Môže sa robiť ovulačný test z ranného moču?

jessie222
7. jún 2012

ahojte, neviete mi pomoct najst odpoved na moju otazku, preco sa ovu testy nemozu robit z ranneho mocu? Ja totiz dost vela pijem, a aj ked obmedzim pitie predpisane 2 hodiny, aj tak mam moc prilis zriedeny a tym padom mi ovu test nic neukaze. Dnes rano som si ale robila test z ranneho mocu, a boli tam krasne silne 2 ciarky. Je to ok?

xlucia
7. jún 2012

@jessie222 je to ok

zuzi0911
7. jún 2012

@jessie222 ahoj ak sa ti objavili 2 ciarky to znamena ze v priebehu 24-48 hodin nastane ovulacia. drzim palce nech vam to vide

jessie222
autor
7. jún 2012

@zuzi0911
@xlucia a neviete nahodou, ze preco sa vsade pise, ze z ranneho mocu sa test nema robit?

xlucia
7. jún 2012

@jessie222 je prilis koncentrovany, vacsina ludi nedodrziava pitny rezim

jessie222
autor
7. jún 2012

@xlucia a co to znamena, ze ked je prilis koncentrovany, tak je tam malo toho LH hormonu? nechapem velmi..

acko
7. jún 2012

@jessie222 no prave tym, ze je moc prilis koncentrovany (a teda je aj zvysena koncentracia LH), tak moze ovu test z prveho ranneho mocu vyjst ako falosne pozitivny.
myslim, ze je pravdepodobne, ze tvoj test bol aj naozaj pozitivny, ale pre istotu by som spravila este jeden z neskorsieho mocu. v podstate by si mala mat test pozitivny z akehokolvek mocu, aj vyslovene zriedeneho ked vela pijes. pokial nemas moc uplne ciry biely, tak by to nemalo vadit. staci ked je trosku do zlta...

tea333
7. jún 2012

tak idealne by sa ovu testy mali robit okolo 14.00 popoludni, vtedy je v tele najvacsia koncentracia LH

lenockka
7. nov 2012

Ahojte mamičky a snažilky. Neviem, či na túto tému ešte niektorá nakuknete, ale skúsim sa spýtať. Nebude vadiť ak si budem robiť ovulačné testy až okolo 17:00 hod? Vtedy chodím z práce a skôr nemám kedy. Pýtam sa preto, lebo väčšinou k tejto téme píšete, že najlepšie je okolo 14:00. Ďakujem 🙂

lauritka
7. nov 2012

@lenockka kludne 🙂 tam je len jedna podmienka. nerobit rano. poobede hocikedy. len rob kazdy den rovnako nech vies porovnat. 😉

lenockka
8. nov 2012

Ďakujem lauritka 🙂 tak budem pekne testovať a dúfať, že mi ukážu ovulku 🙂

pink_lady
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pink_lady
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pink_lady
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre