Môže byť neskorá ovulácia problémom pri snahe otehotnieť?

13. jan 2021

S muzom sa snazim uz 15 mes. o babatko, styk mavame pravidelne, v case ovulacie castejsie. Bola som s tym u gynekologa, pozrel ma zospodu a zistil, ze ovulacia sa este len blizi, ze nastane ak nastane az okolo 16-17 dna cyklu. Moj je pravidelny kazdych 28 dni. Vsetky priznaky ovulacie mavam okolo 12-14. dna, zvacsa sme sa snazili do toho 14-15. dna a nic. Myslite, ze je problem, ze ovulaciu mavam tak neskoro? Podarilo sa niekomu takto pocat babo?

zuzubb007
13. jan 2021

však sa snažte každý druhý deň, nedržala by som sa výpočtov

stary_ujco
13. jan 2021

Riesenie je jednoduche, snažte sa až do 20ho dňa. Podľa toho čo píšeš, ste teoreticky mohli doteraz strieľať naslepo a mimo.

cookie29
13. jan 2021

ved sa snazite len 15 mesiacov, preco pises ze dlho? Normalny par, ktory mava pravidelny styk otehotnie do tych 18 mesiacov... pokial su obaja zdravi... a pokial sa snazite len par krat do mesiaca a po 14DC davas padla... nuz sanca je urcite mensia...

juliatriscova
13. jan 2021

Ahoj, ja mávam cyklus 29 dní pravidelne a tiež som si myslela, že mám ovuláciu okolo 14,15 dňa a mám ju na 16 deň. Odsledované už pár mesiacov....Príznaky ovulácie mávam už týždeň pred ovuláciou........takže sa snažte každý druhý deň .....

aknamorka22
13. jan 2021

Skús si merať bazalnu teplotu alebo si rob ovulacne testy aby si vedela kedy presne máš ovulaciu a podľa toho majte pohl. styk a uvidíte či to pôjde 🙂 odporúčam si preštudovať túto stránku https://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdrav... je tam všetko pekne vysvetlené akým spôsobom sa dá sledovat cyklus 🙂 držím palce 🙂

mmoni89
13. jan 2021

Ak ste sa snažili keď ešte nebola ovulácia a potom už nie tak áno môže to byť dôvod, su zeny ktoré ovuluju napr.az na 20ty den

mmoni89
13. jan 2021

@cookie29 ja by som tiež asi písala ze UZ 15mesiacov ☺

tomikejt
13. jan 2021

Dlho??? Nam sa zadarilo po skoro 4 rokoch. Ono niekedy robí škodu to prílišné sledovanie. Ved sa milujte keď je chuť, nie vtedy keď musíte.

becyn97
13. jan 2021

@cookie29 to je blbost.15 mesiacov je uz dost nato aby zacali riesit s lekarom.Ved normalny par otehotnie DO 12 mesiacov,potom uz treba riešiť s lekárom.Ja by som tiež nečakala už.
Autorka: skús kvapky gynex,fakt pomoze🙂

danulienka78
13. jan 2021

My sme dcérku pocali na 19.den

doplerik4956
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
13. jan 2021

Neupinaj sa tak na deň ovulácie, nemusí byť pravidelná, proste majte sex cca kazdy druhý den. Co je pravidelne? Raz do dňa, každý druhý deň, 3 xdo týždna? Ono vypočítať presne ovuláciu sa ani nemusí podariť, a keď bude sex a dva dni, tak je vyššia sanca trafiť sa. Ale zase nerobte z toho "výrobu dieťaťa" jednoducho sa milujte, užívajte si sex.

anjelicek26
13. jan 2021

Ja mam 29 dnovy cyklus a ovulaciu na 17-18.den ako kedy...neda sa na to spoliehat.

cookie29
13. jan 2021

@mmoni89
@becyn97
tak ono hodne zalezi aj od veku a autorka to nespomina, ale pokial viem do 18 mesiacov sa to povazuje ako normalka. aj ked ono mozno problem je niekedy prave v tom "snazeni" a podla vsetkeho u doktora uz bola, pokial zistil, ze ovulacia byva 16-17DC takze ak sa po 14DC uz nesnazia :(

autor
13. jan 2021

@zuzubb007
@stary_ujco
@cookie29
@juliatriscova
@aknamorka22
@mmoni89
@tomikejt
@becyn97
@danulienka78
@jaskolka
@anjelicek26 ahojte vsetci, odpovedam naraz.. ja mam 31 r bezdetna muz 42 r ma 12 rocne dieta s ex, situacia je taka ze kvoli praci sme boli casto od seba a ako naschval boli sluzobky po 14. DC kedy som myslela, ze ovulujem (robila som ovu testy, potom som s tym radsej prestala - boli zvacsa pozitivne okolo 12-13. dna). Niekedy sme mali sex pravidelne kazdy 2. den, niekedy aj kazdy den, ale zopar poslednych mesiacov to bolo tak do 14-15 dna cyklu. Druhy mesiac ma dr sleduje - 1.cyklus ovu bola 15 dc, 2.cyklus to vyzera na 16-17.DC, povedal, ze sa zrejme takto kazdy 2.mesiac ovu pohybuje. Ale ak sa drzim toho, ze spermie preziju den, dva urcite, tak zrejme to nevyslo do ovulacie. Najhorsie je to, ze priznaky ovulacie (silny hlien, energia, bolesti) mavam vzdy od 12 - 14. dna a potom byvam uz sucha... tak je to zvlastne, ze ked mam ovulovat toho 16-17 dc, tak to uz mavam pocity ako PMS.

autor
13. jan 2021

@mmoni89 ahoj, keby som ovulovala na 20.den, to by bola velmi kratka 2. faza na uhniezdenie. ja mam cyklus presne kazdych 28 dni, zoparkrat za zivot sa mi stalo, ze 26 alebo 27 dni (tusim vzdy v lete to tak mam).

doplerik4956
13. jan 2021

ja som si nainstalovala menstruacny kalendar a tam mi vypisovalo kedy mam ovluciu a ostala som na ovulaciu tehotna

petamich
13. jan 2021

zeny ja vam obcas nerozumiem a to fakt nemyslim v zlom ani sa nechcem nikoho dotknut 🙂 my, ked sme sa snazili, tak sme proste zvysili frekvenciu na kazdy druhy den pocas plodnych dni vypocitanych aplikaciou (cca. tyzden), niezeby inokedy nie len, sme si viac davali pozor, aby praca/unava/zla nalada nestala v ceste a fungovalo, podla mna snazit sa 2-3 dni je malo ale mozem sa mylit, to ti vobec nemusi sadnut, cize ak nechces merat teplotu, ocikavat ovulacne papieriky skuste sa snazit viac dni po sebe a ak to napriek tomu nepojde, potom pripadne skus tu teplotu, papieriky alebo poradit sa s lekarom a cyklus mam tiez 28. dni
samozrejme toto plati za predpokladu, ze sa to u vas takto da, ste obaja doma atd.

autor
13. jan 2021

@petamich ahoj. U nas je frekvencia sexu rovnako ako pred snazenim, neriesime ovulaciu nejako, len mi to nejde do hlavy, som tak precitla posledny mesiac, ze uz je to viac ako rok bez ochrany. Asi som si to predstavovala jednoduchsie 😐 papieriky ma stresovali, teplotu merat nebudem tiez.

luccija
13. jan 2021

Pozri sa zena ma realne asi 14 hodin ovulaciu plus minus spermie vydrzia dlhsie.Vobec sa neriad, ze ovulacia by mala byt v prostriedku cyklu.ved aj Jonas robi vypocty a su pary, ktorym predpoveda, ze ovu moze byt kedykolvek a aj cez menzes.
Tiez sme sa snazili velmi dlho a otehotnela som na 21 den cyklu bola som na sluzobnej ceste a mala sex 2x za mesiac 21 den a 25....pri 30 dnovom cykle

petamich
13. jan 2021

chapem 🙂 som teraz vo veku, kedy toto je hlavna tema pocas virtualnych stretnuti s kamoskami (myslim cez skype a tak), takze dost casto riesime dari/nedari
jedine co my sme zmenili je, ze sme sa teda kusok intenzivnejsie snazili v ten "ovulacny tyzden" ak to ale vy robite tiez a vravis ze sa snazite uz rok, mozno by nebolo na skodu uz sa poradit s lekarom a nech vas posle na prve vysetrenia alebo aspon on nech odsleduje tu ovulku

inak na reprodukcnej imunologii mi odporucili kyselinu listovu a D3 (aspon 2000) - nevravim, ze toto bolo to zazracne co nam pomohlo ale kedze partnerovi vysiel spermiogram, ze chodte na umele oplodnenie a my sme vlastne nemali problem otehotniet ale udrzat 🤷‍♀️ tak si vravim, ze mozno trosicku...

a velmi drzim paste!

mmoni89
13. jan 2021

Tak len píšem ze všetko je možné, mam kamarátku ktorá zostala tehotná den pred MS,niekedy ta ovulka sa proste posunie a teda my keď sme sa snažili tak sme mali sex každý druhy den cca a ostala som trhu,vôbec neviem kedy som mala ovulaciu ,ja mávam dlhé cykly práveže

mmoni89
13. jan 2021
mmoni89
13. jan 2021

@mmoni89 my tiez každý deň alebo každý druhy a bola som tehotná hneď 😅

autor
13. jan 2021

@petamich si zlata, dakujem za radu, vyssie som pisala, ze uz druhy cyklus ma sledoval moj gyn, ale tvrdi ze to chce len cas ze problem nevidi.. len mam myom 5 cm na maternici, ktory nemoze operovat kym som nerodila.. ale vraj to nie je problem (hadam nie, ked to tvrdi).

mondolina
13. jan 2021

Partner má robený spermiogram? Nespomínaš.

autor
13. jan 2021

@mondolina postkointalny test robil moj gyn, vravel ze spermie su a su pohyblive, ze este by so spermiogramom pockal.

misa11111
14. jan 2021

@doplerik4956 Tak to máte šťastie 😁

any_soj
14. jan 2021

Môžem sa spýtať, čo sú všetky príznaky ovulácie? Najdôležitejšie je zvýšenie teploty a hlien, ostatné je relatívne. Ak más reálne ovulaciu 17.den, a 28.dnovy cyklus, myslim, že po 15 mesiacoch by ti už môj doktor dal preventívne progesterón hneď po ovulácií, lebo je možné, že krátka lutealna fáza a nízky progesterón spôsobí, že príde menštruácia skôr, ako si telo všimne, že je tehotné.
Skús plodar.sk

evina0
16. jan 2021

Ja som tiez mavala ovulaciu kazdy druhy mesiac inak. Raz cca 16DC druhy mesiac az 25DC.doktori beru ze je problem s otehotnenim az ked sa par snazi minimalne 1, 5 roka 😕. Lenze potom nastanu vysetrenia, niekedy zistia v com je problem ale poznam vela zienok co im povedali ze problem neni. Mne zistili v com bol problem, aj ked to bolo 10 rokov spat. Tersz uz mam nastastie 2 deti. No s odstupom casu by som vela veci robila inak. Treba upravit hormony. Existuje kura vdaka ktorej vela zienok ostalo tehotnych.Ak chces kludne mi napis spravu. Rada poradim a poskytnem aj referencie 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre