Missed abort a následné biochemické tehu

Dnes o 17:15

Ahojte, chcela by som sa s Vami poradiť. V auguste som mala anembryomolu, ktorá bola riešená kyretažou. Všetko prebehlo OK. S manželom sme sa rozhodli to po prvom cykle opäť skúsiť. Aj sa podarilo, ale nakoniec v 5+3tt som začala krvácať. Rozmýšľam teda, či to bolo spôsobené tým, že sme mali radšej počkať, alebo je tam nejaký problém a súvisí to spolu a riešiť to?
Máte niektorá skúsenosť ako ja, že bolo najprv MA potom biochemické (ak to tak môžem nazvať to druhe nevydarené tehu) a vyšlo to na 3x aj bez vyšetrení? Alebo radšej počkať a navštíviť lekára?
Ďakujem za rady a skúsenosti.

ronie338
Dnes o 17:35

Mne kázal lekár po ma počkať aspoň 3 cykli aby sa telo spamätalo a že keď nevyjde druhé budeme riešiť. Ale my už bábo jedno máme, to bolo druhé tehu, teraz som na začiatku tretieho tehu a uvidíme, čaká ma prvé vyšetrenie, mala by som byť v 8tt

ivana3111
Dnes o 17:41

Skus brat inofolic ,aktivnu kyselinu listovu ,omega 3 a coenzyme q10 na navysenie kvality vajíčok a tiež manžel minimálne zinok, selen, C vitamin. Mohla by si si odsledovat aj akú máš dlhu fázu cyklu tzv. Lutealnu - po ovulacii , lebo ak ju máš veľmi krátku , sliznica maternice nema dostatočnú hrúbku na udržanie plodiku. Ideál je aspoň 12 dní po ovulacii.
Ja som mala MA v roku 2022, chceli sme babo skôr ibaže som stále bola chorá, musela som vybrať lieky od imunológa a pomedzi som brala toto, čo som písala vyššie.

autor
Dnes o 17:42

@ronie338 áno aj my mame jedno uz teraz chceme druhe, ale mne známy gynekológ hovoril, že ak je všetko ok môžme aj po prvej ms skúsiť, že je to málo pravdepodobné a predsa sa podarilo a neviem teraz ci to ma nejaký súvis ci proste len blbá zhoda okolností..držím palce 🍀

e1i
Dnes o 17:44

Po kyretazi urcite min 3m odporucaju cakat,moj gyn chcel az 6m. Ja som sa nakoniec vycistila sama,takze cakat by sme nemuseli ale aj tak nam dali dalsiu liecbu az po 3m. Ale to bolo po ivf.
Po kyretazi musi zregenerovat sliznica

autor
Dnes o 17:45

@ivana3111 ďakujem, super to sú cenné informácie. Lutealna fáza je u mňa väčšinou 14dni. To by malo byt celkom ok nie?

lentilka
Dnes o 17:53

Podľa mojich čerstvých info sa po kyretáži odporúča počkať 2 menštruácie, bez kyretáže stačí jedna.

autor
Dnes o 18:15

@lentilka ďakujem za čerstvé informácie 😉

okm221
Dnes o 18:48

To ze sa ma po kyretáži čakať 3m je somarina, je to už dsavno vyvrateny mýtus, najnovšie je dokázané ze čím skôr tým je väčšia šanca.. Po prvom cykle.. Môže to byť zhoda náhod alebo jednoducho môže ísť o nejakú zmenu zdravotného stavu ku horšiemu a tým aj to ze tie tehu nevychádzajú
. Mne odporúčali 3dr od nás hneď po prvom cykle a to máme skvelú gyn-por
Záleží aj akým spôsobom bola kyretaz vykonana

autor
Dnes o 19:03

@okm221 mne tiež odporúčali po 1. Ale je to každého osobná vec. Ja som sa cítila dobre nič ma nebolelo kontroly všetky boli OK, doktor vravel ze tiež sa snažil to urobiť šetrným spôsobom - odsal to, takže preto sme nečakali dlhšie. Ak to ma vyjsť vyjde to. Vyšlo to len sa to neudržalo

bejbs123
Dnes o 19:12

@okm221 a cim sa vyvratil ten mytus? Odporuca sa po kyretazi pockat,aby sa obnovila stielka maternice

dadushka007
Dnes o 19:24

Ja som to mala v opačnom poradí, najskôr biochemické. Ďalší cyklus som otehotnela, v 9tt MA, následne kyretaz a o 2 mesiace som otehotnela a toto tehotenstvo bolo až do úspešného konca.

trgypadl
Dnes o 19:54

Ako PA Gi mozem odporucit netlacit na pilu,nechaj trosku telo zregenrovat,to ze sa urobil kyret je ok,ale hladiny hormonov nikedy klesaju dlhsie

autor
Dnes o 20:06

@dadushka007 super to ma tesi🙏

autor
Dnes o 20:10

@trgypadl áno, ďakujem za radu 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre