Mám vysadiť Duphaston až v deň očakávanej MS?

milka1988
21. máj 2021

v Car mi dr predpisal po ovulacii Duphaston. Skusenost s nim uz mam, ale vzdy som ho brala 10dni. Tento cyklus nesledujem kolky den dpo som. Stresovalo ma to strasne. Teda cca tak 9-10 asi môžem byť odhadom. Moja otázka znie, stane sa niečo ak ho budem brať ďalej až kým nepríde ms a až vtedy ho vysadím? Lebo tehu mozem nemusím byť. Ale som sa zaprisahala že ani sledovať sa nebudem, ani testovať dokým nebude ms meškať už. Alebo o musím na 10ty deň vysadiť aby ms potom prišla? :(

mikasz
21. máj 2021

@milka1988 tak duphaston moze blokovat ms, cize nepride kym nevysadis. No ked si tehu a zrazu ho vysadis, tiez to nie je ok. Ked mal dovod byt ti nasadeny, tak sa zvykne brat dlhsie. Ja som progesteron brala od ovu do 12tt tehu
Lekar ti povedal ze 10dni a vysadit?

tessa2299
21. máj 2021

@milka1988 ja som uzivala po ovulacii utrogestan. Tehu testy slabo pozit. A ako som vysadila utrogestan, tak do 2 dni prisla ms (vtedy som bola cca 11DPO).
@mikasz myslis, ze keby ho nevysadim, tak by sa to udrzalo? Mohla byt chyba v tom? Testy som mala taketo.

milka1988
autor
21. máj 2021

@mikasz no povedal ze mam spravit na 10 den test lenze ako dobre vieme, nemusi na 10dpo test este nic ukazat ze? cize ho vysadim lebo ved test bude este negat a nakoniec to tehu bude a bude zle :/ tak som myslela ci sa neda brat do ms a ked tak vtedy spravim test, vysadim ho ak bude negativny a ms dojde ale neskor co by mi az tak nevadilo velmi.

mikasz
21. máj 2021

@milka1988 ja osobne by som brala aspon 14dni od ovu, keby bol test biely, tak vysadila. Mne osobne napr.tieto lieky blokovali ms, ale niektore baby dostanu aj ked uzivaju, tazko povedat...

mikasz
21. máj 2021

@tessa2299 tak netrufam si povedat, niekedy sa neudrzi ani ked sa beru lieky. Ale kebyze mam slabo pozit.test, tak skusim o 2dni, ci ciarka nestmavla a ked nie, az potom vysadim

tessa2299
21. máj 2021

@mikasz toto boli testy 3 hodiny pred tym ako prisla MS. A vzdy mam ms 38-39 hodin od poslednej tabletky. Ale teraz mi kazali v care uzivat lieky az dovtedy, kym nebudem vediet vysledky z krvi po IUI.

milka1988
autor
21. máj 2021

@mikasz no zatial vzdy ked som na 10DPO vysadila tak prisla ms na cas

patuska00
25. máj 2021

Ja tiež beriem dufaston každy mesiac od 14dna do 25 dna aby prišla menštruacia

janetinka27
1. jún 2021

@milka1988 tiez som mala tento problem na jesen, ja som brala clostyl, ovitrelle a duphaston. nevedela som, ci ho vysadit, lebo mala som 2 dominantne folikuly a planovany pohlavny styk, takze k oplodneniu dojst mohlo. duphaston som vysadila a prisla MS. ale ci to bolo tym vysadenim, neviem. ja som potom brala duphaston nepretrzite 5 mesiacov, tri tabletky denne a MS som aj napriek tomu mala a dost silnu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre