Môže Duphaston zastaviť menštruáciu?

rachel332
25. júl 2023

Ahojte, necelý mesiac pijem duphaston pretože neviem otehotnieť a mešká mi ms uz 7dní chcem sa spýtať či môže duphaston zastaviť ms ? Už 3 roky sa snažíme a nechce sa mi velmi veriť že mi práve tento liek pomohol tak rychlo otehotnieť.

ninka99865
25. júl 2023

@rachel332 to ho berieš mesiac nonstop?

anjelicek26
25. júl 2023

To ho beries cely mesiac? A ano, vie niektorym zenam zastavit MS... a aj zablokovat ovulaciu👎

alison11
25. júl 2023

@rachel332 Ako že ho piješ? Ja som mala tabletky 10dní od 16dc ráno a večer.Mne pomohol po 10mes. som otehotnela a brala ho potom do 16tt na udržanie prioboch synoch.

janetinka27
25. júl 2023

@rachel332 ahoj, uzivas ho podla pokynov lekara? A ako to, ze ho pijes?
Duphaston nie je realny progesteron a u mna bol slaby, uzivala som ho vkuse denne 3 tbl niekolko mesiacov a cyklus mi fungoval, aj ovulacia aj ms
Skor si skus urobit test

rachel332
autor
25. júl 2023

Áno pijem 2x denne, dr. mi povedela že ho mám brať do kym nepríde ms ak nepríde do toho dátumu ako mam dostať mám počkať dva týždne a potom prísť

ninka99865
25. júl 2023

@rachel332 tak ale môže sa stať, že nepríde kvôli progesteronu. Niekomu príde aj napriek užívaniu niekomu až po vysadeni. A aky máš problém že ti ho takto naordinovali?

rachel332
autor
25. júl 2023

@ninka99865
@ninka99865 posunuli sa mi vaječniky vraj aj keď sa vajíčko oplodni tak mu to trvá dlhšie kým sa dostane do maternici kedže to ide dlhšie tak do toho dostanem ms a vyplaví keď mi duphaston nepomôže tak budem musieť ísť na operaciu

ninka99865
26. júl 2023

@rachel332 a prečo ti ho dala na celý cyklus? Keď chceš otehotnieť? Odsledovať ovulaciu, nasadiť 2-3 deň po ovulácii na -0 dni. Ak bude test negatívny vysadiť a ms príde.
Takto ti môže blokovať ovulaciu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre