Mám 43 rokov. Je šanca, že otehotniem?

katarinaschober
18. júl 2024

Mam 43 je este nadej ze otehotniem

cookie29
18. júl 2024

prirodzene velmi mala. Nulova nie je, ale blizi sa k nule. Co na to lekar?

katarinaschober
autor
18. júl 2024

@cookie29 tiez povedal nizka

zuzanockamt
18. júl 2024

@katarinaschober Nebrala by som to tak tragicky. Samozrejme s ohľadom na to, čo všetko máš za sebou. Ja mám onedlho 43 a verím tomu, že keby som ešte chcela prirodzene otehotnieť, tak do roka je to tam. Ale dve deti už mám -prvé cca rok snaženia (28 r.), druhé asi 5-6 mesiacov (38 r.).

jarnajar
18. júl 2024

Ak si zdravá, tak máš šancu.

katarinaschober
autor
18. júl 2024

@zuzanockamt dakujem si ma potesila ja mam endometriozu preto je to umna tazsie

zuzanockamt
18. júl 2024

@katarinaschober Samozrejme,že sa spoľahnúť na rady a odporúčania lekára, ale nie je to také nemožné, ako sa to prezentuje tu na MK.

zobaka
18. júl 2024

dá sa aj po 40tke aj keď človek nechce, šancu máš ak si zdrava

katarinaschober
autor
18. júl 2024

@jarnajar co mam rozumiet pod pojmom zdrava

jarnajar
18. júl 2024

@katarinaschober pokiaľ nemáš žiadne gynekologické problémy. No nižšie píšeš, že máš endometriózu, tak asi je šanca nižsia. Držím však palce.

zzuunnaa
18. júl 2024

@katarinaschober ja mám známu, ktorá mala mimomanželský pomer asi 3-4 mesiace a otehotnela. V tom čase mala 44 🙂

katarinaschober
autor
18. júl 2024

@jarnajar ano je lebo sa tazsie uhniezdi

katarinaschober
autor
18. júl 2024

@zzuunnaa mozno by som mala skusit aferku hahaha

princkrason
18. júl 2024

spomina sa tu nejaka aferka? 😎

kiwi3
18. júl 2024

ak mas endometriozu, tak to vidim skor na IVF. inak je to dost individualne, zalezi na hormonalnom profile, hlavne AMH, ale to ti uz asi robili...

michaela329
18. júl 2024

Nuž...ja nie som schopná s endometriózou otehotnieť prirodzene a to som začala snahu v 27🤷 A nejde len o Teba, fit musia byť aj partnerove spermie...

anjelicek26
18. júl 2024

Záleží od strasne veľa faktorov.. ja som rodila na moju 40ku a snažili sme sa 1.5 roka.. problém nakoniec zistili až na laparke, zrasty, pretoceny vajecnik, nepriechodny ten druhy vajcovod. Otehotnela som tri mesiace po tom, ako ho vyrovnali, takže tak...Ale každým rokom ta plodnosť ide dole.. ale kým ma žena cyklus,nula to nie je.

vilma7
18. júl 2024

@cookie29 bez problémov dom otehotnela prirodzene v 40 a 42...takže ak je zdravá a nie sú žiadne zdravotné problémy, tak nevidím príčinu, prečo by nemala, nemohla...
@katarinaschober my tvoj zdravotný stav nepoznáme. Ja som bez akéhokoľvek problému otehotnela v 40 a 42, mám dve zdravé detičky.

margarety
18. júl 2024

A uz sa snazite? Ak sa ti uz roky nedari, asi je sanca mala a mozes ist este na ivf, aj to s dost malou sancou. Ak ste sa nezacali snazit, mozno si super plodna a pojde to. Ja som rodila pred 40 tkou ale po 13 rocnom “snazeni”. Takze je to velmi individualne. Este je dolezite, ako je na tom partner..

pink_lady
18. júl 2024

@kiwi3 tak AMH nie je tiez uplne smerodajne, ja som otehotnela s 0,06...😂
A
Autorka, drzim palce, poznam viacere co otehotneli aj neskor po 40...Zalezi aj ako inak na tom zdravotne som...
Mam tiez 43, druhe som rodila 1,5m po 40tke, ale absolvovali sme aj soft IVF, to vklad nevysiel, pri cakani na KET som otehtonela...A keby sa teraz zadari tiez sa nenastvem 🙂 Inak tiez mam endometirozu...resp som mala

spanielka44
18. júl 2024

Kolegyna otehotnela keď mala 42, teraz ma 44 snažia sa o druhé už rok ale ani náznak… moja mamina mala dvojičky v 39, proste skúšajte a uvidíte, žiadna zena dokonca ani žiadny doktor vám s istotou nepovie či sa podarí alebo sa nepodarí 🙂 je tam sice mala šanca ale predsa tam je

mimuska328
18. júl 2024

@katarinaschober minule som čítala tému ktorú si zakladala a keď máš za sebou potrat alebo ak aj viaceré neriešila si vyšetrenia aby si predisla ďalšiemu potratu? Hematologiu hlavne a reproimunologiu tam bývajú najčastejšie potraty

egonsk
18. júl 2024

@katarinaschober ked nemas problemy gynekologicke a budes s plodnym chlapom sulozit, neni dovod preco by si nemala.

martinkatinka
18. júl 2024

S endometriozou to bude zrejme tazke, ale zalezi na tom, v akom stadiu ju mas.

veselo_neveselo
18. júl 2024

@katarinaschober statisticky velmi nizka aj ked ste obaja zdravi; pri akomkolbek gynekologickom probleme, ci inom zdravitnom, to rapidne klesa.

Ja som tak patrala (kvoli sebe) a je to tak 5%. A nemam endo. S nou to mas este menej.

Ak este chces dieta, chod hned do caru.

kiki68
18. júl 2024

@cookie29 mne povedal moj, ze v 40tke som plodna ako kralik. Toto moze byt velmi individualne podla mna. Zalezi aj ako je na tom partner. Ked su obaja na Tom dobre, tak sa mozu veselo mnozit

katarinaschober
autor
18. júl 2024

@martinkatinka v akom stadiu to my nepovedali len tolko ze mam plno myomov v maternici malych a dve vacsie

kiki68
18. júl 2024

@katarinaschober tak to neni dobre, to by sa malo riesit tie vacsie nez otehotnies. Asi by som sa poradila aj inde este, ze mat druhy nazor.

katarinaschober
autor
18. júl 2024

@mimuska328 uz my robili vsetky mozne vysetrenia ale nic nezistili

veselo_neveselo
18. júl 2024

@katarinaschober ved vyssie pises, ze mas plno myomov. To same o sebe moze byt pricinou potratov.

katarinaschober
autor
18. júl 2024

@kiki68 uz som bola 2 krat operovana ale vzdy sa vracaju chceli ma aj teraz operovat ale potom by sme museli dat pauzu pol roka a Kedze mam 43 tak nechceme stracat cas

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre