Mohla už prebehnúť ovulácia?

1. okt 2022

Ahojte, snažíme sa o bábätko a momentálne som 15 mesiacov po pôrode s totálne rozhádzanou ms (25-37 dní). Kalendár mi vyrátal ovu na 18dc (viem, že je to len orientačné). 15dc sme sa snažili, 16dc som mala taký ten sliznatý výtok, 17dc som skúsila ovu test (nestihli mi prísť skôr) a druhá čiarka tam vôbec ani nebola (viem, ako fungujú ovu testy). Moja otázka teda je, či je možné, že ovu bola niekedy 15-16dc. Je teda možné, že sme to trafili? 😀 Lebo ak sme to práveže zmeškali, zas budem naštvaná 😀

sunshine_18
1. okt 2022

No v prvom rade sa ovulacny test nerobí jeden ale približne od 12dc a sleduje sa ako čiarka silnie.. Keď sú obe čiarky rovnako silné alebo jedna silnejšia do 48hod prebehne ovu..

autor
1. okt 2022

@sunshine_18 píšem, že viem, ako fungujú a že mi nestihli prísť 😉🙃 ide o to, že bol úplne bez druhej čiarky, takže ak by mala prebehnúť v najbližších dňoch, asi by tam nejaká svetlejšia bola nie? Ešte som teda nevidela ani nezažila, že by jeden deň nebola a druhý deň boli obidve rovnako silné

barju
1. okt 2022

Keďže dĺžka lutealnej fázy je vacsinou 12-16, pri dlhších cykloch aj dlhšia tak zoberme s rezervou 10-18,pri tvojom cykle by to vychádzalo medzi 7 DC az 27 DC. V týchto dňoch by som robila testy 2 denne a uvidíš ktorý deň to naozaj je. Tento cyklus si to mohla aj zmeškať,aj ešte nemusela byť.

janetinka27
1. okt 2022

na to naozaj nikto nemoze poznat odpoved🙂 mozes ist cca 7 dni po vrchole (vrchol je posledny den plodneho hlienu) na krvny test dat zmerat progesteron. z toho zistis, ci vtedy ovu prebehla. alebo mozes ist na sono a dat si skontrolovat zlte teliesko.
ak chces vychadzat z ovu testov, hlienu ci teploty, neda sa to jednorazovym pozorovanim, ale dokladnym, najlepsie aspon niekolkomesacnym. no v pripade, ze mas takto nepravidelny cyklus, potrebovala by si este dokladnejsie pozorovanie ako zeny, ktore maju pravidelny bezchybny cyklus, im stacia na pozorovanie mozno 2-3 mesiace

ivangeline
1. okt 2022

Jednoduchsie ako pasiky je sledovanie hlienu. Aby si mala istotu. To zas neznamena..ze ked budete mat styk cez plodne obdobie...ze sa hned zadari. :/

nika11103
1. okt 2022

Stačí styk každý druhý deň a nemusíš nič sledovať . Samozrejme , aj keď trafíte ovulaciu úplne presne to neznamená že máš vyhráte .

barju
1. okt 2022

@nika11103 lenže autorka nemá potvrdenú ovulaciu od doktora. Ak má rozhadzany cyklus,je možné že ju mať vôbec nemusí. Takto by sa mohli snažiť zbytočne aj niekoľko mesiacov. Testami zistí,či ju vôbec ma a zároveň kedy.

nika11103
1. okt 2022

@barju ovulaciu má nakoľko má cyklus v rozmedzí 25-37 dni . Takze ovulacia nastane . Jasne máš pravdu len ja som mala z jej príspevku pocit hlavne z posledných viet že jej ide len o to trafiť ju , aby nebola naštvaná že ju netrafi . Tak som jej len chcela poradiť že keď budú mat styk pravidelne určite sa podarí .

barju
1. okt 2022

@nika11103 to nemusí byť pravda,že má ovulaciu ja som mala cyklus 35 dni 4 roky pravidelný a stále rovnaký 5 dní a Dr mi odsledovala, že ovulácia nebyvala.Vola sa to spádovej krvácanie a je pri anovulacnych cykloch a tvári sa to ako ms. Tiež nehovorím že to autorka ama,ale treba túto možnosť vylúčiť najprv.

janetinka27
2. okt 2022

@barju presne tak, krvacanie zo spadu hormonov a je aj typ krvacanie z prieniku hormonov. zial, anovulacne cykly:(

autor
5. okt 2022

Díky baby, pred prvým tehu som mala pravidelný cyklus a ovu som nemávala vôbec tak neskoro, preto som bola zmätená 😀 tieto testy sú 19, 20 a 21dc, takže už asi viem ako som na tom 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre