Mali ste kvôli Covid očkovaniu problém otehotnieť?

5. aug 2022

Mali ste kvôli očkovaniu na covid problém otehotnieť?

babovka2321
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angi07
5. aug 2022

Som ocko a cakam babo😊

ropucha6
5. aug 2022

Taketo radi sirili odporcovia ockovania 🙂 aj ked neviem, ako by sa to akoze dokazovalo. Tiez som otehotnela bez problemov a to mam uz 36. Zial podobne problemy tu boli davno pred kovidom.

kluska
5. aug 2022

no ked sa uz odbornici pomylili vo viacerych pripadoch, tak aj vyhlasenie, ze ockovanie na covid v tehotenstve je bezpecne, nemusi byt pravda. Vid historia, fajcenie je zdrave a super na hrdlo a neviem co este, DDT pesticid je super, lebo neotravuje ta hmyz, thalimonide je super vec pre tehotne ked sa zle citia v tehotenstve, azbest je super mineral a pod a taky bonus, ze aj paracetamol je neskodny, co sa potvrdilo nedavno...

lilinka126
5. aug 2022

Ja sa vždy smejem že som dobrý príklad😂 po tretej dávke v januári som v marci otehotnela. Dva roky sa nám nedarilo. Nehovorím že očkovanie pomohlo! To netvrdím ale nijako mi to neublížilo. 🥰❤️

kluska
5. aug 2022

tu neide len o to, ze ci maju problem otehotniet, ale aj ci o par rokov bude vsetko ok

s_o_n_i_k_e
5. aug 2022

tak žiaľ nikto nemá čarovnú gulu a nevie čo bude o rok, dva, tri. Kto chce zvalí vinu aj na kuracie prsia plné antibiotik a na vzduch plný splodín, čiže týmto smerom by som určite nešla. Skôr sa zameriať na zdravú stravu, nepiť a nefajčiť, brať vitamínky, nech manžel nenosí tesne prádlo, mobil mimo vačkov, notebook nemať na kolenách, nech berie zinok a selén, prípadne FOLANDROL. Byť v pohode a nestresovať sa, to si myslím je lepšie riešenie ako riešiť očkovanie 🙂

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pukina
5. aug 2022

ja som otehotnela 3 tyzdne po 3. ockovani 😂

liloastitch
5. aug 2022

Ja som sa očkovala až v tehotenstve.. Bol to obrovský krok vedľa. Ale na ďalšie otehotnenie to vplyv nemalo žiadny..

konikkon
5. aug 2022

Očkovanie /neockovanie proti Covidu nijako neovplyvňuje to, ako rýchlo sa žene podarí otehotnieť. Neublíži, nepomáha.

janka1011
6. aug 2022

Ak niekto má problém otehotnieť, ako prosím ťa môže vedieť, že to je práve kvôli očkovaniu??? Toto by ma fakt zaujímalo, ako sa dá na to prísť. Má to napísané na čele? Tento problém bol medzi ľuďmi vždy. Niekto na prvý šup, niekto o 5 rokov, niekto nikdy. Je tisíc dôvodov, prečo sa nedarí počať a veľakrát ani lekári nevedia presne, v čom je problém. Mnohým párom trvá aj 10 rokov kým sa zadarí, napriek tomu, že podľa lekárov je všetko v poriadku ( jeden taký poznám ). Toto je zas ďalšia téma na šírenie hoaxov a to nie som očkovaná, ale štve ma, ako sa ľudia sami vyžívajú v šírení rôznych bludov. A potom ďalšia téma, prečo má toľko ľudí úzkostné poruchy...ach

natalala
6. aug 2022

Mam 3 davky ockovania (posledne v decembri) a teraz som otehotnela na prvy pokus 🤷🏼‍♀️ Ak ma niekto problem otehotniet, dovod treba hladat inde.

snezienkaaa82
6. aug 2022

Skôr som bola v jednom kuse chorá po očkovaní...

veronika3110
6. aug 2022

ja mám aktuálnu skúsenosť, že 3 kolegyne sme očkované a všetky sme otehotneli do 3 mesiacov od očkovania 😁😁 takze možno že to ma práve opačný efekt 😂😂
ale sú aj baby, ktoré sa nedali očkovať, lebo ešte niekedy chceli mat deti 🤦‍♀️

natalala
6. aug 2022

@veronika3110 take keby ich radsej ani nemali 🙈

mikadooo
6. aug 2022

@kluska ahoj, čo konkrétne sa ohľadom paracetamolu potvrdilo nedávno? Začala som si googliť, ale nič zvláštne som nenašla ohľadom paracetamolu a tehotenstva. Ďakujem za info.

semper888
7. aug 2022

Ja som bola očkovaná 9/2021 a 10/2021. Celý január 2022 som mala covid, údajne vysoko pozitívna hoci bez príznakov a 1.2. som otehotnela.

zuzubb007
7. aug 2022

Ockovanie s tym nema nic spolocne, boze a takyto ludia chcu vychovavat deti

kluska
7. aug 2022

@mikadooo zistilo sa, ze ked tehotna uzivala paracetamol, tak jej dieta malo zvysene riziko autizmu a ADHD po narodeni, myslim, ze to bolo 20-30% riziko, takisto mam kamosku, ktora ma syna autistu. Bol babatko ked sa dostal do nemocnice kvoli vysokym horuckam a nonstop mu ich tam zrazali paracetamolom a odvtedy diagnoza... tiez mam skusenost u vlastneho syna ked som mu raz dala cipok na teplotu 38.5 a dodnes si pamatam ako to dieta vyvadzalo v postielke akokeby bolo posadnute.

kluska
7. aug 2022

@zuzubb007 existuje nejaka studia, ze ockovanie nema s tym nic spolocne? co ja viem, tak ucinky na tehotne, plodnost, sa zistuju az teraz za pochodu a aj to zalezi od konkretnych ludi, ci si to niekto spoji s tym ockovanim

mikadooo
7. aug 2022

@kluska tak toto prvý krát počujem. Určite to nebude nejaký hoax? Čo sa týka vyvádzania, treba pozrieť vedľajšie účinky, je dosť možné, že dieťa je precitlivené na nejakú zložku. Ale silne pochybujem, že Paralen spôsobuje autizmus, predpokladám, že tak 99% žien v tehotenstve si ten Paralen potrebuje aspoň raz dať, to by bolo 20-30% všetkých národnených detí autistov, takže fakt sa mi nezdá, že toto bude pravda...🤔

ropucha6
7. aug 2022

@mikadooo hej mozno jeden pripad z X, ako u vsetkych diagnoz. Vsade praveze hovoria, ze praveze je lepsie si dat paralen ako byt dlhodobo v horuckach, samozrejme v rozumnych davkach a naozaj nad teplotu 38.

kluska
8. aug 2022

acetaminophen je paralen, takisto aj v ceskom jazyku nejake clanky sa daju najst co som pozerala

kluska
8. aug 2022

https://provolbu.cz/bleskovky/castejsi-uzivani-... tu dokonca uz v roku 2018 z izraelskej studie

mikadooo
8. aug 2022

@kluska čo je "meta" analýza?

mikadooo
8. aug 2022

@kluska hneď prvý odstavec: "Vedoucí výzkumného týmu Matok sice upozorňuje, že zvýšení rizka je malé, že existující studie mají podstatné limity a těhotné ženy by se krátkodobého užití paracetamolu (angl. acetaminophen) neměly obávat. " Tak teraz nechápem to bububu. Kamoška sa pchala paralelnom dva mesiace?

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalala
8. aug 2022

@miriam11 dakujem, nabuduce sa mi nemusis predstavovat ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre