Má niekto skúsenosti s diagnózou syndróm lepivých doštičiek?

4misa8
28. nov 2011

Tohto roku som dvakrát prišla o bábätko. Koncom roku mi bolo zistené že trpím syndrómom lepivých doštičiek. Liečim sa anopyrinom a nemôžem donosiť bábätko, stále okolo 8 - 10 tt potratím. Chceme ďalšie detičky ale už sa obávam či sa nám to podarí. Sú tu nejaké mamičky čo by mi vedeli poradiť ako ďalej. Pa pa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cikyta
28. nov 2011

skús sa dr.popýtať na injekcie na riedenie krvy. (napr.fraxiparín ...) Anopyrin nieje tak silný. Držím palce , nech máš "do tretice všetko dobre"-teda donosené krásne zdrave bábätko. 🙂

zuzub
29. nov 2011

ahoj ja som tiež prišla 2x o bábo a potom mi zsitili okrem syndromu lepivých doštičiek ešte aj leidenskú mutaciu, teraz si vždy v tehotenstve pichám fraxiparin a anopyrin užívam dlhodobo stále každý den den 1.

zvedavamt
29. nov 2011

babenkyy, však lepšiu pomoc ako od pijevice lekárskej na toto nemáte 🙂
pozriete si fotky z vyšetrenia mikroskopom na mojej stranke a uvidite ako sa krvička prirodzene riedi už po 3O min podaní.
http://www.pijavica-lekarska-na-domace-pouzitie...

erika12345
4. dec 2011

Ahoj, ja som prisla viackrat o babatko a az ked mi bol zisteny tento syndrom + liecba (anopyrin a fraxiparine), tak sa mi podorilo donosit dietatko...Ja som potracala tiez tak skoro ako ty. Nie je pravda, ze anopyin nie je taky silny, na dosticky je ucinnejsi prave ten. Treba to prediskutovat s hematologom. Urcite to sliecbou vyjde, drzim palce. 🙂

minnie2013
19. dec 2015

Mate prosim niekto kombinaciu syndrom lepivych dosticiek a zaroven nedostatok serotoninu? Z toho uzkostne stavy a zvysene riziko adrenalinu ☹ Je to v podstate uzkostna porucha s panickou poruchou. Uzivam sertralin 50 mg denne a na dosticky 150 mg aspirinu. Mala som 100 mg, ale nezabralo ☹ Preto uvazujem, ci to nie je poptrepajane. 3 potraty za sebou. Dakujem 🙂

suzanca86
16. dec 2020

@erika12345 Ahoj Erika, prosim ta, ako ti zistili ten syndrom lepivych dosticiek? mne na to test na hematologii odmietli hned urobit, ze iba ak sa zisti nieco v neporiadku z krvi a inych testov :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre