Mám vysunutú platničku a plánujeme dieťa

mackove
1. okt 2021

Ahojte mamky. Chcela som sa opýtať tych ktore mate skúsenosť. Planujeme si babätko. Problem je taky , že mam vysunutu platničku 8mm. Pri zaťaži ako praci domu a pod. Pocitujem bolesť , keď nejako extra nezaťažujem chrbticu tak sa da vydržať. Chcem sa vas mamičky opytať , či ste vy zvladli tehotenstvo s vysunutou platničkou , či sa to da vydržať , alebo nie. Liečim sa už dva roky , bez zmeny. Planuju mi aj operaciu , ale tu som prezatiaľ odmietla. Mame to risknuť , alebo môžem už na druhe dieťa zabudnuť? 😭

mackove
autor
1. okt 2021

@mackove a ak budete písať , že sa mam opytať neurologa , tak prave idem z kontroli. Pani dr.mi povedala , ze mi nevie odpovedať na otazku , že nevie predpovedať buducnosť či to zvladnem alebo nie , ale ak sa nam zadari , mam počitať s tym , že ziadne lieky nebudem moct uzivat a budem trpieť.

luccija
1. okt 2021

@mackove najprv by som išla na OP.Kde to máš kríze?to je dosť vysunutá je tam nejaká zmena za tie 2 roky k lepšiemu?ozonove injekcie by nepomohli?

luccija
1. okt 2021

Tehotenstvo je veľká záťaž ja by som najprv dala do poriadku chrbát Cvičís pilates, SM?moja mama mala ísť na OP mala vysunutu a prasknutú platničku blízko miechy aj operácia by bol risk...rok cvičila všetko čo sa dalo, rehabilitácie a už 5 r to ma v poriadku

domka222
1. okt 2021

@mackove v podstate má Dr pravdu. Ťažko predvídať ako budeš zvládať, koľko priberieš a podobne. A s tými liekmi má tiež pravdu. Takže je len na tebe, či to riskneš, alebo sa najskôr dáš dokopy

masinka
1. okt 2021

@mackove ja som toto mala po druhom dietati, chodila som na rehabilitacie ( elektroliecba, trakcie), cvicit .... az ked som bola ok (bez bolesti), mali sme dalsie dieta. Tehotenstvo bolo fajn, akurat pri prvych dvoch som mala pri porode spinal, pri tretom mi ho koli platnicke nevedeli pichnut. Kym som potom bola na materskej a mala som dost pohybu, tak som nemala problemy, zacali zase ked som sa vratila do prace kde sedim pri PC 8 a viac hodin denne.

nikca_123
1. okt 2021

@mackove ja mam to iste co ty, a nedari sa nam este ani prve dieta pomaly druhy rok, ostatne vysetrenia mame OK. Tym, ze ziadne dieta nemam, risknem to ;)

adrbat
1. okt 2021

@mackove Moja mamina mala vyskočené obe platničky a nečakane sa pritrafilo 4 dieťa. Zvládla to ale mala bolesti s tým, že hocikedy sa to mohlo zhodiť - navyše brat je zdravotne postihnutý a musela s ním chodiť na liečenia, cvičiť s ním a namáhať sa. Doteraz má problémy a nemôže zdvíhať ťažké veci - a má neskutočne bolesti krížov. Ale zvládla to, lebo musela.

luciafedor
11. jan 2022

@mackove ja som 3mes po sekcie pri tvojom probleme.my sme neplanovali, stalo.bolo to narocne obdobie velmi, bolesti sa stuonovali, az tolko, ze som ostala leziak, 2mes pred terminom si ma nechali v nemocnici, mala sa narodila o mes skor, dostavala som infuzie ,,elixirov,, nezaberalo, ulavilo sa az po sekcii, ale po mesiaci sa to vsetko vratilo, leziak nie som,dufam ze ani nebudem uz az tak, ale nohu taham za sebou,necitim prsty...bolo to velke riziko,no nastastie to dobre dopadlo.na tvojom mieste sa daj do poriadku najskor sama....nevies ci bolesti budes zvladat a naozaj to mnozstvo infuzii co mi dali,aj ked vraj sa mozu ....som stastna ze mala je zdrava, a budem sa kazdy den modlit Bohu aby to tak aj zostalo.
Neriskuj

dada7701
11. jan 2022

@mackove po operácii mám 2 deti, ale cisárskym rezom ....pri prvom ma trocha seklo v 7 mesiaci a pri druhom v pohode, aj keď stav už bol horší ...poškodená noha ...je to na dlhé písanie ...teraz má mala 2 roky a už pociťujem väčšiu záťaž a bolesti zase...ak nemáš akútne bolesti, skús na to nemyslieť , teda myslieť pozitívne a ísť do toho ...ja som 4 mesiace po svadbe išla na operáciu a na ďalší rok som otehotnela ...

mackove
autor
12. jan 2022

Dievčence , tak nakoniec to somnou bolo až tak zle , (o belestiach ani nemusim pisat , ani tahanie noh za sebou a pod.) Že som šla konzultovať stav do Ružomberka , tí hneď operacia , ako môžem tak fungovať (prišla som tam dosť vzlom stave v zdravotnom , ale už aj psichyckom). 9.12. Som podstupila operaciu , termin som dostala do mesiaca. Som už mesiac PO a môžem povedať , že sa teda citim o 99.9% lepšie. Keby som vedela , idem hneď a nenaťahujem to tak... Buduci pondelok ma čaka kontrola , asi aj rehabky. S dieťaťom som sa rozhodla že počkám. Minimálne rok. Žiaľ , nechcem sa dostať už do takeho stavu ako som bola. Snaď tehotenstvo zvladnem a budem robiť všetko preto , aby som nerodila za každu cenu prirodzene !

dada7701
13. jan 2022

@mackove tak prajem veľa šťastia, nech to ostane tak ako je a správne si sa rozhodla počkať, daj sa poriadne dokopy, choď do kúpeľov a bude všetko ok 😉

luciafedor
16. jan 2022

@mackove tak to je super ze uz ma po a ze je lepsie.teraz sa zotav a babatko pride coskoro, budes si uzivat 🙂mozem sa ta spytat,ja mam 3mes ,je vhodne operovat ked je take male dieta, z tvojej skusenosti...zvladla by si to po operacii postarat sa?neviem aka je rekonvalescencia.dakujem ti

lucia147852
16. jan 2022

@mackove jeej super. Ja mám toez platničku. Cvičím teraz. Dr povedal tiež že nevie čo bude, ale že nejak zo zvládneme. Keďže zas aj s pribúdajúcim vekom by to bolo horsie. A mne hneď povedal že porod sekcia, čomu sa vôbec nebránim, keďže problémy s panvou a chrbticou mám od prvého veľmi zlého pôrodu

mackove
autor
16. jan 2022

@luciafedor No vieš čo , myslim si žeby si zvládla 🙂 hospitalizacia v nemocnici je cca 3-4dni , mňa robili vo štvrtok na obed a v nedeľu som šla domov. Neviem ako to máš ty , ale napr.môj muž pracuje v zahraniči , tak nam to dobre vyšlo , že bol na Vianoce doma. Samozrejme , že hneď som nemohla robiť okolo dcérky (2ročnu už máme) , ale manžel pomohol. Týždeň robil všetko on , nachystal pradlo do pračky , ja zapla -on vyvešal. Variť som zvladla , ale s prestavkami , že som chodila si ľahnúť. On nachystal ingrediencie , ja pohadzala do hrnca. A tak sme si pomahali. Robili ma 9.12 a šalát na Vianoce som už zvládla zrobiť , čim ďalej to bolo lepšie a lepšie , teraz už dokažem zrobiť hocičo , ale samzrejme opatrne , a dcérka kym spí na obed , ja oddychujem. Zatiaľ ju ale napr.nekupkam , nato sa ešte necítim , ale manžel už odchadza tak musim nabrať sily. Tak ak ti ma kto s babatkom pomôcť , smelo dotoho ! 🙂 ešte je malinké , tak to ma vyhody, že neni toľko roboty ako pri dvojročnej , kde sa to musí už venovať viac a furt čosi chce. Neviem či kojiš , ale po OP sa nesmie sedieť , čiže kojenie v ležme. Dá sa to zvladnuť , všetko si už prispôsobiš aby tebe pasovalo 🙂
@lucia147852 presne , ja som takisto dopadla po pôrode ....ja už len sekciou , nech sa robi čo sa robí. Mne ale už ani cvičenie nepomahalo , ani rehabky , ani opichy. Proste som už chodila po štyroch , ani o dcerku sa nedokazala postarať... neľutujem že som bola , cítim sa vyborne a o 20 rokov mladšie 😀

lucia147852
16. jan 2022

@mackove úplne viem ako si sa cítila. Mne nastatie opich a poctivé cvičenie aspoň uľaví, ale trocha viac námahy a už cítim bolesti. Mna najskôr odfajcovali te čo chcem, jasne že má boli chrbát, veď mám dieťa. Až tetaz mám posledný rok super dr čo ozaj pomaha a rieši. 🙏🙏🙏

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre