Metformin, chudnutie a snaha o tehotenstvo

simik7192
6. apr 2021

Ahojte, máte skúsenosť že po schudnutí sa vám podarilo otehotnieť? +aj z užívaním metforminu konkrétne siofor?
Ďakujem za každú radu 🙏

coccienella
6. apr 2021

@simik7192 ahoj, ja mam inzulinkvu rezistenciu, brala som metfogammu 3 mesiace, cize s chudnutim po nej skusenost nemam 🤷 kedze na treti mesiac som otehotnela 😁

janetinka27
7. apr 2021

beriem metfogammu druhy mesiac, upravil sa mi cukor a zacala som aj menej jest, neviem, ci je to tymi tabletkami, ale nepocitujem taky hlad. zo zaciatku som mala pocit, ze chudnem, ale teraz by som povedala, ze chudnem skor v centimetroch ako na vahe. mne dr na endo, dia aj gyn hovorili, ze schudnut by malo k otehotneniu pomoct, lebo vela tuku v tele ma dopad na stav hormonov v tele

christinka1
11. apr 2021

@simik7192 ahoj siofor som užívala ja, keďže mi endokrinologička zistila PCO a nedarilo sa mi otehotnieť... Po 3 mesiacoch lieky zabrali 😊

simik7192
autor
11. apr 2021

@christinka1 a Pco ti zistila endo? Lebo ja som bola len o Pco mi nic Dr nehovoril, že mám a ako to máš zapísané vo výsledkoch z krvi?

christinka1
12. apr 2021

@simik7192 neviem už ako som to tam mala zapísané... A áno zistila mi to endo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre