Nadváha pri snažení o dieťa

7. máj 2020

Nedarí sa nám už dlhšie. Boli sme aj na vyšetreniach. Všetko v podstate ok. Manžel aj prestal fajčiť. Jediné, čo ma ešte napadá je, či by nám nepomohlo, keby som trochu schudla. Nemám žiadnu vysokú obezitu ale nadváhu už určite. Pri výške 165cm mám cca 75kg. Nestravujem sa dáko nezdravo, ale občas si doprajem dobré sprostosti. Skúšala som už chudnúť, žiadne diéty, skôr viac pohybu a trochu zdravšie stravovanie. Aj teraz sa snažíme tak každý druhý deň, dáky bicykel alebo prechádzku a nie pretože by sme mali ale nás to baví. No nič mi zatiaľ nepomohlo. Je tu niekto, komu pomohlo, že schudol? A čo Vám pomohlo schudnúť? Alebo sa Vám podarilo aj z nadváhou?

elzus
7. máj 2020

Ja mam 168 a cca 78 kg a v pohode som otehotnela. nemozem povedat ze by v tom bola nadvaha a poznam viac zien co mali okolo 100kg a bez problemov. Schudnutim nic nepokazis 😊 ale neviem ci to je problem 🤷

jaskolka
7. máj 2020

My obaja sme typy, že "silnejší". Zase aj vysoki, ja 176,muz 189.On prestal fajčiť, váha mu rapídne šla hore, ja tiež nie som "chuda". Otehotnela som prvýkrát, aj druhýkrat bez problémov, bohužiaľ, prvé tehotenstvo MA, doktorka to vzala ako náhodu,pripadne ze za to mohla, štítna žľaza, ktorú potom mi operovali, bola zväčšená,ale funkcne bez problémov,boli aj stresy, keďže som prišla o prácu, tak aj to mohlo byť, neviem, proste ze brat to len ako náhodu,príroda si urobila "očistu". Druhé tehotenstvo sa podarilo hneď pár týždňov po operacii, bez akéhokoľvek problému, dieťa je v poriadku, všetky testy sú v norme. Kamarátka tiež napríklad otehotnela s váhou 95 kíl, strašili ju že hrozne priberie, pri pôrode mala 102,hned "dala dolu" 8 kíl, potom s, dojčením ďalších 8.ty máš ešte v pohode celkom oproti iným ženam, keď sa zdravo a riadne stravujes, pohyb, a si po ženskej stránke ok, muž tiež, tak nemyslim, že bol dáky problém počať a do nosiť bábätko.

nikoleta1234
7. máj 2020

Ahoj, mam nadváhu tiež. Cca 90 kg a 170 cm vysoká som. Priateľ je tiež tučko. Otehotnela som hneď a narodili sa nám zdravé dvojičky.

sense
7. máj 2020

Ja som otehotnela pri vahe 83kg a vyske 172 cm a znizenej funkcii stitnej zlaxyzy,na druhy cyklus...

ckatka
7. máj 2020

Ahoj aj ja som z tých silnejších...otehotneli sme neskoro ale váhou to asi nebolo lebo mam ešte viac ako keď sme sa začali snažiť 😂 brala som kolagén s vitamínmi, mazala sa nejakým olejcekom pre ženy.... a po dvoch mesiacoch bum

eliska13
7. máj 2020

Nemyslím si, že máš nadváhu, ktorá by bola negatívum pri otehotneni.Muz mal spermiogram, ty hormonálny profil, nemáš endometriozu?my sme boli zdraví všetko ok a trvalo nám to takmer 2 roky.Ale do nejakých veľkých vyšetrení sme nešli.
Ale otehotnela som úplne mimo plodných dní pár dní pred menzesom pri ukážkovom cykle s ovu skontrolovanou u lekara na 15 den

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre