Manžel mi má pichnúť Fraxiparin a ja začínam mať stres

vanda323
27. okt 2021

Ahojte dievčatá, som už doma z nemocnice, dostala som fraxik. Manžel mi má pichnúť o 9 a ja začínam mať stres či to zvládne . Nemôže tam sa spraviť nejaká vzduchová bublina alebo čo? Bojím sa

hyta
27. okt 2021

Nemôže, nemaj obavy. Ja som teraz manželovi pichala 2 mesiace po úraze. Sú to tenké ihličky, bez problému. Moja známa si Fraxiparin sama pichala, takže spoločne to určite zvládnete.

vanda323
autor
27. okt 2021

@hyta Ahoj ďakujem super, takže len vybrať z obalu a proste pichnúť áno netreba nič odstrekovat a tak?

hyta
27. okt 2021

@vanda323 Presne, len vyberieš z obalu, dáš dole ten vrchnáčik čo je na ihle, trochou kolínskej vody či čímkoľvek čo obsahuje alkohol potrieť miesto vpichu kvôli dezinfekcii a pichnúť. Držím palce, to určite dáte.

vanda323
autor
27. okt 2021

@hyta Ďakujeme si zlatá ❤️

miskamicha
27. okt 2021

@vanda323 nie nemoze sa nic stat...ja si picham od zaciatku tehu... jed nechces do bruska mozes do ramena...dezinfikuj..urob koznu riasu aby to slo do tuku a kolmo pichni. Neboli to

luccija
27. okt 2021

@vanda323 nie, neboj sa zvládnete to.Co Ti zistili?hlavne oddychuj

kvetinka75
27. okt 2021

neboj, nič sa nestane, nič sa tam nevytvorí. Je to malá ihla, bežne si to ľudia pichajú a nikomu nič nie je.

snezienkaaa82
27. okt 2021

Pichala som aj ha, pred tehu,, počas, aj 6 týždňov po pôrode. Niet sa čoho obávať, no ha som to zle znasala, keď mi pichal manžel. Najlepšie spravíš, keď chytis kožu aj so sadielkom na bruchu ( ak nejaké sadielko máš 😀😀😀) medzi prsty a rýchlo pichnes. Niekedy, ma to stúplo, niekedy, som ani nevedela. Sém tam sa spraví taka tvrdá hrčka pod kožou, mňa aj svrbela, no po čase prešla. Držím prsty

aalt
27. okt 2021

Toto sme mali doma. Manzelka mala nejake podozrive vysledky, tak preventivne dostala injekcie. Prve jej pichla sestricka, ostatne boli na mna. Dostal som instrukcie ako a ides. Manzelka bola taka vystresovana, ze ani nevedela kedy som jej ju pichol a neverila ani ked som jej ukazal prazdnu striekacku. Hlavne klud. Ak manzel pri injekcii neodpadava, tak to zvladne. Najhorsie inac bolo "prepichnut" pokozku. Chcelo to taky "raznejsi" pohyb. Potom jej dosli vysledky dalsieho vysetrenia a viac to nepotrebovala.

pepss
27. okt 2021

Treba spraviť tú riasu hlavne 🙂

zanetakovacsova
27. okt 2021

@vanda323 mne priateľ tiež pichal a som tu 😛a pritom on má panický strach z ihiel 😃

thereisabear
27. okt 2021

Tiež som sa kedysi bála vzduchovej bubliny, ako tým strašia vo filmoch. Ale to sa nedáva do žily, takže žiadna vzduchová bublina nehrozí.

lady083
27. okt 2021

Poradim Ti (aspon mne to pomaha) na miesto vpichu si daj chvilu predtym ladovy obklad. Nie je to potom skoro vobec citit.

domak2
27. okt 2021

Mne ani nenapadlo, že by mi to pichol muž. Namiesto 3 sekúnd by to trvalo 3 hodiny 😅

mirka438
27. okt 2021

Tak mne muz povedal, ze aj zomrie za mna aj vsetko ale injekciu ze mi nepichne 😀 tiez som si fraxiparin v 3 trimestri pichala, musela som si sama a bolo to uplne v pohode. Syn sa prizeral tak som musela byt statocna a nerobit sceny. Tak aj on videl, ze injekcia nieje nic katastroficke 🙂

3petka
27. okt 2021

@vanda323 keď ti ju dobre pichne ani nevieš. Ale pozor nech ti ju jemne vpichava, nieže ti ju tam vrazi. Ja som si tak svoju prvú však že to asi nejak tak sa má a bolelo to jak svina a mala dom riadnu modrinu. Ostatne som si opatrne a už to bolo v pohode.

kvetinka75
27. okt 2021

hlavne nemasírovať miesto vpichu, nech sa nevytvorí modrina.

vanda323
autor
27. okt 2021

@miskamicha Ahoj, ani dali sme do ramená....bolo to ok 👍

vanda323
autor
27. okt 2021

@luccija Ahoj, zistili že mám hustú krv...tak preto.

vanda323
autor
27. okt 2021

@kvetinka75 Ďakujem👍 Už sme to zvládli to len ja som až.muza vystrašila 😄😄😄

vanda323
autor
27. okt 2021

@kvetinka75 Už maaaam modrinu ako hrom, neskoro som si prečítala tvoj odkaz 😔

vanda323
autor
27. okt 2021

@thereisabear Takže to tá vzduchová bublina je len do žily a vo filmoch? Nooo paradzina a ja som sa.jej bala

maminkadeticiek
27. okt 2021

Za moje tehotenstvo som si pichla sama vyse 300 injekcii.Nechcela spm aby mi to pichal muz.Prve som mala stres a potom som si na to zvykla.Poznam aj prijemnejsie veci ale zena spravi prendonosenie zdraveho babatka cokolvek.

evuska135
27. okt 2021

@vanda323 mne dali tiez z nemocnice hned fraxik lebo to robia snad kazdej. Vies co kym ti to picha muz je to super. Ja som mala hrozny stres ked som si musela sama 🙈🙈

thereisabear
27. okt 2021

@vanda323 Injekcie, ktoré by toto mohli spôsobiť si ani bežný človek sám pichať nemôže. Chápem, že máš stres, ja som nad prvou sedela skoro hodinu, kým som sa odhodlala. Ale je to bezpečné.

karem21
27. okt 2021

@vanda323 ahoj, som sestra, v takýchto predpripravenych striekackach je bublina, uplne mini,ktorá sa neodstrekuje. 🙂 ak máš modrinu, znamená to, že si porušila nejaku cievku. To v tomto prípade však nevadí pretože táto ihla prenikne len pod kožu, hlbšie už nie 🙂 a ak spravíš riadnu kožnu riasu, skoro to ani necítiš. Ja to picham v praci stále,ale keď som si to mala 2t pichat vkuse, sama sebe, veru, mala som problém aj ja 😂😂😂

evka258
27. okt 2021

@vanda323 ahoj, a som si sama pichala pri troch tehotenstvach. Nie je to nic tazke, urob si koznu riasu a pichni.

neznamaznama
27. okt 2021

@vanda323 odporúčam pichať do brucha. Menej to boli a nerobia sa také modriny.

mondolina
27. okt 2021

pozri videá na YouTube, pichaj si sama do brucha.

mirka7890
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre