Môžem užívať vitex jahňací, keď beriem Clostilbegyt?

jana260191
21. okt 2020

Ahojte potrebujem niečo aby mi folikuly praskli čítala som ze vitex jahňací je na to dobrý. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Čítala som ale ze sa to nemá brat pri inej hormonálnej liečbe tak teraz neviem. 😒 Som už zúfalá stále sa nám nedarí aby sa foliky praskli😒

sisabe
21. okt 2020

@jana260191 ahoj ha som teraz tiež po prvy krat s clostilbebegit no mne praskali nakoľko v piatok kontrola kolko a kde je vajicok a v nedeľu strašne bolesti cez ovu a v pondelok už plno tekutiny a praskli dnes výsledok na progesteron že vraj ukážkové a krásna ovu a tiež sa nám po potrate nedarí už len čakám že nepríde ms.No veľa doktorov dáva ked vidí dominantné folikuli pregnil a do 36 h je ovu tak ak vie že ti vajíčka nepraskaju treba mu to povedať že to chcete vyskúšať.Ja som mala doktora ,ktorému ked som nepovedala čo chcem nič neriešil.

jana260191
autor
21. okt 2020

@sisabe hovorila som mu o pregnyle ale ze ho nemôže dostať. Tak už druhý cyklus som brala clostyl ale nič z toho keď mi folikuly nepraskli. Neviem vôbec kde by som ten pregnyl mohla zohnať. Ale asi už pôjdem do centra kde snáď budu takéto prípravky mat.

nikola545
21. okt 2020

@jana260191 pregnyl ti moze dat tvoj gynekolog aj ja som brala clostilbegyt po potrate sa nam nedarilo. Napokom po asi 4 baleniach clostyl zabral bez pregnylu ani neviem ako mam pco teraz som vdaka clostylu v 13tt😊 drzim palce

hykjam
21. okt 2020

@jana260191 lekár nech ti dá recept na pregnyl a pobehaj lekárne (keď ho budeš mať, tak zbehbeš k nemu aby ti ho sestrička pichla) ... ja som tak behala po meste 😁 nakoniec mi ho objednali ... prípadne lekárne pri centre by ho mali mať 😊 držím prsty ... vitex popri clostyle môžeš, ale skús sa pozrieť po AGNUCASTONE (to isté ako vitex) ... nám sa tak podarilo mesiac po clostyle (možno náhoda) 😊

jana260191
autor
21. okt 2020

@hykjam ďakujem pekne idem k nemu ešte v piatok tak skúsim nech mi dá recept lebo on ten recept ma vypísaný ale ze skúša ho zháňať a nikdy v lekárni nemajú. Tak nechápem prečo ho neobjednal teda v určitej lekárni už druhý mesiac vie o tom ze to potrebujem. Je to divne. Tak sa pokúsim aspoň k ďalšiemu cyklu si ho zohnať. A ty si brala ten agnucastone keď sa vám podarilo?

hykjam
21. okt 2020

@jana260191 tiež mám PCOS ... vyše dvoch rokov sa nám nedarilo, boli sme aj v CAR ... užívala som za ten čas všetko možné v rámci voľno predajných liekov + liečba od lekárov formou clostyl + pregnyl ... absolvovali sme neúspešne jedno IUI, nasledujúci cyklus som mala ísť na laparoskopiu, no už som tam nebola lebo som si našla // 😍 v tom cykle ako sa nám podarilo prirodzene som bola mesiac po IUI (clostyl+ovitrelle), užívala som inozitol, E+D+C, agnucaston a femi kvapky 😊 a duphaston po 19DC ... a mala som vypnutú hlavu, modlila som sa aby mi prišla mrcha na čas, aby som stihla operáciu a boli sme týždeň na dovolenke po Slovensku 😊

jana260191
autor
21. okt 2020

@hykjam
@hykjam ďakujem za podrobnú odpoveď 😊 ako už som aj zúfalá. Rok sa už snažíme teraz sme dva mesiace skúšali s tým clostylom. Ja som prekonala rakovinu lymfatických uzlín tak sa aj bojím toľko tých hormónov brat ale snáď to bude ok a postasti sa konečne najviac ma ale hnevá ten môj doktor. Vie dobre ze potrebujem ten pregnyl a on si stále ide svoje. Už som sa objednala do centra lebo fakt už zostávam byť taká strašne negatívna. Dnes som si bola kúpiť ten agnucaston. Už som si aj dala prvú tabletku co som sa dočítala tak baby to pijú od ovulácie po menštruáciu tak uvidím. A inak veľmi moc gratulujem k vysnívaným ciarockam. 😊

jana260191
autor
21. okt 2020

@hykjam a ešte som zabudla napísat mne nezistili pcos tak dúfam ze to mam v poriadku a ze v centre mi konečne dajú ten pregnyl a vajíčka sa mi konečne uvoľnia

e1i
21. okt 2020

@jana260191 pregnyl je vraj nedostupný momentálne, ale je aj ovitrelle na rovnakej baze

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre