Máte skúsenosti s falošne určeným mimomaternicovým?

tralala23
29. mar 2019

Ahojte chcem sa opýtať či máte niektora podobnú skúsenosť. Poslednú ms som mala 25.2., no ďalšiu som nedostala. Po 3 dňoch meskania som si urobila 3 testy na ktorých boli okamžite 2 čiarky, tak som na ďalší deň utekala ráno k lekárke. Spravila mi vaginálny ultrazvuk pri ktorom povedala že nevie či to nebude mimomaternicove. Je možnosť že v tomto období (4tt+4 dni) ešte nebolo možné zachytiť maličké na ultrazvuku? Hneď potom ma vyšetrovania aj pohmatom a vravela že je dobré znamenie že nemám bolesti na ľavej alebo pravej strane . Dnes som bola na krv A keď mi volala sestrička, povedala že hladina hcg je vyššia, no neviem presne čo to znamená, ale že v pondelok mám prísť na krv zas. Máte niekoľko podobnú skúsenosť? Je podľa vás ešte možnosť že to nebude mimomaternicove? Som Z toho V hroznom strese neviem sa dočkať pondelka..... vopred ďakujem za vaše prípadne skúsenosti ☺

ikonica
29. mar 2019

@tralala23 nerob paniku... Tak skoro este nic nevidno... Mozno o tyzden bude vidiet aspon vacok a o dalsi aj plod a zltkovy vacok... Takze ziadna panika....

sashko24
29. mar 2019

@tralala23 na ultrazvuk je to skoro,hcg hladina odpovie ci sa jedna alebo nejedna o mimomaternicove..ak bude v pondelok prudky vystup hcg,tak je v maternici.Pri mimomaternicovom tehotenstve hcg stupa pomalicky.Drzim palce.

agikaku
29. mar 2019

Nebojte sa, nebude mimomaternicové, kvôli tomu , že je hcg hyššia, nemusí to byť. Bude dobre a dajte vedieť v pondelok.

elizabeth175421
29. mar 2019

@tralala23 ja som mala deň pred ms neznesiteľné bolesti v podbrušku, raz na jednej, raz na druhej strane. Keď mi už deň meškala a bolesti sa stupňovali tak, že som sa ani v posteli nevedela otočiť, šla som na pohotovosť. Prvá reakcia - modlite sa, aby to nebolo mimomaternicové tehotenstvo.. Na ultrazvuku nič nevideli, nechali si ma v nemocnici. Z krvi mi vyšlo extrémne nízke HCG, ktoré skoro vôbec nestúpalo, na testoch bol len duch. V nemocnici ma vyslovene pripravovali na kyret.. Podrobne mi jeden doktor opisoval priebeh, vraj to bude rýchle a bla, bla bla. O dva dni ma pustili, lebo šiel víkend a povedali mi, že aj tak so mnou do utorka nič nebudú robiť. Šla som ku doktorovi, ten nahnevaný, že či majú mikroskopický ultrazvuk. Kázal mi prísť o dva týždne, vtedy tam bol len malinký náznak. O ďalší týždeň mi potvrdil vnútromaternicové tehotenstvo 🙂 takže nebojte, určite to dopadne dobre.. Ja už mám pocit, že toto hovoria každej druhej. Stačí, že tam žena príde skôr ako v 6 tt a už ju strašia :/

tralala23
autor
30. mar 2019

Ďakujem vám krásne žienky za podporu, veľmi mi to pomohlo... Nech už je pondelok hneď dám vedieť 😊 Prvý krát dúfam, že lekárka nieje dobrá a mýli sa 😁

veronikaszabova
30. mar 2019

@tralala23 ono to je tym, ze si sla tak skoro ku gynekologovi. V pohode stacilo v 6-7tt. Vtedy uz je nieco vidiet a netreba sa potom stresovat.
Prajem ti, nech je vsetko OK a dotiahnes to do stastneho konca 🙂

tralala23
autor
1. apr 2019

@agikaku tak Z piatku mi vyšlo hcg v 4tt+5 2140 a Z dnešku 5tt 7400... zajtra mám ísť opäť na ultrazvuk tak som zvedavá či tam niečo bude vidno alebo nie 😊

agikaku
1. apr 2019

@tralala23 Držím prsty zajtra, buďte kľudná, riešiť budete, až keď bude problém, modlím sa za vás a prajem veľa síl a napíšte zajtra. Pekný deň

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre