Naozaj sa nedá otehotnieť mimo plodných dní?

lenuss1992
15. okt 2024

Ahoj fakt sa nedá otehotnieť mimo plodných dní či je tam dala šanca komu sa podarilo pred menštruáciou alebo po menštruácie dakujem

marhulka13
15. okt 2024

@lenuss1992 fakt sa nedá, jedine ze by sa posunuli plodné dní a spermie tiež co to vydržia v tele zeny

colsami
15. okt 2024

Nie, neda 😃 Plodne dni su preto plodne, lebo len vtedy mozes byt oplodnena.
Ale Ty asi myslis v "nestandardne" nacasovanych plodnych dnoch - takze ano, mozu byt aj skor aj neskor nez clovek ocakava, mimo pravidelnosti, to sa stava.

pralinka25
15. okt 2024

no zaklad je vediet presne kedy mas ovulaciu pretoze ta nemusi byt ani zdaleka len v strede cyklu. a niekedy sa stane aj ze v jednom cykle moze mat zena dve. spermie tiez ziju urcitu dobu. akoze spoliehat sa na plodne dni vyzaduje extremne dobru znalost svojho tela

deedol
15. okt 2024

ale zaroven plodne dni mozu nastat aj mimo "vypocitanych" (ci uz tebou alebo appkou) tj napr. mavas plodne dni uprostred cyklu, ale obcas mozes mat aj pred/po menstruacii.

iwesska
15. okt 2024

Plodne je odvodene od slova plod,plodit. Neplodne su take,pocas ktorych plodit nemozes. To,ze niekto otehotnel pocas "neplodnych" dni znamena,ze len nevie,ze mal plodne.

viestta
15. okt 2024

Teoreticky ano, ale je tam podmienka, ze je posunuta ovulacia. Bez ovulacie sa otehotniet neda, ta musi prebehnut. Ci prebehne vtedy ked je to vypocitane, "zvycajne" a predpokladane je druha vec.

maryetta
15. okt 2024

Plodne dni-plodne obdobie.
Kedy sa uvolnuje vajicko. Ak je to mimo toho obdobia tak nie-lebo sa nema co oplodnit.
Dolezite je ale odsledovat kedy tato ovulacia prebieha. Lebo telo a cyklus to nie je umela aplikacia… nefunguje ako hodinky. Moze byt doslova-kedykolvek.

vanilkovazmrzka
15. okt 2024

NEDA jednou pro vzdy neda

/za predpokladu ze na 100% vies kedy mas plodne dni/

Velmi zjednodusene - od prveho dna cyklu tj od zaciatku menstruacie po ovulaciu nikdy presne nevies kedy nastane ovulacia, vies to odhadnut na zaklade skusenosti so svojim telom a priznakmi, az mas pravidelny cyklus, tam je riziko otehotnenia. Po ovulacii az do konca cyklu nemozes otehotniet.

janickacrazy
15. okt 2024

@lenuss1992 poznám ženu, ktorá otehotnela 2 dní pred menštruáciou, proste niekedy ten cyklus zahapruje a máš vybavené, treba sa chrániť, keď nechceš otehotnieť a nespoliehať sa na plodné a neplodne dni

blaazi
15. okt 2024

@janickacrazy
Ale keby neotehotnela, tak menstruaciu ma posunutu o 2 tyzdne cca, pretoze mala vtedy ovulaciu...cize treba sledovat ovulaciu (teplota, hlien, krcok..) a nie kalendarik.

lenuss1992
autor
15. okt 2024

@janickacrazy ja s prvou som otehotnela pred menštruáciou tri dni a s druhou po menštruáci tak som z toho jeleň terás sa snažíme každý druhý deň už 8 mesiacov a stále nič

janickacrazy
15. okt 2024

@lenuss1992 tak možno ti chýba nejaký vitamín alebo muž má menej spermií, u nás tiež pri treťom dieťati to trvalo dlhšie, dr. mi napísala kyselinu listovú, tak potom som otehotnela hneď, ale možno to bola len náhoda, neviem

zuzanaete
15. okt 2024

@janickacrazy Ale ona otehotnela pred predpokladanou menstruaciou. Keby si sledovala cyklus, tak by vedela, ze ovulacia prebehla neskor alebo teda neprebehla vtedy, ako predpokladala.

mamamasama
15. okt 2024

@lenuss1992 mám dlhú menštruáciu. Dvakrát som otehotnela tesne po nej. To však nevylučuje, že som mala plodné dni. Bez nich to nejde.

zuzanaete
15. okt 2024

Da sa otehotniet iba cez ovulaciu. Ale kedze spermie vedia prezit cca 3-5 dni, tak plodne obdobie sa predlzuje.

zuzanaete
15. okt 2024

@pralinka25 Dve ovulacie byvaju s par hodinovym rozostupom. Ak by to bolo neskor, tak to je tak vynimocny jav, ze ta pravdepodobnost je naozaj extremne nizka.

sense
15. okt 2024

Záleží kedy je ovulácia, nie každá ju má v strede cyklu. A hlavne merať len podľa appky, nakoľko ťa nepozná tvoje telo

pralinka25
15. okt 2024

@zuzanaete ale deje sa to. nehovorim ze casto ale existuje to. len to je tak, ze je nieco vynimocne neznamena ze sa to stat nemoze. ale to v tejto teme ani nie je podstatne.

janickacrazy
15. okt 2024

@zuzanaete ona vysadila tabletky, takže ten mesiac to mala nejak posunuté asi

majamat
15. okt 2024

@lenuss1992 to znamena, ze s prvou si mala plodne dni pred ms a s druhou si ich mala po ms.
to neznamena, ze si otehotnela mimo plodnych dni,a le ze plodne dni boli inokedy ako je bezne.

martinka13
15. okt 2024

Otehotnieť sa dá len počas plodných dní. Tie však môžu byť viac-menej kedykoľvek. Preto niekto otehotnie aj tesne po alebo pred MS, prípadne počas. Aj keď je to samozrejme výnimočné

petrao2
15. okt 2024

@lenuss1992 my sme sa snazili 2 roky
Podarilo sa den po ms
Takze nemoze nikto povedat ze sa to neda

blaazi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
16. okt 2024

@petrao2 da,a le stale su to plodne dni, nie je to mimo plodnych dni.

petrao2
16. okt 2024

@majamat tak to ano
Musi sa tam udiat "zazrak" aby to vyslo
Ja som si ovulku nesledovala takze netusim kedy bola a kedy nie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre