Má zmysel znovu skúšať užívať Clostilbegyt?

ivonka121
22. jan 2021

Čaute babenky. Poprosím o skúsenosti. 😀 Pred 3 rokmi som bola na IVF mala som 4KET neúspešne, 1x IUI. Pred tým som užívala dufasthon a clostylbegit( 3x denne). Teraz po odstupe času som sa znovu rozhodla skúsiť znovu clostylbegit. Je to podľa vás zbytočne keďže sa nepodarilo ani umelé oplodnenie ? Začala som piť čajík a papať kys.listov. Zistili mi SLD. Snažíme sa 12 rokov.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivonka121
autor
22. jan 2021

@bambulienka25 nie😔povedali že je to len na prírode že s tým nič nevedia spraviť...

any_soj
22. jan 2021

@ivonka121 skús plodar.sk idú oveľa ďalej v zisťovaní a liečbe príčin než car. Lebo oni nerobia umelé oplodnenie, ide im o to riešiť príčiny, nie zarobiť

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivonka121
autor
22. jan 2021

@any_soj ďakujem skúsim

ivonka121
autor
22. jan 2021

@bambulienka25 a zistili príčinu??

mikasz
22. jan 2021

@ivonka121 pre mna je clostilbegyt najhorsi liek 🙈 skoncila som s 10cm cystou na laparke
Ja na tvojom mieste by som isla znova do car, mozes vybrat aj ine, dala sa komplet vysetrit a vyskusala stimulaciu.
P.S.: nam syn vysiel na 4-ty vklad, bolo to moje 3ivf, potom sme mali este 2x KET neuspesne, takze dokopy 6vkladov z toho jeden uspech. Len tym chcem povedat, ze aj keby neodhalili pricinu, nie vzdy ten vklad vyjde, maju sice pisanu uspesnost 60% ale kym nemas napr.vysetrene embrya, komplet reprodukcnu, hematologiu, tak nemas istotu, ze je vsetko ok
Drzim palce

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivonka121
autor
22. jan 2021

@bambulienka25 ja to vyskúšam s tým clostylom aspoň 2 cykly uvidíme či sa podarí. Ak nie tak uvažujem nad Brnom reprofit. Ale ešte predtým mám schválené kupele tak pôjdem aj tam.A ty sa tiež snažiš či?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivonka121
autor
22. jan 2021

@mikasz to mi je ľúto. Ja mám za sebou tiež laparoskopiu kôly prechodnosti ale nič nezistili že vraj je všetko v poriadku. Taktiež mám za sebou aj xy kyretaže kôly tomu že som dlho krvacala niekedy aj 2-3 týždne. Museli ma prečistovat.

ivonka121
autor
22. jan 2021

@bambulienka25 ďakujem krásne! Ja mám síce 32 ale ten čas strašne letí tak sa snažím ako viem aby sa mi podarilo aspoň jedno.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivonka121
autor
22. jan 2021

@bambulienka25 psychika zohráva veľa to viem. Ale viem že všetky tie nervy a starosti stoja za to. Ja som dokonca sama išla pod nôž 🤭 keďže gynekológ sa ani nesnažil tak som si sama vyžiadala laparoskopiu. Našťastie bolo všetko v poriadku.

mikasz
22. jan 2021

@ivonka121 ja sa teraz chystam do 4-teho ivf, lebo by sme chceli este skusit surodenca...
No ak sa snazite 12rokov, okrem SLD nic nezistili?Beries na to fraxi ci anopyrin?
Mas aj komplet vysetrenia ako reprodukcnu imunologiu, trombofilne stavy, embryotoxicke cytokiny, NK bunky, hormonalny profil a pod.? Problemy s pocatim moze napr.sposobit aj nedostatok vitaminu D ci neliecena celiakia.
Navyse clostyl len zvyrazni a podpori ovulaciu, no ak je problem pri uhniezdeni ci udrzani embrya, alebo nejaky autoimunitny problem, tak to v nicom nepomoze.

ivonka121
autor
22. jan 2021

@mikasz Čo sa týka vyšetrení tak tie mám už za sebou. Bol mi zistený ešte PCO syndróm. Anopyrin a fraxiparin mi hematolgička chce nasadiť iba keď pôjdem na umelé alebo keď otehotniem skôr nie. Podľa mňa je problém pri uhniezdovani keďže som nebola ani raz tehotná 🤔

cookie29
22. jan 2021

no clostil by sa nemal pouzivat viac nez 3 cykly za zivot...

ivonka121
autor
22. jan 2021

@cookie29 tiež som čítala niečo podobné

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre