Mám 40 rokov a chcem bábätko

5. sep 2024

Ide o to ze som rozvedena a s predosleho manzelstva mam 15rocnu dcerku.Teraz mam noveho muza,uzasneho chlapa a tuzime mat spolu babatko.On ma 37 ja 39.Je na to este neskoro?Zdrava som,aj ovulaciu mam este dost dobru,doktor vravel ze vsetko je v poriadku.Len ja sa trapim ci nie som moc stara uz🥴Cvicim pravidelne a vizeram o 10rokov mladsie ak nie aj viac.Vzdy som bola ako dievca skor.Chcem zazit este raz ten pocit objat ten mali uzlicek

hederamonstera
5. sep 2024

Tak to zalezi na vas. Jedno dieta uz mas a vies co to obnasa, a ci sa ti do toho chce znova ist. Ten uzlicek je len par mesiacov uzlickom

zmrzlinka2021
5. sep 2024

Ste manželia? Máš aj ty vlastný byt alebo spoluvlastníctvo nehnuteľnosti? Si zdravá? Máš prácu, že vieš uživiť rodinu? Ak áno, chod do toho. Vôbec nie si stará.

pribinak
5. sep 2024

Dnes 40tnicky bežne rodia, nie je to žiadna rarita

Skôr by som sa zamerala na vás vzťah. Ako ste dlho spolu? Lebo píšeš že teraz máš nového….to je koľko?
Bývate spolu? Hospodarite spolu? Čo dcéra a tvoj partner? Všetko ok?

autor
5. sep 2024

@zmrzlinka2021 ano zijiem s priatelom,buduci rok sa chceme zobrat ❤️ je to moja velka opora,a ja mu chcem darovat spolocne dietatko ❤️ ano mam pracu,aj on je pracovity,az hodne🙂 uplny opak mojho byvaleho.

autor
5. sep 2024

@pribinak ano dcera v pohode,partner v pohode v tomto smere je vsetko ok ❤️

autor
5. sep 2024

Len ako si sa bojim ze ci neni riskantne otehu v 40tke

saxana000
5. sep 2024

Vzdy je tam riziko.zalezi to len na tebe.ja mam 34 a druhu dcerku a je to brytal rozdiel ako pri prvej v 26.nezabudaj ze nemusi sa podarit hned.ak si si vedoma ze budes v 60ke na stuzkovej a vnucata od mladsieho dietata nahanat v 70ke a nevadi ti to...

autor
5. sep 2024

@saxana000 to mi vobec nevadi,tak dufam teda ze sa nam zadari ❤️....ano ja som pred 15 rokmi skoro zomrela pri mojej dcerke takze riziko je vzdy

autor
5. sep 2024

@saxana000 a aky je zozdiel 🙂

vestecmagia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
5. sep 2024

Partner nema dieta? Ak ma, ja by som do toho nesla. Tu ti kazda bude tvrdit, ze v 40 je to pohodicka. Neviem...na mna dost. A reci, ze vyzeras o 10 rokov mladsie..🙄 Ked sa tak citis, chod do toho. Ja by som nesla. Novy muz je vzdy uzasny. Aspon chvilu...

stanulienkat
5. sep 2024

@vestecmagia babatko praveze malokedy upevni vztah. Mas romanticke predstavy. Je to velka skuska pre vztah. Duplom, ked su spolu kratko.

vestecmagia
5. sep 2024

Nemyslim ze je dobre si nechat radit tuna :D mozete byt rodinka so vsetkym co ku tomu patri , babatko naozaj upevni iba vztah, novy zivot, nove pokracovanie teba

zeldia
5. sep 2024

To sú také kecy s tou stužkovou niektoré 18r maminky sa stužkovej nedožijú (bum rakovina alebo nehoda). Skôr ide o to ako si na tom fyzicky ty ako osoba či to dáš. Jednoducho chrbat je iny, kĺby su iné atd. Či si ťažko pracovala, stres, fyzická námaha alebo si v top zdravotnom stave. Ale aj ja by som rátala s tým že to nemusi vyjst, môžeš potratit nemusi sa dariť atd ale ak si v dobrej kondícii smelo do toho.

vestecmagia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1mimka18
5. sep 2024

Tak neviem za mna je 40r už veľa na dieťa. A reči "vyzerá k 10r mladšie" to sa raz dva môže zmeniť. A nový muz je vždy úžasný 😀

marcellka32
5. sep 2024

To vyzerám o 10 rokov mladšie si hovoríš sama ? Alebo partner?
Nie, nešla by som do toho, máš odrastené dieťa, užívaj si ho aj v tomto veku

deti95060810
5. sep 2024

najdôležitejšie je to že si to praješ TY. ty sa budeš starať o malé bábo, ty budeš prežívať všetky tie radosti , ale aj starosti...
držím palce nech to vyjde ako si to praješ ty...

stanulienkat
5. sep 2024

@vestecmagia prosim...🙌 Uz len tvoj nick a kecy hovoria za vsetko. Keby babatka upevnovali vztahy, tak nie je tolko rozchodov pocas prvych 3 rokov od porodu.

dharmasanata
5. sep 2024

Nepýtaj sa na názor iných, keď chcete tak sa milujte a množte 😀

yanni
5. sep 2024

Zeny na MK nesklamali. Zase tie kecy so stuzkovou. Koho to zaujima? Akurat pred par dnami som tu citala diskusiu, ze mnoho deciek na stuzkovu ani nejde. Tak aka stuzkova😳

Autorka, ak si zdrava a vsetko psuje, tak chod do toho. Starsie dieta maz uz vyrastene, tak sa viac-menej mozes sustredit na babo. A ano, je to pohodicka. Ked je zena zdrava po kazdej stranke, tak to bude ok. Treba sa aj psychicky na to pripravit. mysli pozitivne. A nerad sa v takychto veciach na MK. Tu ti kazda povie, ze si stara. Nie niesi. Mladsiu dceru som rodila presne mesiac pred mojimi 41. narodeninami. A ano, bola to pohodicka. Aj jej polrocne vyvreskovane cele dni som zvladla. Mozno aj lepsie ako nejaka dvadsiatka. Mam 46, copana ma 5, prvacka na ZS a este stale je to pohodicka. A to je riadne tvrdohlava.

petamich
5. sep 2024

Cokolvek ti ktokolvek povie je irelevantne, ty musis vediet, ci sa na to citis, lebo prvy rok je masaker co si budeme klamat a vela parov to ma na rozvod ten prvy rok a je to velka skuska pre vztah, ziadne romanticke upevnovanie vztahu, dobry bullshit, staci narocnejsie dieta, zenske hormony, spankovy deficit a ides. Ak si si ista, ze partnera poznas, ze sa bude aktivne podielat na starostlivosti a fyzicky sa na to citis preco nie, prosim ta len skus pragmaticky a racionalne a nie ze ides priatelovi darovat spolocne dietatko 😅

really8
5. sep 2024

Je to moja velka opora a ja mu chcem darovat spolocne dietatko. Stoji o taky dar? Vies ze dietatko da nedarovava a vlastne to bude hlavne na tebe? Mimochodom je uplne irelevantne ako vyzeras. Ja by som do toho nesla. Zabudla si co je to novorodenec a batola.

zltalienka
5. sep 2024

@stanulienkat "Keby babatka upevnovali vztahy, tak nie je tolko rozchodov pocas prvych 3 rokov od porodu." Tak je možné že tieto páry by sa bez bábätka rozišli oveľa skôr. Stále je mnoho ľudí, ktorí kvôli "zodpovednosti za dieťa, za rodinu " vydržia aj v menej funkčnom partnerskom vzťahu. Ja som kedysi čítala štúdiu, výskum, že každé dieťa v priemere "udrží spolu" rodičov 10 rokov. Samozrejme sú aj takí čo nevydržia ani rok, ale aj takí čo vydržia až do smrti....

vestecmagia
5. sep 2024

@stanulienkat je rozdiel hlupi pubertaci a je rozdiel dospely ludia , ak chcu v takom veku obaja babo tak kde je problem ? To nie ze jeden chce a druhy nie, ano v takych pripadoch vztahy krachuju a plus sama vidi ako vychadza s jej dcerou a podla toho sa moze tiez zariadit aky by bol otec

carolynka
5. sep 2024

Mladsia uz nebudes, aby si si o 5 rokov nevycitala, ze si to aspon neskusila

huginko
5. sep 2024

Jasne, ze netreba váhať... Sup do toho... 40 rokov je úplne v poriadku...

retatka
5. sep 2024

Tiež by som už v 40-tke do dieťaťa nešla ,za mňa už je to veľa ale užívala by som si krásne chvíle s novým partnerom.Pevný a naplnený vzťah môžete mať i bez dieťaťa .A ešte nevies ,či je to ten pravý,keď ste len krátko spolu aby si neostala nakoniec sama s dieťatom .

ivik4
5. sep 2024

Okrem veku by u mna zavazilo ci som zdravotne ok, ako dlho som s muzom lebo pises ze mas noveho a ci by som vedela uzivit seba a dieta/deti sama keby cosi. Za mna nie, ale viem ze sa rozhodnes ako to budes citit ty

ivanakal
5. sep 2024

Ja mam 40, citim sa na 25 aj fyzicky aj mentalne 😂 ale teda v tomto veku by som nechcela dieta. Ja neviem ako sa budem citit o 5,7,10 rokov a chcem s dietatom chodit na vylety, turistiku, poukazovat krasy Zeme.. a co ak nebudem vladat? aku srandu so mnou zazije. To je len jedna z veci ze preco nie..Ale teda je to kazdeho osobna vec, ak niekto chce, tak preco nie. Mam viac kamaratok, ktore otehotneli v 40tke....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre