Má neplodnosť vplyv na váš vzťah?

jomini
17. jún 2012

Ahojte, o bábo sa snažime už tri roky, máme za sebou MA, neúspešné mimotelové oplodnenie a jasne určenú diagnozu, chyba je na mojej strane.
V poslednej to začalo vplývať na náš vzťah? Prosím, ako znáša váš vzťah dlhé snaženie o bábo, ako to zlepšiť?

brita
18. jún 2012

@jomini Ahoj, my sme spolu 12 rokov, 10 rokov v manzelstve a po 9. pokusoch umeleho sa nam az teraz podarilo otehotniet uspesne. Raz sme mali aj MA. Chyba je hlavne na mojej strane. To na uvod. Ked sa pytas, ako to ovplyvnilo nas vztah,mozem povedat, ze nas to este viac vsetko zomklo a zili sme jeden pre druheho. Za kazdym neuspechom sme sice boli zroneni, ale nikdy sme si nic nevycitali.Mali sme ale take obdobie akoby prazdnoty, ale riesili sme to tym, ze sme sa venovali jeden druhemu. Chodili sme na vylety, dovolenky robili okolo domceka, zahradky, robili radost jeden druhemu a neprestavali dufat a bojovat. Dokonca sme sa dali aj na adopciu, ktoru, asi vsak zrusime, lebo cakame dvojicky a dve deticky nam stacia. Drzim palce, aby toto bolo u vas iba prechdone obdobie a aby ste vydrzali. Urcite sa aj vy dockate. 😉

poleva
26. okt 2012

@jomini presne viem o čom hovoríš,myslím,že to poznačí každý vzťah
ja ked som videla tehotnú,už som bola v takom stave,že som nadávala ,že až...psychická prázdnota,alebo ako by som to nazvala
tak som povedala mužovi,že sa dáme komplet vyšetriť,a to obaja
a poviem,ti mám kopec známych,kde to muž odmietol a vyjadril sa že je zdtravý,ved pohodlnejšie je vyslať ženu
čiže je to hlavne o komunikácii.u nás to už nakoniec bolo tak,že sme skončili debatu hádkou a buchaním dverami
našťastie som ten prípad,kde zázraky fungujú a ked ma prepustili z práce stal sa zázrak, v podobe našich dvojičiek a verím,že aj najlepšia " MEDICÍNA " sa môže mýliť,mna strašili komplikovaným tehotenstvom s dvojičkami a nakoniec sa im ani nechcelo ísť vonku 🙂TEN zazrak prajem aj tebe 🙂

bobicek5
26. okt 2012

My sme sa snazili 2 roky a keby to nakoniec nebolo vyslo, asi by sme uz neboli spolu. Tym, ze neplodnost bola moj problem, o to viac som si to vycitala. Samozrejme, vztahu neplodnost nepomaha, aspon u nas nie, ale nastastie sa to radikalne otocilo a pri 3 detoch a rodinnej hektike mam niekedy pocit, ci este vobec mame "vztah" 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre