Mimomaternicové tehotenstvo, výber vajcovodu a snaha o bábo

romoma
8. nov 2020

Ahojte baby d manželom sme sa snažili 5rok o bábo podarilo sa nečakane 🙃 lenže mi zistili v druhom mesiaci tehu mimo mater.. takže som mala cisársky a vybrali mi 1 vajcovod 😔 snažím sa tretí mesiac no ešte nič bojím sa že teraz budem musieť čakať ďalšie mesiace... tým že som ťažko vedela otehotnieť. Ak máte niektorá skusenost ďakujem za odpoveďe😍

romoma
autor
8. nov 2020

@veronikaszabova nie mala som normálne cisarak môžem ti poslať fotku🙃

veronikaszabova
8. nov 2020

@romoma vies co je cisarak?

romoma
autor
8. nov 2020

@veronikaszabova Áno a viem aj čo je laparoskopia..

mayami
8. nov 2020

Cisársky si určite nemala, aj keď ťa neoperovali laparoskopicky :,-)

romoma
autor
8. nov 2020

@mayami oki už som múdrejšia😘

veronikaszabova
8. nov 2020

@romoma tak asi nevies, lebo ten si na milion percent nemala.

majamat
8. nov 2020

@romoma mimomaternicove tehu sa ukoncuje hned ako sa na to pride, co je vacsinou skor ako ubehne 2 mesiac tehu a cisarskym sa ukoncuje tehotenstvo a rodi sa zive dieta. cize az po niekolkomesacnom tehu.
cize cisarskym sa neda ukoncit mimomaternicove tehu!!!

monulka1989
8. nov 2020

Ja som mala mimomaternicové tehotenstvo v januári, ukončené laparoskopicky, zobrali mi lavý vajcovod, v apríli som začala brať inofolic... v máji som otehotnela, momentálne
som v 7 mesiaci 🙂 už máme doma dcérku skoro 4ročnú, ona sa podarila na prvý šup, mimomaternicové po pol roku ... a vidíš, podarilo sa aj druhé, napriek všetkému 🙂

bimbina
8. nov 2020

To iste som mala aj ja. Vytúžene tehu a muselo sa ukončiť, jeden vajcovod vybratý. Doktori vraveli jedna menstruacia a môžme sa začať snažiť. A ani sme dá nesnažili a na druhý mesiac sa mi podarilo otehotnieť . Treba si len odsledovať kedy ovulujes na spravnej strane 🙂 vela šťastia

maryon1
9. nov 2020

@bimbina no s tým sledovaním ovulácie to tiež nie je isté - aspoň u mňa, ja ovulujem nie na striedačku ľavý/pravý vaječník, ale z jedného /funkčného/ 4krát do roka, z nefunkčného ten zvyšok. odsledované. o bábätko sme sa snažili dlho, aj sme chodili do centra.

a inak tiež som mala mimomaternicové, odstránený jeden vajíčkovod, a po laparoskopii som otehotnela hned, ako sa len dalo. aj som sa bála - bolo to dávnešjie, vtedy odporučovali pár cyklov /3 - niekto dokonca aj viac / počkať, ale ja som už čakať akosi nevládala.

zuzana111984
9. nov 2020

@romoma je mi ľúto, že ti to takto dopadlo, ale nezúfaj, je nás veľa, čo sme otehotneli aj s jedným vajcovodom 😉 ako ti už dievčatá radili, treba sa snažiť čo najskôr, telo máš ešte pod vplyvom hormónov a zistiť si ako ti pracujú vaječníky, lebo naozaj nemusia ísť na striedačku, dohodni sa s gyn., že pred ovuláciou vždy prídeš, on ti povie, aj ti pozrie, či dozrievajú a praskajú

kaitlin3
9. nov 2020

@veronikaszabova zrejme myslela laparotomiu, to jej rozrezali celé brucho ako pri cisárskom...

Ja som otehotnela dva krát normálne po MMT s jedným vajíčkovodom 😉 treba veriť ✊

veronikaszabova
9. nov 2020

@kaitlin3 ved ja jej neberiem, ze mala brusnu operaciu... ale cisarak proste nemala 🙂

romoma
autor
10. nov 2020

@maryon1 aj mne radali doktorka počkať 9mesiacov.. snáď sa podarí

zuzana111984
10. nov 2020

@romoma dosť dlho ti radila počkať, asi kvôli zložitejšej operácii, ja som mala laparoskopiu a gynekológ mi povedal, že po 3 mesiacoch môžem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre