Naplánovaná amputácia a snaženia sa o bábätko

daja025
19. aug 2020

Ahojte, chcela by som sa opýtať či niekto z vás nemá viac informácií o mojej dileme.. Neberte ma prosím v zlom ale veľmi ma nezaujíma názor, skôr by som chcela osloviť maminky ktoré majú reálnu skúsenosť 🙂 takže a teraz k veci...
S priateľom sa snažíme o bábätko,zatiaľ neúspešne.
12.11. mám naplánovanú amputàciu článku prsta na ruke. Uspatá nebudem. Umŕtvia mi "len" prst.
Tak by som chcela vedieť či sa môžme o bábätko snažiť aj naďalej a ak by sa zadarilo ci to bude/nebude prekážať v pripadnom tehotenstve... Ďakujem za rady lebo žiadne dostupné informácie som k takéto téme nenasla...
Krásny deň všetkým 😘

zuzubb007
19. aug 2020

osobne neviem, ale určite by som sa o bábatko snažila neskôr, predpokladám, že ti dake lieky budú tak či tak podávať aj po amputácii prsta takže by som to neriskovala, aj umrtovacia anestéza nieje bohviečo pre organizmus

lenja123
19. aug 2020

@daja025 nemám skúsenosť, ale určite by som počkala. V tehotenstve mi zubár odmietol aj vytrhnúť zub, nie to ešte takýto zákrok. Nevieš čo sa môže skomplikovať , aké lieky budeš ešte musieť užívať. Je to stres pre teba a tým aj pre plod. Počkaj, tie tri mesiace snáď vydržíte.

daja025
autor
19. aug 2020

@lenja123
@zuzubb007
Ďakujem za vaše reakcie... Aj som si to myslela len som si nebola istá či len zbytočne "nepanikárim" 🙂

bambuslienka
19. aug 2020

uplne to iste som nezazial, ale mne z malicka vyberali maly tumor pod nechtom. teda mi ho dali dolu, rezali skrabali, a mozem ti povedat, ze bolest tychto zakonceni je fakt ukrutna. nepomahali lieky, mala som pocit, ze mi hori ruka, ze si necitim prst. trvalo to niekoko dni, ruka zaviazana tyzdne, kazde mierne buchnutie bolelo. Momentalne to mam znovu a lekar povedal, ze to urobime az po porode, pretoze tento stres babo nepotrebuje
@daja025

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
19. aug 2020

nie som laik,určite treba počkať s teh.kvôli možným peroperačným aj pooperačným komplikáciám,ktoré nemusia nastať,ale čo ak áno....

daja025
autor
19. aug 2020

@bambulienka25 ďakujem 🙂
@janinah ďakujem, pracujete v zdravotníctve? 🙂

cervenaruza123
19. aug 2020

@daja025 Ahoj, ja som mala sice ine, ale viacere problemy, pred casom a tiez mi vsetci lekari kazali pockat, kym sa vsetko nevyriesi. Pricom nic by nebolo vyslovene skodlive v tehotenstve, ale ak by sa cosi skomplikovalo, zle by som reagovala na liecbu alebo cosi take, uz by to mohol by dost velky problem. Takze my sme radsej pockali, nemuselo sa nic stat, ale keby sa nahodou stalo, neodpustili by sme si, ze sme dobrovolne riskovali komplikacie u babatka.

ckatka
19. aug 2020

@daja025 je to okej v druhom trimestri. Mne mali vyberať znamienka v lokálnej anesteze a lekár povedal ze v tehotenstve s tým vôbec nie je problém ale osobne v prvom.trimestri by to svojej žene nerobil. Neskôr už hej. Ze v prvom trimestri je to hop alebo trop, poškodiť sa môže z čohokoľvek, potom už okej.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre