Mám 21 rokov a nemôžem otehotnieť

rozalka_13
13. feb 2022

Dobrý deň, s mužom sa snažíme otehotnieť. Sme kompletne zdraví,vyšetrenia máme pobehané a je úplne v poriadku všetko. Jedine čo mám je nepriavidelny cyklus a užívam duphaston. Užívam vitamíny inofolic😌 ja mám 21 rokov, on 25 😢 a veľmi tuzime po bábätku…

loliki
13. feb 2022

@rozalka_13 A koľko sa už snažíte?

rozalka_13
autor
13. feb 2022

@loliki štvrtý mesiac to je ešte asi malo však?😩

dominikaakinimod
13. feb 2022

@rozalka_13 my rok a štvrť ale inofolic pomohol tiez nepravidelný cyklus a pcos

loliki
13. feb 2022

Kedy ste sa stihli komplet obaja vyšetriť, či ste zdraví? Lekári to riešia asi po 2 rokoch snaženia. Musíte presne načasovať.

jjanulienka
13. feb 2022

Hlavne netlac na pílu, veď mas 21 rokov nie 41, keď to ma prísť to príde 😉

rozalka_13
autor
13. feb 2022

@loliki boli sme pred tým ako sme sa začali snažiť

barus26
13. feb 2022

@rozalka_13 štvrtý mesiac je naozaj krátka doba.. v prvom radi si odsleduj či ovulujes a kedy ovulujes, to je základ

rozalka_13
autor
13. feb 2022

@jjanulienka áno, máš pravdu🙂 ja som ten typ, že už od 15 som pripravená 😁 konečne sme sa nasťahovali, mali sme svadbu a sme v takom perfektnom kľude teraz, veľmi si želáme bábätko, tak snad 😌

matus7030
13. feb 2022

@rozalka_13 ake vyšetrenia ste absolvovali? A 4 mesiace nie sú naozaj ešte tak veľa, aby bol v tvojom veku dôvod na stres.

rozalka_13
autor
13. feb 2022

@barus26 robila som si aj ovulačné testy, tak približne asi cca viem

loliki
13. feb 2022

@rozalka_13 Tak sa snažte ďalej pokojne a trpezlivo. Vystresované matky nie sú najlepšie.

barus26
13. feb 2022

@rozalka_13 pokial vieš kedy ovulujes tak sa už vtedy len snažiť. Nijako inak to neovplyvnis… my sme sa začali snažiť keď som mala 20, podarilo sa po 2,5 roku a porodila som ako 23 ročná 🙂teraz mám 24 a čakám ďalšie 🙂

rozalka_13
autor
13. feb 2022

@matus7030 no presne si už nepamätám, aj muž bol so spermiami. Ja som bola kompletne vyšetrená na gynekológii, krv… všetko čo dalo, čo mi lekárka odporučila

rozalka_13
autor
13. feb 2022

@loliki to áno, máš pravdu😁💪

liljana
13. feb 2022

Preboha. V 21 sa trapis, ze po 4 mesiacoch nemas babo? Chodis aspon do prace, mas nieco usetrene? Mate nieco odzite, preskakali ste nejake krizy, riesiliy ste spolu nejake velke problemy? Alebo hop na jednu, druhu, tretiu.. matersku a o par rokov budes plakat, ako nic nemate, nemas kam ist, nemas kam dat deti, nemas prax, nerozumiete si a rozvadzate sa? Naozaj to nepocka este aspon 2-3 roky, kym si nieco odlozis?

rozalka_13
autor
13. feb 2022

@barus26 fuuu no jasné myslela som si keď sme sa začali snažiť, že je to jednoduchšie… pretože mám milión kamarátime čo otehotneli ani nevedia ako a ešte ti povedia “nemysli na to “ 😌😀 tak preto začínam mať menší strach že prečo 😌

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rozalka_13
autor
13. feb 2022

@liljana áno pracujem už druhý rok, postavili sme si domček, sme spolu 6 rokov a pól roka sme zobratí🙂 ohľadom týchto vecí sa naozaj nemusíš báť. Sme na to plne pripravení

loliki
13. feb 2022

@rozalka_13 Tak nebuď na Modrom koníkovi, ale na manželovi. Bola by väčšia šanca. 😉

rozalka_13
autor
13. feb 2022

@loliki máš pravdu, aj som rozmýšľala že či sem mám napísať, pretože modrý konik mi vždy prišiel na smiech, ale som sa skúsila odhodlať, už to nemám komu povedať 😀

rozalka_13
autor
13. feb 2022

@bambulienka25 jasné chápem, veď uvidíme, naozaj to ešte je kratšia doba, snad nebudem mat nič vážne

loliki
13. feb 2022

@rozalka_13 Určite sa to podarí. Súri to? Máte času a času.

soldi
13. feb 2022

@rozalka_13 kludne nemusis mat ovulaciu. Ak prirodzene ovulujes napr 20dc a nasadis si duphaston 14dc, tak sice budes mat pravidelny cyklus, ale s malou sancou na otehotnenie.
Nepravidelny cyklus nie je prekazka v otehotneni.

barus26
13. feb 2022

@soldi má pravdu. Progesteronom si dosť žien ovulaciu blokuje. Aj ja som si blokovala keď som užívala ako kázala dr a vďakabohu za tohto kona, že mi zienky poradili nasadiť až po ovulacii a vtedy som aj otehotnela.. a to mam teda sakra nepravidelný cyklus

liljana
13. feb 2022

@rozalka_13 Tak to ziram, co sa dnesnych casoch da v 21 / 25. My v 23 koniec vysky, nula na ucte, prvy maly byt v 27, velky byt v 29 tke. Snad mate bohatych rodicov, alebo manzel super pracu. Lebo ak pride teraz kriza a stagflacia, rodiny s vysokymi hypotekami, zenou na materskej a x detmi budu mat problemy prezit.

rozalka_13
autor
13. feb 2022

@soldi to môže byť pravda, máš s tým skúsenosť ? 🙂 mám duphaston vysadiť?

rozalka_13
autor
13. feb 2022

@liljana nemame bohatých rodičov, zarábame tak primerane… mužovi sa viac darí ja som učiteľka v škôlke, ale isli sme si za svojim cieľom a chvála bohu sa to podarilo. Napríklad ako hovoríš, mám známu z rodiny a ma 25 rokov a býva s rodičmi. Je to o tom aj ako kto si to nastaví. My sme na výšku nešli, tak možno aj preto

mamina1419
13. feb 2022

@rozalka_13 raz sa podarí , píšeš že sa snažíte ešte len 4 mesiace. Lekár mi povedal keď som prišla za ním že sa snažíme 9 mesiacov že to je v poriadku rieši sa až po roku. Potrebuješ najskôr upraviť cyklus. Určite sa podarí držím palce

soldi
13. feb 2022

@rozalka_13 odporucam mesto ovulacnych testov radsej merat bazalnu teplotu. Aspon 2-3 cykly si odsledovat a duphaston nasadit az po potvrdeni ovulacie

rozalka_13
autor
13. feb 2022

@barus26 ďakujem aspoň som o niečo múdrejšia 😇 ďakujeeem moc ešte raz, vyskúšam to

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre