Mám 21 rokov a problém otehotnieť

nika_0311
25. júl 2023

Ahojte chcem sa opýtať mala niektorá z vás už v takto mladom veku (21rokov) problém otehotnieť alebo som jediná ? Priateľ má 30

zmrzlinka2021
25. júl 2023

@nika_0311
Problem moze byt v kazdom veku, ale nema zmysel to silit. Dietatko pride u niekoho po dvoch mesiach nechranenia, u inej zeny po 5 rokoch - kazda zena to ma ine, ma iny cas.
Volakedy ked neexistovala antikoncepcia a zeny sa vydavali ako 17 rocne, tiez mali bezne deti 18, 20, 21, 27 rocne atd... proste niekde rok po roku, niekde rozptyl aj 5-6 rokov...

obleckodogymu
25. júl 2023

Žiaľ mám viacero kamosiek ktoré sa od tohto veku snažili a podarilo sa o niekoľko rokov neskôr 🙁

leona45
25. júl 2023

Tteba vysetrit aj priateľa spermiogram

bolarazjedna
25. júl 2023

Co znamená problém? Ako dlho sa snažíte?

nika_0311
autor
25. júl 2023

@leona45 už sa snažíme takmer 2 roky moja gyn. Má odmieta riešiť tak sme sa objednali na kliniku… no žiaľ mám len stres ako to bude prebiehať a čo všetko nás ešte čaká

nika_0311
autor
25. júl 2023

Pociťujem už obrovsku bez nádej stále sa na človeka vaľia nejaké problémy a všade čítam ako na to nemyslit ako nebyť v strese ale povecte mi dá sa to ? Neprišiť žiadne problémy a len tak vypnúť ?

lucka_ke
25. júl 2023

veď máš len 21, cestujte, spoznávajte svet, užívajte si nechránený sex však to je sen všetkých párov a dieťatko príde keď bude ten správny čas

zmrzlinka2021
25. júl 2023

@nika_0311
Neupriamuj sa na to. Nechaj tieto veci plynut, si mladucka.
Sustred sa hlavne na studium, prpadne prípravu svadby, vymyslaj pre teba a priatela vyletiky... zi plny a sýty zivot.

alison11
25. júl 2023

@nika_0311 Ahoj ja som mala problém otehotnieť už v 20rokoch a liečila som sa na PCOS u manžela zistili vtedy len 40% života schopných spermií pomohlo mi liečenie z liekmi a vitamín E a aj manžel bral E vitamín.Dajte sa vyšetriť.

lneviemmeno
25. júl 2023

ja mam len 20, ked sme s manzelom velmi chceli, nic sa nedialo a neslo to a ked sme sa prestali na to sustredit a nechali sme to na prirodu, hned sa zadarilo a som tehotna 🙂 podla mna staci takto, neupriamit na to mysel a pojde to.

alison11
25. júl 2023

@nika_0311 Mne vieš čo pomáhalo hovorila som každému na otázku kedy a či nechceme dieťa: Keď Pán Boh dá bude! až som tomu uverila ja sama keďže všetko sme urobili preto aby sme mohli mať tak som bola z tej vety normálne vyrovnaná,že keď to má príde a žila som si akoby mi nič nechýbalo cestovali sme z mužom a robili si dom trvalo to takmer 4 roky kým sa nám narodil prvý syn po ňom som mala 3 samovoľné potraty už som z tým bola tak,že ostane jedináčik a potom ostal druhý syn je medzi nimi 2roky a 9mesiacov už tretieho sme sa nedočkali.Keˇžde sme chceli 3detičky od čias ako sme spolu 🙂Ale dočkali sme sa aspoň dvoch.Nestrácaj nádej a neboj sa vyšetrení ber ich pozitívne slúžia na vyriešenie vašich ťažkostí a je to cesta k vášmu vytúženému cieľu 🙂.

leona45
25. júl 2023

@nika_0311 tam vas uz vysetria. Hlavne nech sa priatel da vyšetriť. Ak on bude v poriadku, budu riesit teba. Ja mam take skusenosti, ze v tejto dobe uz viac je to na mužoch oni maju pomale, male množstvo spermii.... Atd. Netreba stresovat treba riesit. A mozno to potrva aj niekolko rokov a nemusite mat ziadnu diagnozu.

stanka562
25. júl 2023

@nika_0311 ahoj, v tvojom veku som to riešila taktiež, áno si mladá, možno keď to hodíš za hlavu tak otehotnieš, ale ak je niekde problém, treba ho riešiť čím skôr, samozrejme, že je dobre sa dať vyšetriť a vedieť na čom si 😊

dadis
25. júl 2023

@nika_0311 Ano, my sme sa snazili o dieta v mojich 23-26 rokov, ziadne zdravotne problemy nam s muzom nezistili. Tak nas poslali na IUI, 3.pokus sa zadaril. Mali sme syna a do 2 rokov potom dceru, ktoru sme splodili po 14mesiacoch nechraneneho styku.

andrejkap123
27. júl 2023

Urobit testy na klinike nikdy nie je na skodu. Apson zistite ako na tom ste zdravotne. A popritom ako baby hovoria. Si mladucka, uzivajte si seba… a pride to ked bude spravny cas.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre