Môže mi Duphaston uškodiť?

3. mar 2024

Pekny vecer vsetkym. S muzom sa nam nedari otehotniet a dr mi zatial nechce predpisat duphaston. Rada by som ho vyskusala, ci nam nepomoze s uhniezdenim. Kamaratka mi dala zvysok balenia duphastonu ktory sa jej zvysil. Moze mi nejako ublizit? Alebo je to len o tom ze aj ked mi to mozno nepomoze tak mi to zaroven ani neublizi? Nechcem nic pokazit. Dakujem.

lamonita
3. mar 2024

Nech ti dr riadne vysvetli, prečo ti ho neodporúča. A poza jeho chrbát to neužívaj aby si "vyskusala"

stellarstar
3. mar 2024

Sama si bez dr dohladu nič nedávaj, môžeš urobiť šarapatu

sofia1979
3. mar 2024

No v tomto sa musíš poradiť s Dr ak si ho teda nikdy nebrala

e1i
3. mar 2024

Mne na dlhe roky rozhadzal pecenove testy okrem ineho. Predpisany bol kamoske a tebe ho dr zatial nedoporucoval tak ber na vedomie. Ani babkine lieky na tlak by si si predsa nedala. Je to hormonalny liek a tie nie su vhodne pre kazdeho,mali by dr pred tym napr vysetrit ci nemas trombofilne mutacie...

medda_beda
3. mar 2024

Mne tiež lekárka neodporučila nič.Opýtala sa ma, že či mám pravidelný cyklus a ovulácia Odpovedala som, že áno a ona mi na to povedala, že nemá dôvod mi niečo dávať ak môj reprodukčný systém funguje.
Takže asi to nepredpisujú ženám len tak.
Hormonálny profil mám v poriadku tak asi na základe toho mi nič nedávajú.

lucimax
3. mar 2024

Ak ti lekár odporučí duphaston, dá ti ho na viac mesiacov. Chapem ze chces skusit, ale jedným otvoreným balením nič nevyriesis. Kúp si napoj nebeskej vily, to je prírodný progesteron a ten ber 3 mesiace, urobí ti službu ako duphaston. Držím palce

nika11103
3. mar 2024

Rob ako uznáš za vhodne , ale z mojej skúsenosti - duphaston neni žiadna sranda je to poriadna hormonálna nalož a teda so mnou ako mladou ešte vtedy štíhlou babou narobil take veci že som mala aj všelijaké zle myšlienky . Brrrr hrozné a to ja som mohla brat hocijaké antibiotiká lieky neviem čo v živote z ničoho som nemala vedľajšie účinky ale toto čo so mnou porobilo , a to som brala pod dohľadom lekára. Nezahrávaj si s liekmi nie sú to cukríky. Porad sa s dr držím palce

malaopicka
4. mar 2024

Na kieho anděla chodíš k doktorke, ktorej očividne nedôveruješ? Ak ti nevysvetlila prečo ti duphaston nechce dať, máš nárok sa opýtať, aby si porozumenia spôsobu vybranej liečby a postupu. Ak ti ho nedala, vie, čo robí, nie je to lentilka, ale hormóny. Tie musia byť podávané a užívané v presný čas počas cyklu a v správnom dávkovaní, nie len tak halabala ako ti príde alebo si myslíš, že by si ich mala užívať. Opýtaj sa prečo ti ho nedá, aby si porozumela podstate a potom zváž či chceš skúsiť iného lekára s iným názorom. Na to máš, samozrejme, právo. Ale nie skúšať a keď sa čosi pokazí, zlá bude doktorka. Ale to, že pacient nedodržiava liečbu a skúša ako mu pasuje, to už nikto nepovie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre