Možná porucha štítnej žľazy a plánovanie tehotenstva

25. júl 2024

Ahojte, planujeme s priateľom dieťa,len poslednú dobu sa nedarí. Mam asi aj poruchu štítnej,podla príznakov vsetko sedí,navaly tepla, zvýšený tep, ospalosť, naberanie na váhe a pod. Na vyšetrenie sa chystám. Chcem sa len spýtať ci moze byť problém s otehotnením spojené s poruchu štítnej žľazy. A ci sa vam po nasadení liekov podarilo otehotnieť.dakujem ☺️

mikitilik29
25. júl 2024

Je to jedna z možných pričiň. Síce som mala umelé oplodnenie, ale prvé čo ma poslali na endokrinológiu a tam mi nasadili lieky keďže som mala poruchu štítnej žľazy. Takže neodkladat a sup sup na vyšetrenie.

michaela329
25. júl 2024

Samozrejme, vypýtaj si u obvodného lístok k endokrinologicke. Moja sestra normálne otehotnela aj s poruchou, ale v tehotenstve už musela brať lieky. Ak sa snažíte dlhšie, dajte si urobiť aj ostatné vyšetrenia - spermiogram, celkovo hormonálny profil, vyšetrenia priechodnosti vajickovodov.

lucia13022023
25. júl 2024

Ja aj partner mame obaja poruchu štítnej žľazy, otehotnela som na 1x. Určite chod k dr, ale môže tam byt aj iný problém.

zuzkacik4
25. júl 2024

Ano, moze...ja som tak mala... po nasadeni liekov som hned v ten mesiac otehotnela..

majamat
25. júl 2024

mozes mat poruchu stinej zlazy,a le aj nemusis, tieto priznaky, co popisujes, sposobuju aj ine hormonalne zmeny, napr pohlavne hormony toot tiez dokazu.
treba to overit prostrednictvom vysetrenia.

ja navaly tepla nemam, ale urcite sa mi niekedy stane, ze pocitim navaly, inak to ostatne mam a stitka mi funguje jak hodinky. a to moja sestra a aj dcera maju autoimunnu hypothyreozu.

co sa tyka liecby, urcite sa na liecbe otehotniet da.

adrbat
26. júl 2024

Áno, môže. My sme sa snažili rok a neúspešne. Potom som si nasadila lieky na štítnu a hneď prvý cyklus som otehotnela.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre