Môžem otehotnieť, keď mám endometriózu?

monculiatko16
22. jan 2021

Zdravim mamičky.Mam otazocku.Neviem ci uz ste to niektora mala ale mam asi endometrioziu po cisarskom reze ale v dutine brusnej.otazka je ci mozem otehotniet alebo ju musim dat najskor vyoperovat
.dakujem

nika82
22. jan 2021

sestra mala endometriozu operovanu ma 3 deti

nika82
22. jan 2021

a nie nahodou prietrz ?

ivula0807
22. jan 2021

Ahoj, ja som mala endometricku cystu na jednom vajecniku. Dohodli sme sa s lekarom najskor skusat otehotniet, cysta nerastla a mala "len" nejake 3 cm. V pripade ak by sa nepodarilo do pol roka, mala som ist na zakrok,vybrat cystu. Hned ma lekar pripravoval na to, ze s endometriozou pravdepodobne budem mat problem otehotniet.
Otehotnela som ale hned na druhy cyklus, bez problemov 😉🙃 samozrejme nie som lekar, neviem povedat ci s endometriozou v brusnej dutine bude alebo nebude problem...hovorim akurat moju skusenost, strasili ma, ze asi neotehotniem a podarilo sa velmi rychlo 😊 dcera bude mat o par mesiacov 3 roky.

monculiatko16
autor
22. jan 2021

@nika82 podla chirurga je to endo kedze to boli v zavislosti od cyklu.mam ju cca rok ale nerastie

monculiatko16
autor
22. jan 2021

@ivula0807 dakujem za info podla vsetkeho by to nemalo byt kontraindikaciou na tehotenstvo

ivula0807
22. jan 2021

@monculiatko16 mne bolo povedane, ze najlepsim liekom na endometriozu je tehotenstvo 😀 nakolko nie je vtedy cyklus. U mna sa to potvrdilo, pocas tehotenstva mi ta cysta zmizla, samozrejme, ze pocitam a tym, ze skor ci neskor tam opat bude 😕

Drzim palce.

monculiatko16
autor
22. jan 2021

@ivula0807 dakujem.no ja s cyklom nemam ziadne problemy.iba tato endo v dutine brusnej ktoru si nahmatam.a zaujimalo ma hlavne ci musim ist najskor na operaciu kedze teraz je zla situacia a operacns zakroky odkladaju

nika82
22. jan 2021

@monculiatko16 ries to z gyn ak to je endometrioza

monculiatko16
autor
22. jan 2021

@nika82 ďakujem urcite zajdem za nim

mikasz
22. jan 2021

@monculiatko16 endometrioza nevznikne len tak, je to ochorenie, ktore mavela zien od zaciatku reprodukcneho obdobia, len o tom vela z nich ani nevie. kedze uz mas jedno dieta, tak odpoved je, ze je mozne s nou otehotniet, ale v zavislosti od jej stupna, mozu byt aj problemy s pocatim. Ovela horsie je, ze noze sposobit cysty na vajecnikoch ci zrasty vo vajcovodoch. Preto by som sa urcite poradila s lekarom

katrin21
22. jan 2021

@monculiatko16 ano mozes....aj ja man endosku a 2 deti.
Mas cokoladovu cystu? Lebo inu endosku ti bez laparkyly nezistia.. iba cystu, vidno ze je na sone ina ako funkcna vodova..ja som mala 4cm velku na vajecniku, tu vybrali a kopec lozisk v brusnej dutine...ale tie sa spravia znova... aj mi to pri druhom cisarskom povedali. Ale nic mi to nerobi akurat obcas silnejsie kramy.

monculiatko16
autor
22. jan 2021

@katrin21 a v pohode ste otehotneli? Mne sa to zevraj urobilo po cisarskom.

mikasz
22. jan 2021

@monculiatko16 ak sa ti to urobilo po cisarskom, tak to mozu byt len zrasty. Endometrialne loziska suvisia s menstruacnym cyklom, nevzniknu inak

monculiatko16
autor
22. jan 2021

@mikasz no praveze mna to boli cez menzes

martinkatinka
22. jan 2021

A ktory stupen mas? Povedali ti? Su rozne typy. Mas cysty, ci loziska? Absolvujes aj hormonalnu liecbu, ci to neriesis?
Ja som mala aj cysty, aj loziska, odoperovane, preliecena hormonalne, otehotniet sa podarilo az po 3 rokoch snazenia.

martinkatinka
22. jan 2021

@monculiatko16 ak citis hrcky, to nie je endonetrioza, ale zrasty po cisarskon

monculiatko16
autor
22. jan 2021

@martinkatinka ja ju nemam este zdiagnostikovanu na isto.bola som na sone , potom Mr a chirurg mi povedal ze podla toho ze ma to boli pocas menzesu ide o endo .mam to na lavej strane pod pupkom.hmatatelne.

monculiatko16
autor
22. jan 2021

@monculiatko16 a jedna znama mala presne toto iste po 2 cisarakoch vybrali jej to a histologia jej potvrdila endo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre