tesila ze mi poviem dobru správu.a zasa nic .

terezka295
autor
8. mar 2013

@mariettka27 dakujem,mile od teba...dufam, ze ten pocit zazijem aj ja a coskoro 🙂 opatrujte sa,papa

terezka295
autor
8. mar 2013

@bobatko fuuu tak to mi je luto, ale neboj,urcite sa to vyriesi a operacia nebude potrebna...drz sa a vela sil prajem...

bobatko
8. mar 2013

dakujem za povzbudenie uz sa aj ja tak utesujem ze bude vsetko ok. ved potom vam dam vediet ako som dopadla.

terezka295
autor
11. mar 2013

@bobatko ahoj, uz vies nieco? ako si dopadla?

bobatko
11. mar 2013

ahoj este zatial nic mam ist az 21.3 na kontrolu ale ak nedostanem menzes do pondelku tak mu budem volat co a ako dam vediet

bobatko
18. mar 2013

ahojte tak dneska som bola u Dr a napichal ma zasa nejakymi injekciami aby som zacala krvacat a uvidime zasa o 2 tyzdne co a ako mam ist zasa k nemu 4.4. uz ma asi z toho hrabne ani neviem poriadne co mi je on ma pozre povie sestricke nech ma pichne a je to vybavene a ziadne blizsie info a je teraz len dufam aby tam nebolo nieco horsie ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre