Márna snaha otehotnieť

emi_emi159
27. okt 2019

Pekný večer prajem 🙂 prosím vás rozhodla som sa že sa už fakt idem tomu naplno venovať neskutočne túžim po bábätku a stále márne. Zatiaľ som tomu nevenovala veľkú pozornosť ale chcem od vás odpoved že či sa to dá v mojom prípade aj bez lekára a bez akýchkoľvek liekov. S priateľom sa nebránime už asi 2 roky. Ale tehotná nie som. Myslím si že to už je dôvod na strach . Do teraz som to moc extra neriešila ale už ma to začína hnevať viac a viac. Cely život nemám pravidelnú menštruáciu mám 23 rokov. Menštruáciu mávam niekedy len 3 krát do roka. Teraz sa to trochu zlepšilo mávam ju asi každý druhý mesiac cca. Teraz mi zase mešká už dva mesiace ale viem že tehotná nie som. Možno dostanem menštruáciu už len o 3-4 mesiace alebo aj dlhšie. U mna sa to fakt nedá vedieť . Nebránime sa lebo viem že aj tak neostanem tehotná :( no teraz by sme to už fakt chceli a pýtam sa vás skúsenejších že aká cesta ma čaká a čo všetko mám začať robiť? Nemám žiadny vážny problém chodím na prehliadky a doktor hovorí že mám všetko v poriadku a že je to v mojom veku ešte normálne lenže už fakt chceme babo a podľa mna zo neni normálne že dva roky sa nebránime a nič! Možno si poviete že je to ešte skoro ale možno ma čaká dlha cesta možno otehotniem o par rokov a možno vôbec :( mame dobrú robotu,vlastný byt,pevný vzťah.. nevidím dôvod prečo nie. Prosím poraďte čo všetko mám teda podniknúť. Ďakujem vopred a pekný večer ešte 🙂 a môžte mi odporučiť aj dobrého lekára v Bratislave ktorý by ma prijal a pomohol.

marinecka95
27. okt 2019

@emi_emi159 v prvom rade zmeň lekára. Je v poriadku mať MS cca 3x do roka? 🤦🏼‍♀️

emi_emi159
autor
27. okt 2019

@marinecka95 toho lekára už nemám,presťahovali sme sa do iného mesta preto hľadám lekára v BA pretože momentálne nemám ešte žiadneho.

nikusiak9
27. okt 2019

@emi_emi159 marekova v petrzalke. ale mat 3krat do roka nie je ok.

marinecka95
27. okt 2019

@emi_emi159 tak ti hádam nový gynekológ pomôže. Pretože ten problém tam bude. Je jasné, že je problém s otehotnením máš, keďže MS máš veľmi nepravidelnú a tým pádom ovulácia takmer nejestvuje. Držím palce

janulka257
27. okt 2019

@emi_emi159 menštruácia 3x do roka nie je ok, v Tvojom veku by už mala byť pravidelná - treba zistiť, prečo to tak nie je.. a hlavne, treba zistiť, či máš aj ovulaciu

kataka10
27. okt 2019

@emi_emi159 urcite treba, aby ti novy gynekolog spravil hormonalny profil a poriadne sono vajecnikov. Podla toho vie zistit, preco mas nepravidelny cyklus. Casto sa to stava napr. pri polycystickych vajecnikoch. A samozrejme to treba riesit, ak chcete dieta, lebo snazit sa pri nepravidelnom cykle je naozaj strielanie naslepo a zbytocne z toho budete nervozni. Ja som tiez mavala nepravidelnu menstruaciu a novy gynekolog mi spravil hormonalny profil, spravil poriadne sono a zistil ze mam polycysticke vajecniky. Ked uz som vedela v com je problem, zacala som to riesit. Cvicila som hormonalnu jogu, uzivala inozitol+kys.listovu a vyhybala sa stresom. Cyklus sa pekne upravil, takze som presne vedela, kedy mam ovulaciu a s tym uz otehotniet nebol problem. Takze ziadne stresy, jedine co teraz potrebujes, je dobreho doktora, ktory vsetko poriadne skontroluje.

emi_emi159
autor
27. okt 2019

@kataka10 ďakujem pekne🙂 takze je tu šanca že budem vedieť otehotnieť však ? Ja sa už utesujem lebo sa dosť bojím :( bude to ťažké a určite to nebude tak skoro . Trvá to všetko veľmi dlho ??

kataka10
27. okt 2019

@emi_emi159 ako dlho, zalezi od toho co zistia. Ale 23 je este krasny vek a mas kopec casu poriesit akykolvek problem spojeny so snazenim sa o babatko. Takze urcite by som nestresovala. Mas este mlady organizmus, bude mozno stacit, iba trochu povzbudit hormonalny system a buduci rok uz budes pobehovat s tehotenskym bruskom 🙂

evka258
27. okt 2019

Ahoj. Ja som mala podobne ako ty veľmi nepravidelnú menštruáciu. Lekár mi ju upravil pomocou Duphastonu. Potom mi pekne chodila. No zistil, že mám cykly bez ovulácie, takže prvé dieťatko sme riešili pomocou hormonálnej stimulácie, užívala som Clostylbegit a chodila som na sono, aby nám naplánoval styk na čas ovulácie. Podarilo sa to na prvý šup. Po pôrode som už nič neuzivala, všetko sa mi upravilo a mala princezná sa zadarilo tiež na prvý šup. V každom prípade si daj do poriadku ten cyklus.

eriksonka1234
27. okt 2019

@emi_emi159 ja som mala podobný problém, Ms len s vyvolavackou. Mala som výborného lekára v Modre, ktorý mi veľmi pomohol, nič nenechal na náhodu a hneď riešil. Do roka som bola tehotná. Treba začať riešiť problém, hľadať ho a nenechať sa odbiť. Od spermiogramu, cez meranie folikulov, možno prefuk, Dr. Jonáš, neviem, čo všetko nám pomohlo, ale dočkali sme sa. Prajem veľa šťastia

matya12
28. okt 2019

@emi_emi159 Nerieš bábo.. Vyrieš seba a uvidíš, že ťa babo raz dva prekvapí! Si mladá, niekde je asi zdravotný problém, ale každý problém sa dá riešiť... Držím palce!

ewa_pp
28. okt 2019

@emi_emi159 Ahoj, ja mám 32 a vyše roka sa nám nedarí. A to som v podstate od 3-4 mesiaca pod dohľadom lekára. Každý mesiac som u neho 2x na folikulometrii, OVU mám každý mesiac, spermiogram je v poriadku a aj tak nič. Skúšal mi dávať už 3x Clostylbegyt, podporilo to vajíčka, namiesto 1 som mala 2-3. Ale hlavu mám stále hore a verím, že sa nám to podarí. Teraz k tebe... určite musíš poriešiť svoj cyklus, tak ako ostatné baby písali. Ja ti poradím taký bylinný sirup Femigard, ja som si ho kúpila cez net. V prvom rade ho odporúčajú pre baby, ktoré majú rovnaký problém, že nemajú pravidelnú, prípadne žiadnu menštruáciu. Môže to byť dôsledkom vysadenia antikonc. alebo prehnaným cvičením, schudnutím... proste dôvodov môže byť veľa. Skús pozrieť aj na to recenzie, ja som z toho bola nadšená, tak som si to hneď objednala. Môže to upraviť aj OVU, dokonca to sem-tam dávam aj priateľovi. Držím palce nám všetkým

neluskas
29. okt 2019

@emi_emi159 ahoj, v prvom rade si treba poriesit nepravidelnu menstruaciu. tiez som ju mavala nepravidelnu, vobec nikdy som nemala 28 dnovy cyklus. zacala som uzivat prirodne produkty a menstruacny cyklus sa mi upravil presne na 28 dnovy cyklus

evalin88
29. okt 2019

@emi_emi159 urcite ist k lekarovi, aby ti spravil vysetrenia a zistil preco mas MS tak nepravidelne, lebo tie intervaly medzi su fakt dlhe - cize netusis kedy mas plodne dni atd ja osobne som isla k Dr. Uz po 3 mesiacoch snazenia, na preventivku, dala mi neake rady a odporucila vyzivove doplnky atd. A pomohlo 😁😁

padone
1. nov 2019

Dobry den,s priatelom sa snazime o babatko,no on do seba pcha kadejake pripravky,o com je presvedceny ze su to len vitaminy,aky mate nato nazor,moze to byt jeden z dovodov preco sa nam nedari?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre