Mám 19 rokov a túžim mať vlastné dieťa

12. nov 2020

Ahojte mam len 19 rokov. Je normalne, že strašne už túžim mať svoje vlastne dieťa? Každý jeden deň na to myslím a strašne sa teším na to, ked to raz príde. Len mi to prijde strašne skoro, že ma lomcuju taketo pocity.

andreatytler
13. nov 2020

Bola by si prekvapena kolko je tu mamiciek co mali deti velmi mlade. Niekto v 19tich je viac pripraveny mat dieta ako iny clovek v 30tke. Jedinne co je podla mna dolezite je mat dobreho partnera a aspon minimalne zazemie (pracu aspon jeden z vas a vlastne byvanie).

helcanw
13. nov 2020

U mna to bolo úplne rovnako. Tiež som chcela veľmi skoro babatko a manžel (vtedy priateľ) tiež. Len sme si povedali , že najskôr sa chceme zobrať a nájsť si vlastne bývanie. Keď sa nám to podarilo, prišlo aj babatko. Tie 3 roky čakania boli dlhé a bolo mi smutno, keď som videla tehotne ženy, alebo babatka, ale u nás je všetko tak ako má byt a som spokojna.
Pokial chceš deti v 19 kľudne, vôbec to nie je skoro, len určite majte s priateľom/manželom nejaké zázemie. Držím palce 😊

flakulka
13. nov 2020

Tiež som mala dcéru v 19stich a nelutujem už má 20 rokov a sme ako sestry rozumieme si nakupujeme chodíme kozmetičke na kávičku a keď niekde poviem že je moja dcéra tak neveria že sme ako sestry

viikkki
13. nov 2020

Je to úplne normálne, haha mňa už tieto pocity obchádzali okolo 14tich to si pamätám lebo sme sa v tedy s mojim priateľom a už terajším manzelom smiali ci si spravíme 🤦‍♀️💁🏻‍♀️... Ale uvaz si ci máš dostatok finančných prostriedkov, niesi od nikoho závislá, máš vlastne bývanie, stabilný vzťah z budúcnosťou? Bábätko je síce krásna vec chápem aké máš pocity ale uži si mladosť kým sa dá lebo keď príde babatko už ťa nič iné zaujímať nebude a ani nebudeš môcť pretože všetku pozornosť si bude vyžadovať ono... Ale ak sa máš ako postarať a naozaj si myslíš ze zmysel tvojho života je dieťa alebo niesi ten typ co potrebuje chodiť von s kamoškami atď. Tak prečo nie je kopa takých mladých mamiciek a ešte aj mladších ❤️držím palce nech sa rozhodneš správne... Ja mam 21 a snažíme sa o bejbe 😊

autor
13. nov 2020

@helcanw vsak práve ze obaja byvame este s rodicmi a chodime na vysku:/ pracu hladam ale v tejto korone situacii je to tazsie ..takze to bude urcite este niekolko rokov trvať nez pojdeme do svojho a ako tak budeme mat zazemie..urcite predtym by som chcela este svatbu ...len sa chcem zbavit tych pocitov lebo viem ze teraz urcite mat dieta nie je mozne

cookie29
13. nov 2020

no ja tuzim mat cervene Ferrari 🙂

ale vazne, nie je na tom nic nezvycajne, su aj mlade mamicky aj ked trend je skor neskor, ale neexistuje ziadne pravidlo. Dolezite ale je, ci mas stabilne zazemie, spravneho partnera a ci ste zabezpeceni. Lebo potom sa cuvnut uz neda... a to dietatko toho potrebuje nemalo, samozrejme lasku, ale trosku aj toho materialneho... Ja viem, ze zaruku Ti nikto neda a staci precitat pribehy tu na MK a zistis, ze su mamicky, ktore sa ocitnu same a ledva vyziju, ze su problemy medzi rodicmi, ktori su rozideni a natahuju sa o vyzivne ci dieta... nehovorim, ze treba mysliet na najhorsie, len si polozit otazku, ze keby sa nedajboze nahodou nieco stalo, ci tomu dietatku poskytnes co potrebuje a ci to zvladnes...

sasa196
16. nov 2020

Prepáč, že to takto poviem,nemyslim to v zlom, ale budem uprimna: myslim, že takmer každá zdrava žena túži mat dieťa už od obdobia puberty, kedy sa zacinaju tvoriť hormony a z dievčatka sa pomaly, ale isto stáva žena a stym prichádzajú aj pocity typu “chcem babatko”.... máš 19 rokov - bolo by to ok keby si nestudovala na výške , riadne by si pracovala ty aj tvoj partner a mali by ste spoločne zázemie (aspoň keby ste zili buď u vašich alebo jeho rodicov), ale v tejto situacii trosku treba byt realista, negniaviť sa pocitom “chcem babatko” ale skôr ísť teraz za tým , že “chcem dokončiť školu, na ktorú som sa dala a mat zázemie , aby som potom mohla s pokojným vedomím to babatko chcieť a mat “... nehovorim, že treba rodiť v 30tke , to nie . Ja mam 24 rokov a už sa so snubencom snažíme o babatko , ale tak my sme v inej sutuacii ako ty , vydrz a bude všetko ok 🙂

autor
16. nov 2020

@sasa196 viem a nechcem teraz, len ide o pocit ze chcem a pisala som ze ako sa toho POCITU mam zbavit, pretoze urcite to neni teraz mozne presne ztych dovodov co si spomenula

tetapetra
16. nov 2020

Tvoj pocit je správny. Je kopec báb, ktoré túžia mať dieťa v tvojom veku. Moja kamoška mala ako 19(stalo sa😉), dnes má 23r vysoskolaka a stredoškoláčku. Ja sa handrkujem s druhakom na ZŠ 😁. Človek aj závidí ako dobré,že má veľké deti. A niekedy si poviem ako dobré, že som mala to čudo až po 30tke.

greywolf
19. nov 2020

Na jedne strane vyzeras byt rozumna kedze si uvedomujes ze nemate zazemie a zrejme ani dostatok financii kedze studujete. Na druhej strane ,,chces a chces a chces,, to az tak o zrelej osobe nehovori. Ja chcem tiez novu motorku a neviem sa toho pocitu zbavit, ale mam svoje priority a cas medzi tym co nieco chceme a kedy to dostaneme je dolezity a vieme sa vela naucit. Viac si vazit ked uz to pride.

acrobaleno
19. nov 2020

Ja som mala spolužiačku na VŠ, čo prežívala skoro podobné pocity v 19 rokoch. Keď sme boli v treťom ročníku, tak bola rada, že tomu odolala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre