Mali ste pozitívny ovu test, bolesti a ovu ešte nebola?

sisulik82
21. aug 2012

Môj problém: Pozitíny ovu test na 13 DC (testované 2 rôznymi značkami ovu testu), v ten deň mierne ovu bolesti, na 14 DC strašné ovu bolesti, ledva som chodila, potom ustúpili, tak som si bola priam 100% istá, že ovu prebehla v tento deň, včera (16 DC) ale na sone Dr. hovorí, že veď ale ovu ešte nebola 😒 Ukázala mi na monitore aj folikul, kt. ešte nepraskol. Tak ja som už z toho jeleň, poväčšinou ovuláciu vždy cítim, keďže je dosť bolestivá, na obidvoch testoch testovacia čiarka silnejšia ako kontrolná a ovu nebola??? Od toho pozitívneho testu čiarka bola už len slabšia, uvidím teda aká bude dnes. Mal už niekto podobný problém? 😕 😕 😕 Ďakujem za odpovede🙂

riana12
23. aug 2012

@sisulik82 určite to bol neprasknuty folikul? pretože aj žlté teliesko je na UTZ vidiet a veľkosťou je takmer ako folikul... aj ked stat sa môže, že hladina luteinizacneho hormónu nedostacuje na prasknutie folikulu a bolesti mať môžeš... stalo sa mi parkrat, ale nemám to podchytené ovu testom, iba znaky ako hlien, krcok a bolesti vyzerali na ovu, no BT to nepotvrdila a cyklus sa mi aj riadne natiahol (to už sa pridruzila aj cysta a tak...)

lauritka
23. aug 2012

ovulacia by mala nastat do 48 hodin po pozitivnom ovulacnom teste,ale mozno vynimocne ti mohol prasknut prave v ten den ked si bola na sone, teda po...
moze sa tiez ojedinele stat, ze hoci su vsetky sprievodne znaky ovulacie, folikul nemusi prasknut, urobi sa z neho folikularna cystam ktora potom odide s MS. skoda, ze nemerias BT, lebo na tom vidno , ci to prasklo, teda , ci sa zvysi bazalna teplota.

a folikul mal taky pravidelny tvar ??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre