Nástup menzesu po vysadení utrogestanu

frida1990
8. júl 2022

Ahojte,
Užívala som utrogestan kvôli predĺženiu luteálnej (poovulačnej) fázy, keďže mi trvala vždy iba 11-12 dní.
Začala som užívať 100 mg utrogestan 1-0-1 čiže ráno a večer som vkladala jednu tbl, začala som od 4.dňa po ovulácii a užívala som ich 10 dní, čiže na 14.den po ovu som ich vysadila. Dnes mám 17.deň po ovulácii, bazalna teplota stále 37,2 a nástup menštruácie nikde. Včera (16dpo) som si skúsila večer spraviť tehotenský test ale je biely.
Ako dlho po vysadení mi príde konečne menzes?
Raz som už užívala progesteron, šlo o 200 mg progestenalle tiež som vkladala ráno a večer ale už na 15.dpo mi sama klesla bazalna teplota, vysadila som ho a do par hodín prišiel menzes. Čakala som že to bude podobné aj teraz, a nič. Ďakujem za odpovede.
Mate niektorá podobnú skúsenosť?

anjelicek26
8. júl 2022

11dpo beriem vecer poslednu, MS chodi 15dc rano... 12dc rano robim test, potom je to uz jasne...

frida1990
autor
8. júl 2022

@anjelicek26 ďakujem, čiže 4 dni po vysadení ti chodí menzes, uvidím zajtra, to budú akurát 4 dni, snáď už príde, ak to nie je tehotenstvo.

anjelicek26
8. júl 2022

@frida1990 drzim palce, ja mam testovat zajtra, ale podla bazalky zas nic🙄

frida1990
autor
8. júl 2022

@anjelicek26 ďakujem aj ja tebe držím palce ❤️mne sa bazalka drží stále vysoko, aj keď už tri dni neberiem utrogestan, ale biely test zi včera hovorí jasne

anjelicek26
8. júl 2022

@frida1990 moj graf je divny tento mesiac celkovo, ako teoreticky mohla byt ovu aj den-dva neskor ako je vyznacena, ale tak... uvidime zajtra rano, idem na to realisticky, skor nie ako ano...aspon si dame o dva tyzdne na dovolenke zo sestrou vino 😂

janetinka27
8. júl 2022

@frida1990 ahoj a mala si potvrdeny datum ovulacie?

frida1990
autor
8. júl 2022

@janetinka27 áno mala, na toto si dávam veľký pozor lebo viem že progesteron môže ovuláciu zastaviť, ak sa začne užívať ešte pred ňou. No menses práve prišiel, napriek tak vysokej bazalnej teplote, takže už mi moje telo dalo odpoveď 😃

frida1990
autor
8. júl 2022

@anjelicek26 ja taky tak, akurát som dostala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre