Mala som plodné dni a aj tak nie som tehotná

mojedieta
24. okt 2012

Ahojte baby,
chcela som sa vas spytat, trošku mam medzery este a neviem si vysvetlit. Mala som plodne dni ktore mi potvrdil aj ovu test /ta druha čiarka bola dost silna/ este ma bolel aj vajecnik pravy a tak sme sa snazili s MM.Snažili sme sa aj dni pred ovu aj po. Nechapem to, ale mrcha aj tak prišla ☹ Stáva sa to často? akože už začínam myslieť že som nejaka chora ked sa nam to ani teraz nepodarilo.Poradte mi prosim.ďakujem 😅

blondiee83
24. okt 2012

@mojedieta To, ze mas plodne dni a pocas nich sex, este neznamena, ze automaticky zostanes tehotna. Ak by to tak bolo, zeny by sa netrapili a ziadna by nemala problem otehotniet...no priroda to zariadila inak a jednoducho sa musite pokusat, kym sa nedostavi vysledok - moze to byt mesiac, ale aj rok. To ti nik nezaruci, ani nepovie. Treba byt trpezlivy a uzivat si to pokusanie sa 🙂

linddi
24. okt 2012

@mojedieta jáj moja, áno sa stáva sa to veľmi často... bohužiaľ... pozri si témy "snažiliek".
Aj my sa snažíme rok a pol a posledný rok - často cez plodné dni, ktoré mám tiež folikulometriou potvrdené a nič... už som bola aj na laparoskopií a som úplne v poriadku a aj manžel je v poriadku... takže treba len dúfať, že sa raz zadarí 😉
Veľa šťastia 😵

janie80
24. okt 2012

Stava sa to velmi casto... Je kopec parov, kde su obaja v poriadku a jednoducho neotehotneju hned, ked si povedia, ze teraz je ta spravna chvila... Nam sa podarilo az po roku a pol a boli aj plodne dni, aj ovulacia potvrdenia teplotami, testami a folikulometriou, manzel je tak zdravy, ze by mohol spermie rozdavat a aj tak nic... 😔 nestresuj sa, je to normalne... Drzim palce, nech je uz ten dalsi cyklus uspesny... 😉

mojedieta
autor
24. okt 2012

Uff tak mi trošku odľahlo ale na druhej strane zase nie..Aspon viem už som pokojnejšia ďakujem 😅 Tá príroda si to ozaj zariadi tak nakoniec ako ona sama chce, čo už.

janie80
24. okt 2012

@mojedieta co znamena dost silna ciarka na ovu teste? Ona musi byt silnejsia ako kontrolna, aby sa dal test povazovat za pozitivny... 🙂

mojedieta
autor
24. okt 2012

@janie80 Ano bola silnejsia zle som sa vyjadrila pardón 🙂 V ten den ked ma bolel vaječnik bola taká.

milka1978
24. okt 2012

@mojedieta ahoj .... ja som bola tiež pri prvom snažení veľmi nervózna a tiež som si počítala plodné dni, merala bazálnu teplotu a sledovala svoje telo ako sa správa .... no predsa som otehotnela až po roku a pol snaženia, kedy mi už lekárka nasadila aj tabletky, ktroé som užívala 4 mesiace ..... takže ak je toto vaše prvé snaženie počas prvej ovulácie a nepodarilo sa tak nezúfaj ..... pozri aj teraz som tehu a čakala som na druhé mimino tiež rok a pol a tiež s pomocou tabliet .... takže neboj aj tebe sa zadarí 😉

sorciera24
24. okt 2012

@mojedieta jooj, moja, pri takychto idealnych podmienkach je sanca otehotniet tak 15-20%......cize kludne s amozes snazit pri plodnych dnoch aj rok...

mojedieta
autor
24. okt 2012

@milka1978 a aké tabletky ti predpísala? To len tak pre info chcem vedieť. Nebolo to naše 1.snaženie.ďakujem 🙂

milka1978
24. okt 2012

@mojedieta predpísala mi 2 x 1 Duphaston ...... brala som ho 4 mesiace a potom som ho mala vysadiť aby sa telo vyčistilo a keď som ich vysadila v ten mesiac som otehotnela ... ako pri prvom tak aj pri druhom bábu

mojedieta
autor
24. okt 2012

@milka1978 už som o tých tabletkách čítala tu. To je na plodnosť či na čo?

milka1978
24. okt 2012

@mojedieta najskôr ti to upravý MC, aby si ho mala pravidelný 28 dňový s pravidelnou ovuláciou na 10. deň MC ..... pripravuje tvoje telo a maternicu s vaječníkmi na plodnosť ..... trocha im dopomôže ... tiež je dobrý na dozrievanie vajíčok .. pretože ak nemáš v maternici počas ovulácie dozreté vajíčka tak sa môžete snažiť koľko chceš a neotehotnieš ... ja som chodila k mojej lekárke každý mesiac pred ovuláciou kontrolovať stav vajíčok, či ich je dosť a či sú dozreté alebo slabunké, že sa v nich spermia neudrží a na konci MC prasknú ..... takže podľa mňa je to dobrý liek, k nemu som ešte brala Calibrum Baby Plan a kyselinu listovú .... no ak nezaberie ani to a ty budeš O.K. potom musí ísť tvoj partner na vyšetrenie .... nám už lekárka mala vypísať papier do spermobanky čo je v KE na vyšetrenie spermií, no vtedy som otehotnela, takže sme to už ďalej neriešili

zuzanockamt
24. okt 2012

@mojedieta ved to neznamena, ze ked mas plodne dni a v tom case aj pohlavny styk, tak musis byt hned tehotna ... neviem, ako dlho sa pokusas o dieta, ale chce to trpezlivost ... u mna to bolo cca 16-17 mesiacov

aduskatt
24. okt 2012

@mojedieta mne sa to stava poslednych 8 rokov...........

veronicka1901
24. okt 2012

Ako dlho skusate? Inak, niektore zeny otehotneli pocas neplodnych dni a ja som jednou z nich 😀.

kiki6
24. okt 2012

no milka1978 to si mala šťastie, lebo ja som brala duphaston 7 mesiacov, všetky možné vytamíny, Baby plan tiež, kyselinu listovú tlačím už vyše roka a som úplne v poriadku a v decembri to bude už 3 roky čo sa nám nezadarilo druhé. takže tak, skôr si myslím, že je to o šťastí. Lebo podľa gynekologa je všetko Ok, hormonálny profil, aj cyto aj ostat. výsledky. Takže keď tá kočka otehotnie hneď na druhý al. tretí krat podľa ovulač. testov tak to je skôr zázrak.

anjelicek26
24. okt 2012

@mojedieta - zdrava ovulujuca zena v kombinacii s plodnym muzikom splodi dieta priemerne za 6 mesiacov... takze klud a nohy v teple, na prvy sup je skor zazrak, aj ked teda, taky mame akurat v brusku 😅 😅 😅

kiki6
24. okt 2012

no tak ste mali šťastie, lebo ja aj nohy vykladám, aj testujem - ovu, aj beriem kyselinu listovú z AT, aj chodím na všetky možné výpočty plod. dní na nete a nič. Tento mesiac som skúsila aj fytosoju, takže u mňa to bude skôr omylom ako keď bude ovu. Nakoľko mám cyklus nepravidel. , niekedy na 17. deň inokedy na 36. deň, potom 26. den, takže takto sa mi to fasa mení. Už asi vážne jedine na to nemyslieť a potom sa to podarí.

natalia1990
24. okt 2012

@mojedieta Ahojky.Ja som rok chodila na meranie folikulov.Vedela som kedy mam dozrete vajicko,vedela som podla ultrazvuku a OVU testov kedy budem mat ovulaciu.Po roku snahy a liecby som sa na to vykaslala a neuveris,otehotnela som.V ten mesiac som otehotnela druhy den po skonceni menstruacie.Viem to naprosto presne,lebol partner bol so mnou iba v tento jediny den.Inac bol ovtedy som si pocitala dni a kontrolovala ovu a sup,stalo sa to po menzese

laurinka98
24. okt 2012

ja som mala uplne rozhadzany cyklus a dr. mi povedala, ze budem mat velky problem otehotniet. tak mi to zacala riesit to bolo vo february. dala mi duphaston,ale ten vobec nepomohol a v juny som brala noretisteron a v july som hned otehotnela a to presne cez ovulaciu.tak som jej velmi vdacna, mame 7 mesacneho zdraveho chlapceka.

mojedieta
autor
25. okt 2012

@anjelicek26 potešila si ma ďakujem a blahoželám 🙂

mojedieta
autor
25. okt 2012

@kiki6 ahoj mne to tiež najskôr chodilo všelijako ale cyklus sa mi upravil sam ked som zacala brat MACU v kombinácii s morom /letna dovolenka/ odvtedy príde vždy na 26.,27. DC.Jeden mesiac na 26. a druhý na 27. takto sa mi to strieda 🙂

cammille
25. okt 2012

@mojedieta sanca ze otehotnies hned prvy cyklus je cca 15-20%...60% zdravych parov otehotnie do 6 mesiacov a 90%parov do roka..a este stale ostava 10% parov, ktorym to trva dlhsie..😉 takze hlavne trpezlivost a drzim palce!😉

mojedieta
autor
25. okt 2012

@natalia1990 už som čítala aj o takom prípade že 38 ročná chcela 2.dieťa a tiež si merala stále kedy má ovuláciu prešli všetkymi možnými vyšetreniami a nakoniec jej jedna kamoška poradila že aby sa milovala na 10.deň od začiatku menzesu a stal sa zázrak ona otehotnela.Vraj je to nejaká metoda ale neviem aka už.

mojedieta
autor
25. okt 2012

@cammille ďakujem moc, my sa snažíme už dlhšie ale to , že som si začala merať ovuláciu ovulačnymi testami tak to len 2.mesiac. Doteraz som to až tak neriešila.Ale už by som ozaj chcela ostať tehu tak som to začala viacej riešiť 😉

janie80
25. okt 2012

@mojedieta vies, ono to vsetko zavisi od dlzky cyklu, kedy je ovulacia a ci vobec je... Ked som otehotnela, ovulovala som na 28DC... Od toho 10dna, ako si pisala v prispevku vyssie, by tie chudence spermie nevydrzali ani keby sme co robili... 😅 my sme to skusali aj kazdy druhy den, vydrzali sme tri mesiace, ale myslela som, ze asi vyhladam psychiatra... 😅 bolo to uz len o vyrobe dietata a ziadna romantika, nic, tak som to zatrhla, aj ked mm to maximalne vyhovovalo... 😀

mojedieta
autor
25. okt 2012

@janie80 tak to uplne chapem že to mužovi vyhovovalo 🙂 mojmu by to vyhovovala aj každy den 🙂 len zas tie spermie by neboli asi také dobré. A ovulaciu viem presne kedy som mala na 15 DC 8.10.2012. 🙂

janie80
25. okt 2012

@mojedieta viem, ze teraz ti napisem hrozitansky termin, ale treba pockat tak cca 6 mesiacov a potom to skusit riesit s lekarom... Ist na klasicku prehliadku, spomenut mu, ze uz sa cez pol roka snazite a nic a uvidis, aky on zvoli postup... Ci ti povie nejaky termin, ak by to aj nadalej bolo bez uspechu, alebo zakladne vysetrenia urobi hned... Samozreme drzim palce, nech tvoja najblizsia navsteva u lekara je o dva mesiace na potvrdenie tehu... 😉

delideli
25. okt 2012

@mojedieta : aj zdravej zene trva v priemere 6 mesiacov, kym otehotnie..niekomu sa podari na prvy sup, niekomu az po par mesiacoch..takze nic zle ani neobvykle sa nestalo,ovulku a plodne dni si si urcila pekne,teraz len treba skusat dalej..drzim palce..🙂 (za neplodnost z medicinkseho hladiska sa povazuje az ked sa nedari otehotniet 1 rok)..

mojedieta
autor
25. okt 2012

@janie80 ďakujem ti veľmi pekne 🙂 tak k doktorke sa chystám po novom roku tak či tak na preventívku a plánovala som to s ňou riešiť keby nám to nevyšlo dovtedy.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre