Majú výživové doplnky negatívny vplyv na dieťa?

lenka3007
19. sep 2011

Ahojte baby. Marne patram po internete, na moju otazku neviem najst odpoved. Môj mažel aktívne cvičí a používa pri tom rôzne výživové doplnky ako napr. Proteiny, aminokyseliny a neviem ešte čo. Rozhodne su to neni steroidy, ale ja mam aj tak strach. Chceli by sme druhe bábo a to je ta moja otázka- myslíte že tie doplnky čo mažel berie budu mať nejaky negatívny vplyv na dieťa aj ked su to prirodne vyťažky?

zuzikkaa
19. sep 2011

@lenka3007 nemalo by to mat vplyv na "kvalitu" 😉 skor mozno bude problem otehotniet,,teda z jeho strany to moze znizovat mnozstvo spermii,,erekciu atd...takze asi nech radsej vysadi co sa da,,ale proteiny by nemali vadit

lenka3007
autor
19. sep 2011

@zuzikkaa Dakujem. Ja sa bojim, aby sa potom dieťa nenarodilo s nejakou alergiou vplyvom tych doplnkov.. Prvy syn sa narodil predcasne a nechcem riskovat nic pri druhom...

zuzikkaa
19. sep 2011

@lenka3007 moj manzel tiez cvici a ked sme chceli prve babo tak musel vysadit vsetko co sa dalo,,lebo sa nedarilo otehotniet a ja som bola ok...ked sa telo ocistilo tak sa podarilo 😅

lenka3007
autor
19. sep 2011

@zuzikkaa a ako dlho to mal vysadene? aby som vedela informovat mojho, nech sa na to nachysta 😉

zuzikkaa
19. sep 2011

@lenka3007 tusim to fungovalo az tak po 4-5 mes...ale zavisi od toho co to vlastne je...uz aj skusate ci len planujes?? mozno ani nieje treba vysadit nic,,treba skusit 😀

lenka3007
autor
19. sep 2011

@zuzikkaa nie, este neskusame. zatial sme v stadiu planovania, len by som chcela byt na vsetko pripravena...

iwulqa
26. okt 2015

Ahoj my sa snazime o babo raz som potratila moj priatel cvici a bere aj amino aj protein a dake predtreningove vec , myslis ze som mohla koli tomu potratit ? A druhy krat sa nam nedari, ale on o vysadeni nechce ani pocut lebo sa pripravuje na sutaz som s toho zufala uz

nutwell
26. okt 2015

@iwulqa Na zdravie plodu ma skor vplyv stav zdravia matky .. napr. hladiny jej hormonov, skyte alergie, deficity zivin... Na pocatie samozrejme vplyva aj kvalita spermii partnera - to zavisi aj od toho, aky konkretne sport robi a ci to moze mat vplyv na kvalitu spermie, pohyblivost a pod. Tazko hadat, bezne nutricne doplnky v tom zvycajne nemaju stranku negativnu, skor naopak! Ale zavisi od toho, ake su tie sportove doplnky, to je trochu ina kategoria.. tam sa bohuzial skor diva na vykon, nez na zdravie. Cize to by bolo treba pozriet kazdu jednu zlozku, aby si bol clovek uplne isty, ze je to vhodne pre muza, ktory chce pocat. Velmi dolezite je aj zhodnotit stav stresoveho zatazenia a pripadnu pretrenovanost (napr ARL testom mineralov). Takisto je to dobry test pre zenu, aby vedela, ci potrat nesposobili nahodou oslabene nadoblicky, tym padom nizke hormony a stres. Vtedy telo samo vie, ze by zataz tehotenstva nie uplne zvladlo a sa bohuzial chrani (celkom spravne) potratenim plodu..

iwulqa
26. okt 2015

Aha dakujem , robi kulturistiku. Ja som zacala 4 mesiace pre otehotnenim brat zelezo ,kyselinu listovu a este dake vitaminy. Skusim pozret ten test v lekarni a spravit si ho a uvidime snad bude vsetko v poriadku dakujem :-*

iwulqa
26. okt 2015

@nutwell mozem este vediet kde sa da zohnat ten teat na nete mic nenaslo?

nutwell
27. okt 2015

@iwulqa Test robim ja, ako health coach, no nemozem asi pisat viac, brali by to tu ako reklamu. Skusi si vygooglit 'analyza vlasovych mineralov' mozno najdes.. a s tym aj vsetky informacie, co sa vlastne da z testu dozvediet a ci je ozaj vhodne zacat nim.

nutwell
27. okt 2015

@iwulqa Len odhadujem situaciu a pri kulturistike mam asi najhorsie skusenosti s tym, co vsetko do tych doplnkov davaju... Tieto veci su sice volne dostupne, ale odporucam sa pri brani doplnkov vzdy poradit s niekym, kto sa v tom vyzna, najma ohladne vplyvu na zdravie a nielen rast svalov. Podobne plati pre buduce mamicky - brat doplnky ledabolo, sem tam a akykolvek druh - to je dost nezodpovedne. Chapem, ze u nas na SK vlastne nemas s kym sa poradit, nie je to zauzivane, no kto hlada, snad najde... Najma ak sa nedari otehotniet, ci ine problemy zdravia. Doplnky nemaju nahradzat zdravu zivotospravu..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre