Mám 35 rokov a chcem bábo. Je to neskoro?

mokasina
3. jan 2013

Dobrý deň 🙂 ... chcela by som dieťatko ale mám 35 rokov neni už neskoro ? ☹

liz_lemon
3. jan 2013

@mokasina nie si prvorodicka, takze je to v pohode, kolkokrat maju styridsiatnicky len prve dieta

anjelicek26
3. jan 2013

@mokasina - nie je neskoro. Pokial je tvoje telo este zdrave a silne (a dnes 35 rocna zena nie je to, co pred 20 rokmi, ze ano, stravujeme sa inak, sportujeme atp.), otehotnies. Pokial to nepojde, telo ti same vysle signal, ze to nejde, ked sa proste nebude darit. Ak tuzis po babu, zajdi k lekarovi, nech ta preklepne a chod do toho. Nie, nie je neskor, ved nemas 45 🙂

vivusika
3. jan 2013

určite nie je 🙂 ja som mala dcéru v 34 a syna v 39. V pôrodnici nás tiež bolo viac vekovo rovnakých, takže pohodička...

zuzka38
3. jan 2013

@mokasina ak si v zdravotne poriadku preco by malo byt neskoro?

ocean23
3. jan 2013

Ani na to nemysli. My sme sa s manželom rozhodli mať dieťatko, keď som mala po 38 a manžel po 39. Teraz máme 19 mesačného synčeka. Síce už tak nevládzeme ako za mladi 😝 , ale my sme si to tak zariadili. Nerozmýšľaj, ale konaj! 🙂

desszi
3. jan 2013

Ja som mala synceka v 33. rokoch, verim, ze neostaneme len pri jednom dietatku. Vek vobec neriesim. Podla mna 35 rokov je na babatko priam idealne 😉 Drzim palceky, nech sa zadari 🙂

mokasina
autor
3. jan 2013

ďakujem ženy 😀 pôjdem doktorovy sa popýtať a skúsim to 🙂

dionyzka
3. jan 2013

nemyslim si, ze je neskoro. Ja som dieta rodicov - mamina mala 35 a oco cez 40. Ako dieta som to vnimala dost negativne, nezdali sa mi stari, ale po mojej 20tke som zacala riesit problemy ako caste navstevy lekarov, opatera starsich ludi. Da sa povedat v mojom pripade, ze moje deti mozu zabudnut, ze ich stara mama zoberie na vylety a pod. - uz nevladze. Moja suseda rodila v 20 a jej mamina tiez - su to aktivni stari rodicia, co mojim detom chyba.
Toto je ta odvratena tvar, ked rodis az po 35.

monika127
3. jan 2013

vôbec nie je neskoro,ja mam tiež 35 a čakam druhe dieťatko...

hradnapani
3. jan 2013

@dionyzka mam velmi podobnu skusenost. Prave teraz, ked mam male dieta, mam zrazu aj z rodicov "deti",lebo sa zacali lepit choroby na nich a takisto uz nemozu zastavat tu klasicku starodicovsku ulohu voci vnucatam :(
Ale z biologickeho hladiska si zase myslim, ze neskoro na dieta je az vtedy, ked je zena v prechode 🙂
Vsetko ma svoje za aj proti...

saska.t
3. jan 2013

@mokasina budem mat ttiez 35 a prave som sa dozvedela ze cakam babatko 😉

kacenka277
3. jan 2013

@mokasina urcite nie je neskoro, kamaratke sa v auguste narodil krasny syncek a mala 38 (prvorodicka) 🙂 takze vela stastia 🙂

luba41
3. jan 2013

@mokasina ja som rodila tretie dieťa 3 týždne pred 42.narodeninami. Staršie deti mali 13 a 10,5 r. , a nejako som si nepripadala "stará" 😉 Nemala som ani zdravotné problémy, deti už boli ako tak samostatné, tak sme sa dali ešte na tretie. A neľutujem 🙂

zuzanale
3. jan 2013

@mokasina určite nieje neskoro ak je všetko po zdravotnej stránke ok a sa na to cítiš prečo nie ja mám v okolí kopec ludí ktorý mali takto neskoršie deti dokonca v rodine až 2x a potom je smiešno keď v školke vysvetľujem rodinné vzťahy a že to nieje bratranec mojích detí ale moj 😀 keďže najmladší bratranci sú mladší ako moje deti 😅

@hradnapani
@dionyzka bohužial dnes je doba iná ako keď sme si my užívali starých rodičov ☹ teraz buď su chorý alebo nútený pracovať je len velmi málo starých rodičov ktorý sa možu venovať vnúčatám ...

namornicka
3. jan 2013

Je síce príjemné mať mladistvých aktívnych starých rodičov pre deti, ale to že žena rodí mladá nie je záruka že sa jej deťom budú dedkovci venovať. Sú aj takí starí rodičia, ktorí o to až tak záujem nemajú a potom sa človek často odsťahuje do zahraničia a babka s dedkom sú ďaleko, čiže na to by som sa nespoliehala.

andrejka1974
3. jan 2013

urcite nie je, ja som mala dcerku v 34 a potom prisla este dalsia dcerka , ktora ma teraz skoro 9 mesiacov a ja som ju mala v 38 a som rada ze su tu aj oni mam este troch starsich synov 🙂 🙂 🙂

ingrid16
3. jan 2013

nie je neskoro. v uk , ked som rodila ako 29 rocna , tak my hovorili,ze aka mlada mamicka. tam bezne rodia styriciatnicky. teraz mam 34 a cakame druhe babo.

denask1234
3. jan 2013

ja mam tiez 34 a cakam babo a veeelmi sa tesim🙂))

gabusa1975
3. jan 2013

ja mám 37 a pol a pred 3 týždňami sa nám narodilo naše prvé dieťatko 😀 ,

hradnapani
3. jan 2013

@zuzanale jasne, je taka doba. Ani som tak nemyslela, ze by sa stari rodicia mali venovat vnucatam, skor je zatazujuce starat sa o mimino a zaroven riesit nemocnice a tazke zdravotne stavy svojich rodicov naraz - je to enormny napor, fyzicky aj psychicky (ked ti nema kto s tym pomoct). Ked sa dieta narodi rodicom vo vyssom veku, je tam vyssia pravdepodobnost, ze sa to napokon takto casovo stretne. Hlavne, ked to dieta nebude mat svoje deti velmi skoro. Ale tak, taky je zivot, treba si ho vazit tak ci tak 🙂
Ale ako kriterium ci mat alebo nemat deti vo vyssom veku , to by som tak nebrala. Ja asi tiez budem mat druhe mozno aj po 35-tke. Ale poznam to aj z tej druhej strany... O to viac sa budem citit zaviazana "starat" sa o seba...

rainbow1
3. jan 2013

@mokasina, nie je neskoro, ja mám 40 a doma 1,5 ročnú slečnu, je to naše zlatíčko, aj keď divoké 😀 , mám ešte jednu dcérku 14 ročnú, takže to máme dobre vyvážené 😀
čo sa týka témy starí rodičia, nikde nie je napísané, že keď máme deti ako mladšie, je to lepšie, mnohí starí rodičia pracujú, alebo sú dnes aktívny a majú "svoj" život a bohužial ani choroby si nevyberajú vek ☹, viem o čom hovorim, moja mam zomrela ako 45 ročná ☹
takže hlavu hore a hor sa na to 😉

lovela1
3. jan 2013

@mokasina pokial si fyzicky fit,tvoj vek nieje prekážkou.....ja budem mat onedlho 41 rokov,mám 13 mesačnú dcéru a úprimne užívam si to viac ako pred 11 rokmi.... pomaly som stepovala k prechodu a čakaniu na vnúčatá ...................... .normálne som chytila druhý dych 🙂

cerez
3. jan 2013

Ja som porodila svoje druhé dieťa v 35. Tehotenstvo bolo lepšie ako pri prvom dieťati a aj po psychickej stránke som bola vyrovnanejšia.
@mokasina

martinailova
3. jan 2013

😉 🙂 😵

bis
3. jan 2013

rozhodne nie🙂

lovela1
3. jan 2013

@luba41 ešte mám sem tam kučeravú myšlienku ,čo keby.....ale manžel už o tretom nechce ani počut 🙂
@martinailova vidím,že to máš za pár....držím palce 🙂

strapka
3. jan 2013

podla mna,nie je neskoro,ja mam 40 a som tehotna a ziadne problemy nemam

diusik
3. jan 2013

@dionyzka mas pravdu,nad tymto sa zamyslam aj ja,tiey chcem este dieta,ale najneskor v33 a uz aj to sa mi zda neskoro,lenze dnes je taka doba,vsade naokolo maminy v takomto veku.Preto tuto generaciu,mysilm nas co sme teraz po 30,cakaju velke vyzvy a to v smere aktivity,proste sa musimne snazit byt vitalne co najdlhsie,starat sa o zdravie,ostat aktivne,a to uz cielene treba pestovat teraz!Ja tu chcem byt este dlho pre deti 😉

dionyzka
3. jan 2013

@diusik
@hradnapani
... ja si myslim, ze kazda minca ma dve strany. Tiez som si povedala, ze najneskor dieta 30 - 33 rokov, z dovodu, ze nechcem, aby moje deti do svojej 30tky riesili take problemy ako som riesila ja so svojimi rodicmi. Ale je to velmi individualne a kazdy to citi inak.
Moj manzel uz starych rodicov ako dieta nemal - doteraz tvrdi, ze si to velmi prial a vzdy mu stary otec v zivote chybal.
Ak sa na rodicovstvo citi 40tnik, preco nie - kazdy to v sebe citi inak.

katasa
3. jan 2013

ja 36 a CHCEEEEEEEEEEEEEEEM tiež 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre