Mätúce výsledky ovulačných testov

luluna94
7. máj 2021

Ahojte dievčatá,

potrebujem poradiť ohľadom výsledkov mojich ovulačných testov... Takmer každý deň mi vyjde tmavá druhá čiarka, ktorú musím skúmať, či je ozaj pozitívna alebo ešte nie (aj keď mám pocit, že tomu chýba malinký kúsoček, aby bola farba rovnaká). No nevidno vôbec žiadny progres, každý deň to isté a som z toho maximálne frustrovaná...

Na objasnenie, v decembri som mala samovoľný potrat v 5tt bez kyretu a odvtedy mám dlhé cykly, 1. bol 38 dní, 2. bol 36 dní, 3. bol 40 dní, no a teraz je môj 4. cyklus od potratu... Pred potratom som mávala cykly 28-33 dní, no a vždy keď som si robila ovulačný test, tak som mala veľmi bledú čiarku až do ovulky, kedy mi zrazu stmavla, takže vtedy bolo testovanie jednoznačné.. no teraz je to otras. Bazálnu teplotu som si začala merať až tento mesiac, takže nemám s čím porovnávať, bohužiaľ, no vyzerá to, že ovulácia zatiaľ neprebehla.

Je to podľa vás normálne? Môže to byť anovulačný cyklus alebo PCOS nebodaj?

simonkasim
7. máj 2021

@luluna94 ahoj skúšala si iné testy? Skúsila by som nejaké s menej farbivom 🙂

luluna94
autor
7. máj 2021

@simonkasim neskúšala som iné, stále kupujem tieto isté, no nemyslím si, že to bude tými testami, pretože pred potratom som testovala niekoľko cyklov, keď sme sa snažili o bábo, a vždy mi pekne ukazovali pred ovu slabulinkú čiarku, ktorá zosilnela až pri ovu :-/

tinkatinulka
7. máj 2021

@luluna94 nie si tehu?

martrle
7. máj 2021

@luluna94 ahoj mozno je to hormonalny problem... Skusili ti robit hormonalny Profil a LH hormón plus FSH hormón? A stitna mas ju ok? Kolko mas rokov neviem...no mbe takto zacala predcasna menopauza ked som mala take ovulacne testy... Ale najprv skus ten hormonalny Profil.... Drzim. Prsteky, potrat je Mi luto😒ja som v decembri porodila v 17t😭😭😭

simonkasim
7. máj 2021

@luluna94 tak možno môže byť, že po tom potrate sa ti po menili hormóny, sú zmätene možno by som skúsila aj ísť za Dr s týmto.. Vieš že telo sa akoby ešte snažilo spamätať. Hlavne sa neboj ja viem, je to určite veľmi ťažké všetko.. Ale držím ti palce aby to vyšlo. Daj potom prosím vedieť ako si to ďalej riešila a tak 🙂

any_soj
7. máj 2021

@luluna94 určite si daj spraviť hormonalny profil, ak ti doktor neriešil. Len k tej bazalnej teplote - vôbec nevadí, ak nemáš iné cykly merané, podstatné je porovnávanie v rámci jedného cyklu. Každopádne ale - podľa zaznacenych hodnot myslím merias len na 1 desatinne miesto, čo nestačí. Ovulaciu potvrdzuje keď sú tri po sebe idúce teploty vyššie ako 6 predchádzajúcich, čize rozhodujúcich je 9 nameraných hodnôt. Z troch zvýšených aspoň jedna musí byť o aspoň 0,2°C vyššia ako najvyššia z tých 6 "nižších". Preto treba na 2 desatinne, lebo teplomer na 1 to zaokrúhľuje a môže sa mylne zdať, že už je nárast dostatočný, hoci nie je. Každopádne podľa tvojich hodnôt ovulácia ešte určite nebola. Merias vždy v rovnakú hodinu a ako prvú vec po zobudení? Čím neskôr, tým teplota viac stúpa, preto je dôležité merať v 1 rovnaký čas, po aspoň 4 hodinách spánku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre