Mám Meniérov syndróm a bojím sa mať dieťa

7. dec 2022

Baby... je tu niektorá z vás maminka, ktorá to zvládla a zvláda s diagnózou Menierov syndróm alebo príbuznou? Som totiž vo veku a štádiu, kedy premýšľam nad prvým dieťaťom a či ho vôbec mať, nakoľko ma trápi Meniér - sluchové problémy by boli ešte v pohode, no ja si neviem absolútne predstaviť zostať tehotná či starať sa o malé bábo so závratmi a motákmi :( Maminu i svokru mám ďaleko, nedá sa operatívne, ocino robí tiež ďaleko v zahraničí a dochádza, manžel má prácu, že je prakticky stále na telefóne k dispiozícii keď ho treba že vybehne, nedá sa mu veľmi meniť, že ráno by neprišiel alebo poobede by šiel skôr.
čítala som síce, že veľa ženám Menier úplne ustúpil počas tehotenstva ale čo potom?
Máte niektorá skúsenosti alebo nejaké rady?

malacibulka
17. dec 2022

S Menierom mozes ist rovno na rizikove a prelezat tehotenstvo na gauciku. V sestonedeli budes potrebovat pomoc, a potom to uz je na zvazenie ake silne zavraty mas, ci budes dieta prenasat hore dole alebo obmedzis manipulaciu.

luccija
17. dec 2022

A teraz sa ako cítiš?ako dlho to máš diagnostikované?
Nikto nevie ako Ti bude aj teraz asi pracujes, chodis do obchodu, ak chces dieťa ina možnosť nie je.Popytaj sa lekára na skúsenosti aj "zdravé" ženy majú v teh.zavraty, zvracanie záleží od tvojho stavu ako to pocitujes

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre